Biura w dawnym Teatrze Kwadrat z prestiżowym Certyfikatem WELL
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Adgar Poland i należąca do spółki marka Brain Embassy mają powody do świętowania. Budynek biurowy BE Czackiego otrzymał właśnie certyfikat WELL v2 New and Existing Buildings na poziomie Gold. Program honoruje te obiekty, które modelowo dbają o komfort użytkowników, a także aspekty związane ze zdrowiem mentalnym i fizycznym w miejscu pracy. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla inwestycji w portfelu warszawskiego dewelopera.
Budynek przy ul. Czackiego 15/17 został zakupiony przez firmę Adgar Poland pod koniec 2018 roku. Nieruchomość została wybudowana w 1953 roku w stylu socmodernistycznym i była ważnym adresem na mapie warszawskiego życia społeczno-kulturalnego – od początku lat 80-tych mieściła się bowiem tutaj siedziba Teatru Kwadrat (do 2010 roku). W chwili przejęcia budynku, deweloper stanął zatem przed trudnym zadaniem nadania obiektowi nowych funkcji biurowych w sposób umożliwiający zrównoważone przywrócenie go tkance miejskiej oraz wpisania się w jego piękne, dotychczasowe tradycje.
„Ten obiekt to ważny element lokalnego, miejskiego pejzażu i bardzo zależało nam na wskrzeszeniu jego dawnej świetności. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy ekspertów z obszaru urbanistyki, architektury i designu i wspólnie udało nam stworzyć przestrzeń do pracy łączącą historię z nowoczesnością, dawnego ducha tego miejsca z tętniącą życiem społecznością warszawskich firm i przedsiębiorców. Otworzyliśmy drzwi na nowoczesność, ale jednocześnie, poprzez zachowanie oryginalnej elewacji oraz designerskie środowisko pracy inspirowane duchem teatru, uszanowaliśmy piękną historię tego budynku” – mówi Michael Mevorach, Country Manager, Adgar Poland.
Wygląda na to, że misja ta zakończyła się podwójnym sukcesem. Nieruchomość właśnie została nagrodzona złotym Certyfikat WELL v2 New and Existing Buildings. W procesie przyznawania tego certyfikatu bierze się pod uwagę przede wszystkim kryteria dobrostanu pracowników i aspekty związane z komfortem użytkowników biur. Eksperci badający daną inwestycję oceniają m.in. kwestie związane z dostępem do świeżego, czystego powietrza, dobrej jakości wody, odpowiedniego oświetlenia wnętrz, komfortu termicznego i akustyki. Analizie poddawane są również narzędzia, technologie czy rozwiązania, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi z kategorii: odżywianie, umysł i społeczność. W budynku BE Czackiego, Adgar Poland wdrożył autorski projekt inspirujących przestrzeni coworkingowych, w którym poza komfortowymi warunkami do pracy, przewidziano części wspólne sprzyjające integracji społeczności najemców, a także takie funkcjonalności, jak strefy ciszy, pokoje do drzemek czy kąciki medytacji.
„Innowacyjna powierzchnia BE sprzyja wspólnej i kreatywnej pracy. Przełamujemy stereotypową koncepcję work-life balance i wdrażamy filozofię Activity Based Working. Staramy się bowiem tworzyć warunki do płynnego i twórczego funkcjonowania w miejscu, w którym można poczuć się jak w pracy i w domu zarazem, plastycznie dostosowując rytm działań do osobistych potrzeb i preferencji. W Brain Embassy łączy się zatem pracę z relaksem, a krótka drzemka, medytacja, bycie w ruchu, czy nawet wspólne gotowanie, dodają energii, zwiększają efektywność, a także zapewniają realizację potrzeb społecznych, które przekładają się na dobrostan wszystkich pracowników” – mówi Iwona Barszcz, Global Brand&Experience Manager.
Warto dodać, że wśród inwestycji o charakterze zabytkowym, w których Adgar Poland wdrożył koncept Brain Embassy, znajduje się również wzniesiony w 1956 roku budynek dawnego Powszechnego Domu Towarowego Wola, projektu Michała Przerwy-Tetmajera.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.