Komunikaty PR

Biophilic dopamine – projekt biura od Design Anatomy

2024-06-27  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Biophilic dopamine – tak w skrócie można podsumować najnowszy projekt biura spod kreski Design Anatomy. Realizacja dla firmy Sii objęła 5 pięter Olivii Prime – najnowszego budynku Olivia Centre. 

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jO4OJq6TUEYC4rRiqg?e=8UbTzM autor Tom Kurek

Link wetransfer: https://we.tl/t-mEt7laqXxK 

 

Sii Poland to jedna z najdłużej rezydujących w Olivia Centre firm. Powierzchnia jej biur obejmuje 8500 m.kw. i na przestrzeni lat obecny projekt to już trzecia aranżacja jej przestrzeni przez Design Anatomy. Projektanci postawili na połączenie kilku obecnie dominujących trendów, dzięki czemu udało im się stworzyć jedyny w swoim rodzaju projekt, w którym motywem przewodnim jest styl „dopamine colour”, nadający wnętrzu indywidualny, nieformalny charakter. Design zapewnia nutę maksymalizmu, zabawy kolorami i odrobinę szaleństwa, przez co stymuluje pozytywne emocje i buduje dobry nastrój. Drugim wątkiem, który przejawia się na wszystkich piętrach biura jest biophilia. To dzięki niemu przestrzeń emanuje naturą i zielenią, podkreślając troskę o dobrostan pracowników firmy. Biuro zostało tak zaplanowane, aby w największym stopniu postawić na multifunkcjonalność i wszechstronność.

 

Projekt zakładał całkowitą rearanżację wnętrz – podkreśla Justyna Biłat, autorka projektu, senior architekt w Design AnatomyBiuro Sii to 5 pięter w budynku Olivia Prime, połączonych wewnętrzną klatką schodową. Wokół tego biurowego kręgosłupa skoncentrowaliśmy nasze działania, skupiając się na strefach wspólnych i dodając im nowe funkcje i wygląd. Dotąd niewykorzystywane przestrzenie zmieniły się nie do poznania, gdyż wykorzystaliśmy je do stworzenia stref spotkań, relaksu i rozrywki w różnorodnych formach. Do biura przynależą także dwa tarasy położone na dachu najnowszego budynku Olivii.

 

Architektom z Design Anatomy udało się uzyskać efekt pełnego energii biura dzięki połączeniu żywych, stymulujących barw. We wnętrzach dominują odcienie niebieskie i zielone, z wszelkimi ich wariantami, które skontrastowane zostały ze słonecznymi żółciami i pełnymi czerwieniami. Pomimo zastosowania tak szerokiej i różnorodnej palety kolorystycznej rezultat końcowy pozostaje spójny i daje wrażenie przytulności. Efekt zastosowania intensywnych kolorów w biurze został dodatkowo wzmocniony zróżnicowanymi formami i mnogością faktur, dzięki czemu powstało spójne wnętrze, ale równocześnie pełne zaskakujących elementów.

 

W biurze architekci zaplanowali różnorodność funkcji wnętrz z myślą o szerokich potrzebach pracowników Sii. Zadbaliśmy o to, aby każdy w biurze znalazł swoje ulubione miejsce - mówi Justyna Biłat. Mamy kameralne enklawy do rozmów face to face, mamy amfiteatry w strefie kinowej z modułowymi sofami, gdzie poprzez zastosowanie akustycznych kotar możemy zupełnie się odciąć od otoczenia. W biurze zaprojektowaliśmy także cofee pointy z wysokimi blatami i hokerami, strefy gier z piłkarzykami, ping pongiem, konsolami play station, snooze roomy na każdym piętrze, gdzie możemy zapewnić sobie 15-minutowy masaż na fotelu relaksacyjnym, aby w pełni się zregenerować, przenosząc się w odprężającą morską otchłań lub do pełnej energii, gęstej dżungli. Strefy spotkań wyposażone zostały w miękkie, wygodne i obszerne sofy i fotele, ale biuro pełne jest także stref przeznaczonych do spotkań na stojąco z wielofunkcyjnymi tablicami. Wykorzystywaliśmy tez większość słupów w strefach wspólnych, aby na nich oprzeć blaty z hokerami – przy nich zazwyczaj umieściliśmy maszyny wendingowe i drukarki. 


