CH Osowa stawia na sztukę i wprowadza pracownię artystyczną Chyżawski ARTSTUDIO
Centrum Handlowe Osowa, znane w Trójmieście z cyklicznie organizowanych wystaw fotograficznych czy malarskich, ma nowego najemcę kulturalnego. 4 kwietnia w galerii została otwarta pracownia artystyczna Chyżawski ARTSTUDIO. Nowatorska koncepcja zakłada tworzenie obrazów na oczach gości. W nowym lokalu planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz wystawy prac artysty.
W czwartek, 4 kwietnia, w gdańskim CH Osowa zostały otwarte drzwi pracowni artystycznej Chyżawski ARTSTUDIO. Do dyspozycji klientów oddano lokal o powierzchni 70 m², który jest miejscem skierowanym do osób zainteresowanych sztuką.
W pracowni można zamówić i kupić obrazy autorstwa Denisa Chyżawskiego. Według nowatorskiej koncepcji jest to miejsce otwarte, w którym goście mogą zobaczyć na żywo, jak powstają dzieła. W studio planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz organizowanie wystaw prac własnych artysty.
Nowy punkt kulturalny mieści się w lokalu, który dotychczas pełnił funkcję własnej galerii sztuki CH Osowa. Od 2017 roku centrum prowadziło cykl regularnych wystaw, prezentując mieszkańcom Trójmiasta twórczość lokalnych artystów. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń posiada warunki, które umożliwiają odpowiednie eksponowanie prac.
„Obok nieustannego rozwoju oferty handlowej w CH Osowa, skupiamy się również na tworzeniu pakietu różnorodnych propozycji kulturalno-rozrywkowych dla lokalnej społeczności. Jest to konsekwentnie realizowana przez nas strategia, a powitanie nowego najemcy artystycznego jest dla nas ważnym krokiem na tej ścieżce. Mieszkańcy Trójmiasta zdążyli już poznać CH Osowa jako miejsce otwarte na sztukę, w którym mają okazję wartościowo spędzać czas. Zależy nam, żeby ten kierunek zachować i dalej rozwijać” – mówi Agata Stańkowska, Head of Leasing Sierra Balmain.
Denis Chyżawski swoje portfolio rozwija od kilkunastu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego prace zdobią budynki, mieszkania oraz lokale. Artysta zrealizował m.in. projekt "Bez szkicu" w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska w 2022 roku. Mural jego autorstwa "Historia w morzu rozpoczęta..." w porcie we Władysławowie został wpisany do Księgi rekordów Polski w 2020 roku. Zdobył tytuł „Bachelor of Art" na NTUU KPI w 2009 oraz "Magister Sztuki" na ASP w Gdańsku w 2023 roku za dyplom "Przenikliwość". Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wejherowie, Łodzi, Lesznie, Gorajcu, a także za granicą - w Niemczech, Czechach i Ukrainie.
CH Osowa jest jednym z pierwszych obiektów handlowych w Trójmieście. W galerii znajduje się blisko czterdzieści sklepów oraz punktów usługowych, polskich oraz międzynarodowych marek. Tworzą one uzupełniającą się ofertę dla mieszkańców Gdańska w głównych segmentach: spożywczym, modowym, zdrowia i urody, multimediów, wyposażenia wnętrz i ogrodów, gastronomicznym, a także rozrywkowym.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.