Baza wiedzy on-line od Armstrong
Brak możliwości bezpośrednich spotkań wymusił na wielu firmach konieczność pracy poprzez systemy
i platformy on-line. Armstrong, by pomóc projektantom i ekipom montażowym, uruchomił specjalną stronę www.tech-armstrong.com.pl na której zgromadzono wszystkie pomocne materiały i podpowiedzi konieczne przy planowaniu akustyki pomieszczeń.
Kalkulator akustyczny
Znalazł się tam przede wszystkim interaktywny kalkulator opracowany przez ekspertów firmy Armstrong we współpracy z praktykami inżynierii akustycznej. Narzędzie pozwala na wykonanie obliczeń
i zweryfikowanie zgodności środowiska akustycznego projektowanych wnętrz z wymaganiami normy PN-B-02151-4 „Akustyka Budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Część 4: Wymagania dotyczące warunków pogłosowych i zrozumiałości mowy w pomieszczeniach oraz wytyczne prowadzenia badań”.
W kalkulatorze po wybraniu rodzaju funkcji pomieszczenia – np. biuro, sala wykładowa, korytarz czy pomieszczenie w obiekcie medycznym - narzędzie określa przypisane do niej wymagania normy pogłosowej operując właściwymi parametrami np. czasem pogłosu (T), wskaźnikiem zrozumiałości mowy (STI) czy chłonnością akustyczną (A) materiałów użytych do aranżacji wnętrza.
Animacje montażowe i Galeria Projektów referencyjnych
W jednym miejscu zgromadzono także animacje instruktażowe dotyczące montażu sufitów podwieszanych. Ekipy budowalne mogą zobaczyć krok po kroku jak instalować system sufitowy: od momentu podziału pomieszczenia, poprzez montaż zawiesi i kątowników przyściennych, aż po demontaż płyt, by uzyskać dostęp do przestrzeni ponad sufitem.
Z kolei interaktywna galeria pozwala na przejrzenie dziesiątek obiektów referencyjnych zrealizowanych w Polsce – biur, hoteli, obiektów handlowych, edukacyjnych i medycznych oraz dworców i lotnisk. Użytkownik poszukujący wiedzy może filtrować prezentowane rozwiązania poprzez szczegółowe ustawienia – miasto, segment nieruchomości, strefę w budynku, rodzaj płyty sufitowej (metal, drewno, sufit mineralny) czy rodzaj profili rusztu sufitu modułowego.
Baza wiedzy i testów
Nowa interaktywna platforma wiedzy przeznaczona jest głównie dla branży wykonawców oraz doradców firm dystrybucyjnych. Zwiera ona prezentacje, pliki, opisy techniczne, wyjaśnienia zawiłości prawnych oraz bazę quizów, która z jednej strony pozwala na samodzielne sprawdzenie swojej wiedzy, a z drugiej w zabawny
i prosty sposób przygotowuje użytkownika do udzielania odpowiedzi na częste pytania klientów.
- Uzupełnieniem materiałów jest oczywiście nasza wiedza, doświadczenie i możliwość rozmowy z ekspertami z firmy Armstrong. Już teraz, patrząc na zainteresowanie nową platformą, widzimy iż zmiana modelu pracy
z biurowego na home office nie jest przeszkodą. Użytkownicy uzgadniając szczegóły chętniej niż do tej pory korzystają z telefonu do naszych ekspertów – mówi architektka Anna Baczkowska, w Armstrong piastująca funkcję Menedżerki Technicznej i Ekspertki ds. akustyki pomieszczeń.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.