W każdej strefie przy schodach pracownicy mają też do dyspozycji biurka z bieżniami, jest też strefa fit gdzie zaprojektowana została ścianka wspinaczkowa, rowery stacjonarne, drążki do ćwiczeń, a nawet worek bokserski. W biurze znajduje się aż 55 sal do spotkań, a każda z nich ma swój indywidualny charakter. Zastosowano w nich designerskie panele, a lampy i zasłony akustyczne zapewniają znacznie podniesiony komfort ich użytkowania. 

 

Na każdym kroku na użytkowników biura czekają bujne rośliny i wszechobecna zieleń. Zielona ściana w strefie dżungli z ledonem, nieregularne morficzne donice przy blatach, drzewo w stole w strefie spotkań to tylko niektóre z miejsc, w których znajdują się żywe zielone akcenty. Każda zabudowa ma miejsce na donice, w strefie kinowej przewidziano też stalowe donice pod sufitem, które wkomponowują się w kratownicę z akustycznego materiału, a zwisające rośliny zostały podkreślone świetlnymi lianami, swobodnie zwisającymi z góry. W biurze na pracowników czekają również donice z ziołami, gdzie pracownicy mogą znaleźć świeżą miętę, rozmaryn, szałwię i bazylię, które nie tylko urozmaicają smak przygotowywanych przez nich potraw, ale zapewniają także niespotykany w biurach zapach! W każdej z nowo projektowanych stref zaplanowaliśmy zieleń, czy to na nowo powstałych okładzinach słupów i półkach dokoła nich, czy w wbudowanych donicach w siedziska, które rozrastając się w większe krzewy i drzewa mają tworzyć klimat ławek i stolików w parku – podkreśla Justyna Biłat

Oprócz oczywistej żywej zieleni natura jest tu obecna w całej aranżacji biura. Pojawia się w postaci obłych kształtów powtarzających się w łukach ścian, zabudowach, siedziskach. Miękkie kształty są motywem przewodnim i zostały zaprojektowane w lampach, sufitach i meblach, a także na panelach akustycznych. W biurze dominują także naturalne materiały: oczywistym jest drewno w okładzinach i meblach, ale wśród mniej oczywistych rozwiązań są panele akustyczne ze zmielonej konopii, z wełny drzewnej, czy panele z frakcjami roślin łąk kwietnych. Panele akustyczne i lampy zostały wykonane z tworzywa PET, powstałego z recyklingu plastikowych butelek. Do produkcji samych lamp wykorzystano aż 5 tys. ponownie przerobionych butelek! Z tego samego materiału zaprojektowano także większość paneli ściennych, co dodatkowo podkreśla trend ekologii przy powstawaniu wnętrz biura Sii. 

 

Dodatkową ciekawostką jest trend lokalności w projektowaniu nowej przestrzeni. Odnosi się on do współpracy z polskimi, trendującymi projektantami, a także z lokalnymi artystami. Zastosowane w biurze meble są polskiej produkcji i pochodzą od takich producentów jak Nobonobo, Comforty, Noti, Vank. Mdd, Profim i Tamo z Trójmiasta. Wnętrza zdobią grafiki trójmiejskich artystów. Przy ich pomocy i zaangażowaniu w biurze Sii powstało blisko 360 m.kw. murali stworzonych dla Sii w oparciu o ich wartości i hasła. Istniejąca ścianka wspinaczkowa dzięki artystom zyskała wysoki na 6 metrów mural, widoczny z trzystumetrowej kantyny. Postacie wzdłuż ścieżek komunikacji wchodzą w interakcje z aranżacją i z wszystkimi pracownikami je mijającymi. 

