Komunikaty PR

CH Osowa stawia na sztukę i wprowadza pracownię artystyczną Chyżawski ARTSTUDIO

2024-04-11  |  11:00
Biuro prasowe

Centrum Handlowe Osowa, znane w Trójmieście z cyklicznie organizowanych wystaw fotograficznych czy malarskich, ma nowego najemcę kulturalnego. 4 kwietnia w galerii została otwarta pracownia artystyczna Chyżawski ARTSTUDIO. Nowatorska koncepcja zakłada tworzenie obrazów na oczach gości. W nowym lokalu planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz wystawy prac artysty.

W czwartek, 4 kwietnia, w gdańskim CH Osowa zostały otwarte drzwi pracowni artystycznej Chyżawski ARTSTUDIO. Do dyspozycji klientów oddano lokal o powierzchni 70 m², który jest miejscem skierowanym do osób zainteresowanych sztuką.

W pracowni można zamówić i kupić obrazy autorstwa Denisa Chyżawskiego. Według nowatorskiej koncepcji jest to miejsce otwarte, w którym goście mogą zobaczyć na żywo, jak powstają dzieła. W studio planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz organizowanie wystaw prac własnych artysty.

Nowy punkt kulturalny mieści się w lokalu, który dotychczas pełnił funkcję własnej galerii sztuki CH Osowa. Od 2017 roku centrum prowadziło cykl regularnych wystaw, prezentując mieszkańcom Trójmiasta twórczość lokalnych artystów. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń posiada warunki, które umożliwiają odpowiednie eksponowanie prac.

Obok nieustannego rozwoju oferty handlowej w CH Osowa, skupiamy się również na tworzeniu pakietu różnorodnych propozycji kulturalno-rozrywkowych dla lokalnej społeczności. Jest to konsekwentnie realizowana przez nas strategia, a powitanie nowego najemcy artystycznego jest dla nas ważnym krokiem na tej ścieżce. Mieszkańcy Trójmiasta zdążyli już poznać CH Osowa jako miejsce otwarte na sztukę, w którym mają okazję wartościowo spędzać czas. Zależy nam, żeby ten kierunek zachować i dalej rozwijać” – mówi Agata Stańkowska, Head of Leasing Sierra Balmain.

Denis Chyżawski swoje portfolio rozwija od kilkunastu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego prace zdobią budynki, mieszkania oraz lokale. Artysta zrealizował m.in. projekt "Bez szkicu" w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska w 2022 roku. Mural jego autorstwa "Historia w morzu rozpoczęta..." w porcie we Władysławowie został wpisany do Księgi rekordów Polski w 2020 roku. Zdobył tytuł „Bachelor of Art" na NTUU KPI w 2009 oraz "Magister Sztuki" na ASP w Gdańsku w 2023 roku za dyplom "Przenikliwość". Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wejherowie, Łodzi, Lesznie, Gorajcu, a także za granicą - w Niemczech, Czechach i Ukrainie.

CH Osowa jest jednym z pierwszych obiektów handlowych w Trójmieście. W galerii znajduje się blisko czterdzieści sklepów oraz punktów usługowych, polskich oraz międzynarodowych marek. Tworzą one uzupełniającą się ofertę dla mieszkańców Gdańska w głównych segmentach: spożywczym, modowym, zdrowia i urody, multimediów, wyposażenia wnętrz i ogrodów, gastronomicznym, a także rozrywkowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.