Bouygues Immobilier Polska z trzema nowymi inwestycjami w I kwartale tego roku
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży nowe mieszkania w stolicy. Łącznie do końca I kwartału firma wystartuje ze sprzedażą trzech inwestycji na terenie Warszawy. To kontynuacja sprawdzonej strategii dewelopera, który w ubiegłym roku sprzedał w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdyni blisko 700 mieszkań, co dało mu 36 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do 2022 roku.
Dwie inwestycje na Chrzanowie i jedna w dzielnicy Włochy – to plany Bouygues Immobilier Polska na najbliższe tygodnie w Warszawie. Mieszkania, które wchodzą do sprzedaży, będą spełniały oczekiwania klientów zarówno pod względem funkcjonalnych metraży i przemyślanych układów, jak i ekologicznych rozwiązań.
Wszystkie nowe inwestycje będą posiadały w standardzie system smart home – Appartme, który dba o bezpieczeństwo mieszkania i pozwala oszczędzać energię. Deweloper zapowiada również, że w 2024 roku w jego portfolio znajdzie się również co najmniej jeden projekt we Wrocławiu i dwa w Poznaniu.
– W kolejnych miesiącach będziemy kontynuować również poszukiwania gruntów pod nowe mieszkania. Interesują nas tereny dobrze skomunikowane, zlokalizowane przy powstających lub planowanych inwestycjach takich jak węzły przesiadkowe, stacje metra czy placówki edukacyjne. Istotna jest dla nas również bliskość terenów zielonych, gdzie mieszkańcy naszych osiedli mogliby wypoczywać w czasie wolnym – podkreśla Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
Jak zaznacza, w 2024 roku firma skupia się na stopniowym wzroście oraz realizacji takich inwestycji, które odpowiadają potrzebom klientów. Obecnie kupujący zwracają większą uwagę na jakość i standard mieszkań, zastosowanie ekologicznych rozwiązań i kompaktowy metraż, w szczególności uwzględniający większą ilość osobnych pokoi na jak najmniejszej powierzchni.
Najlepiej sprzedające się mieszkania w 2023 roku
W 2023 roku najlepiej sprzedającymi się mieszkaniami dewelopera były te 2-i 3-pokojowe. 42 proc. wszystkich sprzedanych lokali to właśnie 2 pokoje. 24 proc. stanowiły lokale z 3 pokojami. Pozostałe to kawalerki oraz mieszkania 4-i 5-pokojowe.
Łącznie w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni deweloper sprzedał w 2023 roku blisko 700 mieszkań. Największą popularnością cieszyło się Osiedle Lumea 2 i Osiedle Lumea 3 na warszawskim Bemowie. Deweloper zamknął również sprzedaż osiedla M Bemowo z 247 mieszkaniami oddalonymi zaledwie 200 m od budowanej stacji metra Chrzanów. Duże zainteresowanie budziło osiedle Nova Talarowa na Białołęce, gdzie Bouygues Immobilier Polska oferował m.in. mieszkania w ramach Bezpiecznego Kredytu 2 proc., a także rodzinne osiedla Lune de Malta w Poznaniu.
– Wprowadzenie do sprzedaży i ogromne zainteresowanie m.in. mieszkaniami na Osiedlu Lumea 2 i Osiedlu Lumea 3 tylko potwierdzają fakt, że projektujemy i realizujemy inwestycje zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Na zwiększającą się popularność naszych projektów nałożyły się dodatkowo takie czynniki jak wprowadzenie programu Bezpieczny Kredyt 2 proc., niższe stopy procentowe czy obniżenie buforu przez KNF, które spowodowały, że popyt na rynku był rekordowy – mówi Cezary Grabowski.
Intensywny rok na budowach
Pod koniec 2023 roku Bouygues Immobilier Polska przekazał klientom 92 lokale mieszkalne w Aparté Mokotów, osiedlu wybudowanym z niskoemisyjnego betonu. Kilka miesięcy wcześniej do ponad 80 nowych mieszkań wprowadzili się także mieszkańcy Le Vert na wrocławskich Pilczycach. Ta inwestycja powstała w pobliżu Parku Pilczyckiego.
Obecnie w czterech miastach Polski deweloper realizuje 10 inwestycji, w których łącznie znajdzie się 1288 mieszkań. To Osiedle Lumea 3 (79), Osiedle Lumea 2 (127), Nova Talarowa (142), Linde Résidence II (58), M Bemowo (247) i Novélia Bemowo (89) w Warszawie, Sienkiewicza Résidence (114) we Wrocławiu, Vilda Moderne (129) i Lune de Malta (226) w Poznaniu oraz Żeromskiego 7 (77) w Gdyni. W obecnym roku planowane jest zakończenie czterech projektów – Novélii Bemowo, Sienkiewicza Résidence, Vilda Moderne i Żeromskiego 7.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.