Komunikaty PR

#BuildingforEveryone. World Green Building Week 2022

2022-08-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Konarskiego 18c/2-11A
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

#BuildingforEveryone – to temat przewodni tegorocznej edycji World Green Building Week. Celem ogólnoświatowej kampanii World Green Building Council jest zdrowe, zrównoważone i odporne budownictwo o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, dla wszystkich i wszędzie. Działania zaplanowano w terminie 12-16 września br., angażując globalną sieć 70 green building councils, w tym PLGBC.

World Green Building Week jest największą na świecie kampanią mającą na celu przyspieszenie procesu powstawania zrównoważonych budynków dla każdego i wszędzie. Organizowana jest przez World Green Building Council (WorldGBC) i prowadzona przez globalną sieć 70 green building councils (w tym Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC) i ich 36 000 członków.

Budynki odpowiadają za prawie 40% światowej emisji dwutlenku węgla związanej ze zużyciem energii oraz za 50% wydobywanych materiałów. Do 2050 roku 1,6 miliarda mieszkańców miast będzie regularnie narażonych na ekstremalnie wysokie temperatury, które powodują susze i pożary, a ponad 800 milionów ludzi mieszkających w ponad 570 miastach będzie narażonych na podnoszenie się poziomu mórz i zalewanie wybrzeży.

Z sektorem budownictwa związanych jest 10% zatrudnienia i 50% majątku światowego. Zmiany klimatyczne zwiększają jednak ryzyko, że zasoby budowlane staną się zasobami osieroconymi. Zmiany klimatyczne zagrażają wartości 16 bilionów USD w przypadku nieruchomości mieszkalnych i 5 bilionów USD w przypadku światowych aktywów komercyjnych.

World Green Building Council zachęca globalną społeczność do podjęcia pilnych działań w celu zwiększenia skali rozwiązań na rzecz zrównoważonego budownictwa niskoemisyjnego i wysoko odpornego. Nadszedł czas, aby przyspieszyć działania na rzecz klimatu i przyczynić się do rozwoju społeczności i gospodarek.

Trzy główne obszary tegorocznej edycji World Green Building Week: #BuildingforEveryone podkreślają, w jaki sposób środowisko zbudowane może wspierać Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:

Budowanie dla planety

Kryzys klimatyczny jest również globalnym kryzysem zdrowotnym. Jeśli nie podejmiemy teraz pilnych działań, by ograniczyć załamanie klimatu, wzrost temperatury będzie miał negatywny wpływ na zdrowie milionów ludzi, choroby zakaźne będą się szybciej rozprzestrzeniać, a uprawa żywności potrzebnej do zdrowego życia będzie trudniejsza.

Budowanie dla społeczności

Do 2025 roku 1,6 miliarda ludzi nie będzie miało dostępu do bezpiecznych, odpowiednich mieszkań. Aby zwalczyć globalny kryzys mieszkaniowy, musimy już teraz podjąć pilne działania w celu rozwiązania problemu nieodpowiednich, nieprzystępnych cenowo mieszkań oraz zwiększenia sprawiedliwości, produktywności ekonomicznej i zrównoważenia środowiskowego.

Budowanie dla gospodarki

Zrównoważone budownictwo wzmacnia najważniejszy atut naszych gospodarek - przyrodę. Przyspieszenie rozwoju gospodarki cyrkularnej i opartej na regeneracji stworzy nowe miejsca pracy i przyniesie oszczędności energii. Musimy podjąć pilne działania, aby rozwinąć gospodarkę, która będzie bardziej produktywna i odporna.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zachęca do włączenia się w World Green Building Week 2022 w dniach 12-16 września br. i zaangażowania w kampanię w mediach społecznościowych @WorldGBC, #BuildingforEveryone i #WGBW22.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.