Komunikaty PR

Bardzo dobre wyniki Centrum Praskiego Koneser

2022-10-12  |  10:20
Biuro prasowe

Centrum Praskie Koneser nie tylko przywróciło do życia zabytkowe budynki XIX-wiecznej Wytwórni Wódek „Koneser” w Warszawie, ale również – na skalę niespotykaną do tej pory –  połączyło przestrzeń postindustrialną z żywą tkanką miejską. Dzięki temu wielofunkcyjnemu kompleksowi Praga-Północ zyskała nowe, i co szczególnie istotne, przyjazne mieszkańcom oraz turystom oblicze. Dzielnica zdobyła także uznanie wśród polskich i międzynarodowych firm,  które właśnie w Centrum Praskim Koneser postanowiły ulokować swoje siedziby. Tym samym przestrzeń biurowa inwestycji jest niemal w pełni wynajęta, a część handlowa odnotowuje dobre wyniki - zarówno pod względem odwiedzalności, jak i pod kątem finansowym. 

Idea stworzenia Centrum Praskiego Koneser powstała wraz z przejęciem terenu zabytkowej XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” przez BBI Development. Kiedy BBI połączyło siły z Grupą Liebrecht & wooD, idea przekształciła się w realny projekt, który zrealizowano we wrześniu 2018 roku. 

Rewitalizacja pofabrycznych terenów związana była nie tylko z renowacją obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi konserwatorskimi. Wymagała również wkomponowania nowych budynków oraz przestrzeni w taki sposób, by nie stracić niepowtarzalnego charakteru miejsca. Dzięki tej inwestycji Praga-Północ zyskała nowe, i co szczególnie istotne, przyjazne mieszkańcom oraz turystom oblicze. Przemysłowy klimat w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi sprawiły, że Koneser stał się wyjątkowym i pierwszym tego rodzaju miejscem w Warszawie. 

Inwestycja znajduje się pomiędzy ulicami Ząbkowską, Markowską, Białostocką oraz Nieporęcką i zajmuje łącznie 74 500 mkw. powierzchni użytkowej (GLA). 49 000 mkw. stanowią biura – z czego 22 000 mkw. oferują budynki projektu Monopol. Pozostałe 25 500 mkw. Konesera przeznaczonych jest na powierzchnie handlowo-usługowe, gastronomię oraz punkty kulturalno-rozrywkowe. Całość uzupełnia część mieszkalna, hotel Moxy Warsaw Praga, a także parking podziemny z miejscami na 1100 pojazdów. Sercem obiektu jest otwarty dla wszystkich Plac Konesera o powierzchni 4 000 mkw., gdzie odbywają się liczne spektakle, targi, koncerty, wystawy i wiele innych.

Centrum Praskie Koneser jako pierwsze odkryło Pragę dla polskiego i międzynarodowego biznesu. Oddane do użytku 49 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej idealnie wpisało się w potrzeby tych firm, które szukają oryginalnych, inspirujących do twórczej pracy oraz dobrze skomunikowanych przestrzeni w stolicy. Najemcami niemal w pełni skomercjalizowanych powierzchni biurowych są m.in takie firmy, jak: Atende, Brand New Galaxy, BWHS, CLICO, Energy Solution, ESRI,  Kantar, Maspex, Olx, PTV Group, RK Legal, Stalgast, Wienerberger, a także PepsiCo, Spaces czy Grupa WPP, które swoje siedziby ulokowały przy Placu Konesera w biurowcu Monopol. W Centrum Praskim Koneser powstał także pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej Google Campus. 

– Kiedy rozpoczynaliśmy realizację Konesera, wiedzieliśmy, że zaskoczymy rynek nie tylko procesem rewitalizacji, ale przede wszystkim wyborem lokalizacji. W końcu warszawska Praga to dzielnica, która do tej pory nie była uznawana za biznesową. My jednak chcieliśmy to zmienić, bo dostrzegliśmy jej wyjątkowy potencjał. Grupa Liebrecht & wooD  od 30 lat realizuje projekty odważne, nowatorskie, złożone i wyznaczające trendy na rynku. Cieszy nas więc to, że dzisiaj Praga – również dzięki konsekwentnej realizacji naszych planów – jest w czołówkach rankingów na najmodniejsze i najciekawsze dzielnice Europy. Niezwykle wierzymy w Pragę i jej dalszy rozwój, dlatego rozpoczęliśmy realizację naszego kolejnego, najnowszego projektu rewitalizacyjnego: Drucianka Campus – mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce.

Centrum Praskie Koneser może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami dotyczącymi części handlowo-usługowej, odnotowując w 2022 r. wzrost obrotów na mkw. o 24% w stosunku do czerwca 2019 r., czyli do okresu sprzed pandemii. Doskonale prezentuje się również  podsumowanie całego I półrocza 2022 r. – inwestycja osiągnęła średniomiesięczne obroty na mkw. o 29% wyższe niż w poprzednim roku (H1 2021 vs. H1 2022). O popularności części handlowo-usługowej Konesera świadczą także wyniki odwiedzalności, których wskaźnik za okres styczeń – wrzesień 2022r. wzrósł o 24 % w porównaniu do tego samego okresu w 2021 r.

Wśród najemców przestrzeni handlowo-usługowej Centrum Praskiego Koneser znajdują się m.in. Centrum Medyczne Damiana, Stomatologia i Protetyka Medicover, klub fitness Zdrofit, klinika InviMed, księgarnia Świat Książki, liczne punkty z usługami beauty, a także supermarkety Aldi czy Biedronka. Na terenie inwestycji znajdują się również punkty gastronomiczne (kilkanaście barów i restauracji) oraz kulturalno-rozrywkowe (m.in. galerie sztuki i muzea, w tym Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Magic Mind czy Muzeum Sztuki Fantastycznej). 

Centrum Praskie Koneser jest najczęściej nagradzaną inwestycją mixed-use w Polsce, którą doceniono m.in. za innowacyjną koncepcję, wyjątkową architekturę, idealne dopasowanie do potrzeb biznesu oraz za miastotwórczy charakter. Warto przypomnieć, że zarówno w toku realizacji projektu, jak i po jego ukończeniu, inwestycji przyznano certyfikat BREEAM na poziomie Excellent (BREEAM Interim New Construction 2013 - Excellent, BREEAM Final Post Construction  - Excellent).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.