Baza wiedzy on-line od Armstrong
Brak możliwości bezpośrednich spotkań wymusił na wielu firmach konieczność pracy poprzez systemy
i platformy on-line. Armstrong, by pomóc projektantom i ekipom montażowym, uruchomił specjalną stronę www.tech-armstrong.com.pl na której zgromadzono wszystkie pomocne materiały i podpowiedzi konieczne przy planowaniu akustyki pomieszczeń.
Kalkulator akustyczny
Znalazł się tam przede wszystkim interaktywny kalkulator opracowany przez ekspertów firmy Armstrong we współpracy z praktykami inżynierii akustycznej. Narzędzie pozwala na wykonanie obliczeń
i zweryfikowanie zgodności środowiska akustycznego projektowanych wnętrz z wymaganiami normy PN-B-02151-4 „Akustyka Budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Część 4: Wymagania dotyczące warunków pogłosowych i zrozumiałości mowy w pomieszczeniach oraz wytyczne prowadzenia badań”.
W kalkulatorze po wybraniu rodzaju funkcji pomieszczenia – np. biuro, sala wykładowa, korytarz czy pomieszczenie w obiekcie medycznym - narzędzie określa przypisane do niej wymagania normy pogłosowej operując właściwymi parametrami np. czasem pogłosu (T), wskaźnikiem zrozumiałości mowy (STI) czy chłonnością akustyczną (A) materiałów użytych do aranżacji wnętrza.
Animacje montażowe i Galeria Projektów referencyjnych
W jednym miejscu zgromadzono także animacje instruktażowe dotyczące montażu sufitów podwieszanych. Ekipy budowalne mogą zobaczyć krok po kroku jak instalować system sufitowy: od momentu podziału pomieszczenia, poprzez montaż zawiesi i kątowników przyściennych, aż po demontaż płyt, by uzyskać dostęp do przestrzeni ponad sufitem.
Z kolei interaktywna galeria pozwala na przejrzenie dziesiątek obiektów referencyjnych zrealizowanych w Polsce – biur, hoteli, obiektów handlowych, edukacyjnych i medycznych oraz dworców i lotnisk. Użytkownik poszukujący wiedzy może filtrować prezentowane rozwiązania poprzez szczegółowe ustawienia – miasto, segment nieruchomości, strefę w budynku, rodzaj płyty sufitowej (metal, drewno, sufit mineralny) czy rodzaj profili rusztu sufitu modułowego.
Baza wiedzy i testów
Nowa interaktywna platforma wiedzy przeznaczona jest głównie dla branży wykonawców oraz doradców firm dystrybucyjnych. Zwiera ona prezentacje, pliki, opisy techniczne, wyjaśnienia zawiłości prawnych oraz bazę quizów, która z jednej strony pozwala na samodzielne sprawdzenie swojej wiedzy, a z drugiej w zabawny
i prosty sposób przygotowuje użytkownika do udzielania odpowiedzi na częste pytania klientów.
- Uzupełnieniem materiałów jest oczywiście nasza wiedza, doświadczenie i możliwość rozmowy z ekspertami z firmy Armstrong. Już teraz, patrząc na zainteresowanie nową platformą, widzimy iż zmiana modelu pracy
z biurowego na home office nie jest przeszkodą. Użytkownicy uzgadniając szczegóły chętniej niż do tej pory korzystają z telefonu do naszych ekspertów – mówi architektka Anna Baczkowska, w Armstrong piastująca funkcję Menedżerki Technicznej i Ekspertki ds. akustyki pomieszczeń.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.