Komunikaty PR

Business Link z nową lokalizacją we Wrocławiu

2023-01-11  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.48 MB )

Biurowiec Centrum Południe będzie drugą wrocławską lokalizacją spółki Business Link. Operator biur flex należący do Grupy Skanska zaoferuje przyszłym najemcom ponad 1700 mkw. przestrzeni elastycznej. Data oddania powierzchni do użytkowania została zaplanowana na maj 2023 roku. Obecność Business Link w biurowcu Skanska to kolejny przykład komplementarności oferty Grupy Skanska, która opiera się na synergii i wykorzystaniu zalet biur tradycyjnych oraz flex.

Premiera nowej lokalizacji w biurowcu Centrum Południe będzie dla Business Link ważnym krokiem w kierunku budowy sieciowości oferty biurowej w stolicy Dolnego Śląska. Pierwszą lokalizacją spółki we Wrocławiu był obiekt Green2Day, znajdujący się przy ulicy Szczytnickiej. Otwarcie drugiego biura Business Link w tym mieście to odpowiedź operatora na rosnące zainteresowanie powierzchniami typu flex, sprawiając, że staną się one jeszcze łatwiej dostępne dla wrocławskich pracowników oraz firm działających w tym mieście.

Wrocław jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, co w konsekwencji generuje olbrzymie zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe. Nasze badania i obserwacje rynku wskazują również, że Polacy wciąż chcą pracować w biurach, zarówno tradycyjnych, jak i elastycznych. Mocną stroną przestrzeni flex z pewnością są elastyczne warunki najmu, ale także wysoki standard i kompleksowo wyposażone, nowoczesne części wspólne, dopasowane do najróżniejszych potrzeb i oczekiwań pracowników. Biuro już dawno przestało być tylko miejscem pracy. Dziś musi ono oferować znacznie więcej udogodnień i zapewniać użytkownikom najwyższy komfort oraz optymalne warunki do odpoczynku. Z taką myślą projektujemy naszą przestrzeń w biurowcu Centrum Południepodkreśla Ewelina Kałużna Managing Director w Business Link i Dyrektor Strategic Workplace Advisory w Skanska.

Biuro z miejscem na kawę i relaks przy konsoli

W nowej lokalizacji Business Link znajdzie się szereg udogodnień, z których będą korzystać przyszli najemcy. Pomieszczenia biurowe zostaną wyposażone w wysokiej jakości stanowiska pracy, w tym biurka z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomiczne krzesła.

– Zależy nam, aby przestrzeń odpowiadała na zmiany jakie obserwujemy w sposobie wykonywanej pracy przez naszych klientów. Oprócz klasycznej pracy przy biurku realizują oni szereg spotkań formalnych i nieformalnych z częstym wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego, dlatego zapewniamy zdywersyfikowane możliwości w zakresie przestrzeni do pracy i spotkań – mówi Tomasz Pater, Head of Workplace Advisory & Execution w Business Link. W przestrzeni Business Link pojawią się m.in. wewnętrzne pomieszczenia pełniące rolę sal do spotkań, gabinetów lub stref przeznaczonych do pracy w skupieniu, budki telefoniczne oraz wnęki w korytarzach, dające możliwość spotkań nieformalnych lub pracy indywidualnej. Części wspólne tworzyć będą recepcja zaprojektowana również z myślą o swobodnym dostępie dla osób poruszających się na wózkach, strefa wyposażona w komfortowe kanapy i sofy, nowoczesna kuchnia, zachęcająca do wspólnego spożywania posiłków i integracji zespołów, strefa relaksu z konsolą do gier oraz wysokiej jakości sprzęt do parzenia kawy. Wszystko to funkcjonować będzie w otoczeniu dużej ilości zieleni oraz palety kolorów w klimacie skandynawskim, który jest motywem przewodnim w nowych lokalizacjach Business Link, podkreślającym szwedzkie korzenie spółki-matki operatora. – Najemcy otrzymają ponadto do dyspozycji ogólnodostępne sale konferencyjne o różnej wielkości, od małych dwuosobowych do większych mieszczących do 10 osób. Sale będą wyposażone w wysokiej klasy sprzęt audiowizualny, umożliwiający wygodne i łatwe korzystanie na zasadzie plug and play. W biurze znajdą się także dwie serwerownie w podziale funkcjonalnym umożliwiającym bezpieczny, zindywidualizowany dostęp do sprzętu zainstalowanego przez naszych klientów w dowolnym wybranym przez nich momencie – wyjaśnia Tomasz Pater. Za projekt wnętrz nowego biura Business Link odpowiadać będzie Pracownia Maćków z Wrocławia.

Zielone rozwiązania w standardzie

Skanska od zawsze zwraca szczególną uwagę na aspekt zrównoważonego budownictwa. W takim duchu został zaprojektowany również kompleks Centrum Południe, dostarczający pracownikom odpowiednią ilość naturalnego światła, czyste powietrze oraz zapewniający komfort termiczny. Jest to pierwsza inwestycja we Wrocławiu, która otrzymała certyfikat WELL Core & Shell, wyróżniający przestrzenie korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Pierwsza faza Centrum Południe otrzymała również prestiżowy certyfikat LEED Core & Shell na poziomie Platinum, weryfikujący wpływ budynku na środowisko naturalne. Centrum Południe zostało wyposażone w rozwiązania, które czynią budynek przyjaznym dla ludzi i otoczenia, w tym m.in. filtry oczyszczające powietrze, nowoczesne nawilżacze oraz systemy wentylacji, które sumarycznie zapewniają użytkownikom aż o 30% więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy dla powierzchni biurowych. Znajdują się tu również technologie umożliwiające ponowne wykorzystanie wody szarej, które docelowo pozwalają ograniczyć zużycie tego surowca. Biurowiec jest też w pełni zasilany energią elektryczną wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. Zrównoważonych rozwiązań nie zabraknie także bezpośrednio w przestrzeni Business Link. Będą to m.in. wykładziny dywanowe z certyfikatem Cradle to Cradle Bronze, wykładziny winylowe nadające się w całości do recyklingu oraz podwieszone sufity w częściach wspólnych, które powstają z wykorzystaniem materiałów nadających się w 100% do recyklingu. Jako element systemu oświetleniowego operator wykorzysta oprawy LED obniżające zużycie energii elektrycznej.

Rowerem, tramwajem, autobusem lub pieszo

Mocną stroną nowej lokalizacji Business Link będzie położenie. Osią biurowca Centrum Południe jest ul. Powstańców Śląskich, znajdująca się w prężnie rozwijającej się części miasta, z dużą ilością zieleni.

Inwestycję Skanska wyróżnia ponadto bliskość Dworca Głównego, Starego Miasta i rynku, a także dostępność licznych linii tramwajowych i autobusowych, dzięki którym dojazd komunikacją miejską staje się łatwy i wygodny. Z nowej lokalizacji Business Link zadowoleni będą również najemcy, którzy do pracą wolą dojeżdżać rowerem – do kompleksu prowadzi bowiem komfortowa ścieżka rowerowa, a budynek wyposażony jest w rozbudowaną infrastrukturę dla miłośników dwóch kółek: stojaki, dodatkową windę, stację napraw oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów.

Od 2022 roku I etap kompleksu biurowego Centrum Południe należy do firmy Stena Real Estate BV.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.