Komunikaty PR

Bardziej zrównoważone życie „przy okazji”. Nowa kampania IKEA

2024-04-05  |  15:00
Biuro prasowe

Wiosenna kampania IKEA przekonuje, że zrównoważone życie jest proste, niedrogie i można je prowadzić „przy okazji”. Lepiej pomyślany dom ułatwia nam zatroszczenie się o planetę oraz zadbanie o domowy budżet.

Według raportu „IKEA. Życie w domu 2023” co piąty z ankietowanych Polaków (19%) uważa życie w zrównoważony sposób za najważniejszy aspekt idealnego domu. IKEA dokłada największych starań, aby zawsze być blisko codziennych potrzeb i jako ekspert dostarczać funkcjonalne, przyjazne planecie i przystępne cenowo rozwiązania. W kampanii „Przy okazji” marka udowadnia, że dzięki lepiej pomyślanym produktom IKEA w nowych niższych cenach, można dbać o środowisko przy okazji zwykłych codziennych czynności. Więcej na Szybki poradnik dla bardziej zrównoważonego życia - IKEA.

Lepsze gospodarowanie żywnością

Z lepiej pomyślanymi produktami IKEA możemy żyć w bardziej zrównoważony sposób bez inwestowania dużych środków. Wystarczą codzienne, drobne nawyki - nawet nie zauważymy, kiedy zrobią różnicę!

Pojemniki na żywność z serii IKEA 365+ pozwalają na dłuższe zachowanie świeżości produktów i redukują zużycie jednorazowych opakowań. Kilka pustych pojemników można łatwo wkładać jeden w drugi, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w szafkach i utrzymać porządek w kuchennej przestrzeni. Są też wielofunkcyjne i sprawdzą się w różnych sytuacjach, począwszy od organizacji spiżarni, przez pakowanie zdrowych przekąsek czy serwowanie dań, aż po przechowywanie resztek po posiłkach. Wielorazowa butelka na wodę to także proste rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie zużycia plastiku oraz oszczędność pieniędzy. Wystarczy napełnić ją wodą z kranu i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie idziemy. Włóż ją do bocznej kieszeni plecaka podczas spaceru lub umieść w samochodowym uchwycie na kubek w czasie podróży. Wybierając ją, podejmujesz świadomy wybór w kierunku redukcji odpadów i uczestniczysz w ochronie środowiska. To drobny gest, który może przyczynić się do wielkich zmian.

Oszczędzanie wody i energii

Zrównoważone życie nie musi być czasochłonne, wystarczy, że wybierzemy produkty, które same w sobie generują oszczędność.

Dysza mgłowa do baterii ÅBÄCKEN oraz bateria umywalkowa SALJEN pozwalają na oszczędzanie wody za każdym razem, gdy ich używamy. Dzięki dyszy zużywamy do 95% mniej wody w trybie mgły i 66% w trybie natrysku, w porównaniu ze standardowymi bateriami umywalkowymi.

Akumulatorki LADDA są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które przynosi wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla portfela. Dzięki nim możesz zmniejszyć ilość odpadów oraz ograniczyć koszty, rezygnując z tradycyjnych baterii alkalicznych. Można je ładować nawet do tysiąca razy, dzięki czemu wystarczą na wiele lat, a ty będziesz miał działające baterie zawsze pod ręką, niezależnie od sytuacji.

Energooszczędne żarówki LED SOLHETTA emitują ciepłe, białe światło, które sprzyja relaksowi. Dzięki temu, gdy wieczorem zasiadasz w swoim ulubionym fotelu, z książką w ręku lub w towarzystwie bliskich, stworzysz przytulną atmosferę, przy okazji dbając o środowisko i obniżając swoje rachunki.

Jako marka, chcemy inspirować klientów do podejmowania nawet najmniejszych działań, które będą korzystne dla środowiska. Dbanie o planetę może odbywać się mimochodem, wtedy, gdy wykonujemy inne codzienne czynności. W naszej kampanii udowadniamy, że to nie jest luksusowa przyjemność wymagająca wielkich nakładów finansowych i czasowych, ale codzienne drobne nawyki, które może wdrożyć każdy - „przy okazji” – mówi Magdalena Betin, liderka zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.

O kampanii „Przy okazji”

Według badania przeprowadzonego na zlecenie IKEA[1], 68% osób martwi się zmianami klimatycznymi, a 66% podejmuje codzienne działania, aby spowolnić ten proces. Niemal 4 na 5 osób wierzy, że każdy z osobna może przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na planetę, ale niestety odsetek osób myślących w ten sposób zmniejszył się od 2021 r., szczególnie wśród pokolenia Z. Kampania IKEA „Przy okazji” edukuje w jaki sposób możemy prowadzić zdrowsze i bardziej zrównoważone życie na co dzień bez konieczności inwestowania dużej ilości czasu i pieniędzy oraz rezygnacji z wygody. W kampanii zobaczymy inspiracje produktowe, które ułatwią nam codzienne czynności jednocześnie dbając o środowisko i nasze portfele.

Kampania obejmuje kanały własne marki, social media oraz współprace z influencerami. Za strategię, kreację i produkcję odpowiada VMLY&R, a za komunikację PR – Garden of Words Group. Ogólnopolska kampania wystartowała 2 kwietnia i potrwa do końca miesiąca.

 


[1]2023, Globe Scan na zlecenie Ingka Group, „People&Planet Consumer Insights and Trends 2023”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.