Komunikaty PR

Chemart International Trader dobiera 150% powierzchni magazynowej w Trójmieście

2024-03-04  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Niespełna cztery miesiące po decyzji o wejściu do Panattoni Park Tricity East I, firma Chemart International Trader, Sp. z o.o. (Chemart), zdecydowała się na ekspansję i zajęcie dodatkowych 3 000 mkw. Dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii gospodarczej, suplementów diety i odżywek już od lutego br. prowadzi operacje biznesowe na nowej powierzchni. Firmę Chemart reprezentowały Marta Nowik i Katarzyna Głodowska z największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych AXI IMMO.

Chemart International Trader ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu surowców do produkcji napojów, żywności, kosmetyków, suplementów diety i chemii gospodarczej dla  producentów krajowych i zagranicznych.

Mariusz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający, Chemart International Trader, Sp. z o.o., mówi: „Zgodnie z  oczekiwaniami otwarty pod koniec 2023 r. trójmiejski hub dystrybucyjny zaczął szybko spełniać swoje założenia. W bardzo krótkim czasie zwiększyliśmy efektywność operacji biznesowych poprzez umiejętne realizowane strategii i zarządzanie procesami związanymi z budową optymalnych łańcuchów dostaw. Wierzymy, że dotychczasowe doświadczenia pomogą nam w realizacji naszych ambitnych celów, które zakładają m.in. utrzymanie, skutecznie realizowanej w ostatnich latach, wysokiej dynamiki sprzedaży surowców”.

Łącznie w ramach Panattoni Park Tricity East I, najemca zajmie ok. 5 055 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełnia 105 mkw. zaplecza biurowo-socjalnego.

Marta Nowik, Dyrektor, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Szybka adaptacja na nowym rynku i dobranie 3 000 mkw. powierzchni dystrybucyjnej wskazują, że firma Chemart krok po kroku realizuje przyjętą strategią. Biorąc pod uwagę obecne tempo rozwoju, jestem przekonana, że to nie ostatnia transakcja Klienta w Trójmieście. To również kolejna udana wspólna transakcja wewnątrz AXI IMMO. Firma Chemart od lat z dużymi sukcesami rozwijała się w regionie Małopolski, a dzięki naszej pomocy i kooperacji z trójmiejskim oddziałem może realizować podobne działania na północy Polski”.

Katarzyna Głodowska, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „Po pierwsze gratulacje dla Klienta za szybką rozbudowę swojej bazy logistycznej w Trójmieście. Dobre zrozumienie potrzeb pozwoliło na odpowiednio wczesnym etapie zabezpieczyć dodatkową powierzchnię pod procesy dystrybucyjne. Po drugie, obecność lokalnego oddziału w Trójmieście gwarantuje wszystkim Klientom prowadzonym w ramach AXI IMMO Group utrzymanie tego samego, wysokiego standardu obsługi dającego pewność dobrze zrealizowanej transakcji”.

Panattoni Park Tricity East I to nowoczesny kompleks magazynowy składający się z czterech hal o łącznej powierzchni 47 000 mkw. Inwestycja położona jest zaledwie 4 km od centrum Gdańska i Kontenerowego Terminala Głębokowodnego (DTC) w Gdańsku, a także ok. 15 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych m.in. trasy S7 czy węzła "Błonie" na Trasie Sucheckiego, który umożliwia sprawną logistykę między Portem Północnym, Obwodnicą Gdańską S7 a autostradą A1.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AXI IMMO Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.