 

Nasze biuro w Gdańsku zawsze było atrakcyjne, już od początku dbaliśmy o zapewnienie wielu części wspólnych dla naszych Sii power people, jednak w ostatnich latach, podobnie jak cały rynek, my również zanotowaliśmy mniejszą liczbę pracowników, którzy pracują z biura, a nasze siedziba straciła na atmosferze i energii – mówi Izabela Sobolew, office manager z Sii Poland Gdańsk. Było to powodem podjęcia decyzji o wprowadzeniu zmian. Od początku nasze wizje z Design Anatomy były całkowicie zbieżne. Naszym celem było przywrócenie życia i blasku naszym czterem kątom – wprowadzenie pozytywnej zmiany i stworzenie przestrzeni, która zachęcałaby ludzi do odwiedzania biura, aby się spotykać, integrować, kreatywnie kłócić, a może czasem odpocząć od domowego zacisza. Mieliśmy pomysł jak chcielibyśmy, żeby nasze biuro się zmieniło, ale efekt finalny przerósł nasze oczekiwania. Każdą przestrzeń jaką zdecydowaliśmy się zmodyfikować, projektanci z DA zmienili nie do poznania, dbając o każdy detal, nasycali wszystkie strefy wspólne nowymi materiałami, elementami i funkcjami. Każda sala spotkań została indywidualnie potraktowana, strefy rekreacyjne zostały tak zaprojektowane, że w całym biurze nie ma dwóch podobnych. Chodząc po nowej aranżacji nasi pracownicy co chwila odkrywają co raz to nowy element.

 

Za realizację projektu odpowiedzialna była spółka Construction +, która sprostała wyzwaniu całkowitej rearanżacji wnętrz w trakcie funkcjonowania biura. Jak podkreśla kierownik projektu - Bartłomiej Gużewski, celem było przeprowadzenie ich w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić pracownikom użytkowanie i poruszanie się po remontowanej powierzchni: Dzięki świetnej współpracy z zespołem Sii byliśmy w stanie tak je rozplanować, aby były efektywne i najmniej inwazyjne. Dodatkowym wyzwaniem była mnogość elementów projektowanych specjalnie dla tego projektu. Praktycznie każdy dodatek, poza wolnostojącym wyposażeniem, był wcześniej prototypowany w oparciu o autorski projekt i realizowany przez naszych zaufanych wykonawców. Było to wyzwanie, ale efekt jest zachwycający i wierzymy, że również pracownicy Sii docenią ten projekt. 

 

Z pozdrowieniami,
Krzysztof Król
krzysztof@ultrarelations.com
tel. kom: 728 612 070
ultrarelations.com
Facebook.com/UltraRelations

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak dziś budują deweloperzy? Sprawdzamy najnowsze rozwiązania! Biuro prasowe
2024-07-01 | 09:00

Jak dziś budują deweloperzy? Sprawdzamy najnowsze rozwiązania!

Konkurencja na rynku nieruchomości jest coraz większa. Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele i pracownicy firm deweloperskich, którzy rywalizują o względy klienta
Nieruchomości Najem krótkoterminowy – jak zarobić na wynajmie i odpocząć od miejskiego zgiełku
2024-07-01 | 08:30

Najem krótkoterminowy – jak zarobić na wynajmie i odpocząć od miejskiego zgiełku

Rozwój turystyki w Polsce przynosi wzrost popularności apartamentów na wynajem zarówno w największych miastach, jak i resortach w najbardziej pożądanych lokalizacjach z
Nieruchomości Rynek mieszkaniowy okiem trzech generacji
2024-07-01 | 01:00

Rynek mieszkaniowy okiem trzech generacji

  Dla jednych liczy się nowoczesność i komfort, dla innych - integracja i dobra atmosfera. Są również tacy, którzy wolą ciszę i spokój. Nie ulega wątpliwości,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.