Bevo kolejnym najemcą w MLP Poznań West
Wiodący dostawca artykułów do instalacji wodnych wynajął ponad 23 tys. m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań West. Przekazanie firmie Bevo gotowego obiektu, który objęty zostanie certyfikacją BREEAM, planowane jest w listopadzie br. W transakcji pośredniczyła firma doradcza BNP Paribas Real Estate.
Firma Bevo zostanie nowym najemcą w rozbudowującym się centrum logistycznym MLP Poznań West. W ramach zawartej umowy wynajęła łącznie ponad 23 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, z czego ponad 22 tys. m2 przeznaczone będzie na cele magazynowe. Kolejne 946 m2 stanowić będą nowoczesne pomieszczenia biurowe. Przekazanie najemcy gotowego obiektu planowane jest na listopad br. Funkcje generalnego wykonawcy zostały powierzone firmie W.P.I.P., która jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie.
Nowy najemca specjalizuje się w technologii wodnej. Spółka Bevo dostarcza wszelkie elementy metalowe i plastikowe do systemów rurowych: od rur, kształtek, zaworów odcinających i pomp, aż do urządzeń pomiarowych i kontrolnych.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą Bevo. Lista najemców szybko się powiększa. Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West stało się bardzo popularne i dlatego znajduje się obecnie w fazie dynamicznej rozbudowy. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, spełniających najwyższe wymagania środowiskowe. Wdrażamy w nich wiele nowoczesnych rozwiązań ograniczających zużycie energii. Potwierdzenie naszej troski w zakresie zrównoważonego rozwoju jest objęcie budynków systemem certyfikacji BREEAM. Dla naszych klientów bardzo atrakcyjna jest również doskonała lokalizacja centrum logistycznego w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji poznańskiej – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
„Jesteśmy dumni z zaufania, którym obdarzyła nas firma Bevo. Doradztwo przy tym projekcie opierało się przede wszystkim na wielowątkowości kluczowych kryteriów w wyborze idealnego rozwiązania -zarówno w kwestii lokalizacji, jak i technologicznych rozwiązań wewnątrz magazynu. Dziękujemy każdej stronie transakcji za zaangażowanie i wytrwałość oraz życzymy owocnej współpracy w przyszłości” - powiedział Wojciech Nowicki, Zastępca Dyrektora Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w BNP Paribas Real Estate.
Zgodnie ze strategią dewelopera w dedykowanym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania. Na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Ogrzewanie budynku magazynowego oraz biurowego będzie się odbywało w oparciu o system VRV przy wykorzystaniu pomp ciepła. Do oświetlenia wnętrz wykorzystane będą energooszczędne lampy LED. Jednocześnie zarządzanie budynkiem i monitoring systemów obiektowych odbywać się będą za pomocą eksploatacyjnego modelu informacyjnego (ang. Asset Information Model) bazującego na metodyce BIM. Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System). Budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.
Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum należącym do MLP Group. Aktualnie w budowie jest ponad 55 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 28.8 ha. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.