Czarnomorka i Sartoria wprowadzają się do Fuzji

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Dwie restauracje – Czarnomorka i Sartoria Ristorante & Pizzeria to nowi najemcy gastronomiczni łódzkiej Fuzji, rewitalizowanego przez Echo Investment kompleksu po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Nowe koncepty zajmą w Fuzji łącznie 625 mkw. Otwarcie lokali planowane jest na początek czerwca tego roku.
Do jednego z historycznych budynków zlokalizowanych w Ogrodach Anny, w pobliżu zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera wprowadzi się włoska restauracja Sartoria Ristorante & Pizzeria, która zajmie blisko 415 mkw. Lokal zaoferuje gościom prawdziwe przysmaki kuchni włoskiej, jak różnego rodzaju makarony, pizze, a także ryby i owoce morza. W menu restauracji znajdą się ponadto klasyczne włoskie desery oraz specjalnie wyselekcjonowane wina.
- Włoska gościnność, muzyka oraz wyśmienite dania przygotowywane ze składników pochodzących prosto ze słonecznej Italii – taka właśnie będzie Sartoria, wyjątkowa restauracja w iście włoskim klimacie, którą otwieramy w Łodzi w zabytkowym kompleksie Fuzja – mówi Bartosz Serdakowski-Goldstein, jeden z właścicieli restauracji. – Chcemy stworzyć unikalne miejsce na gastronomicznej mapie Łodzi z pyszną kuchnią, którego wyjątkowość podkreśli też otocznie. Nasz wybór padł zatem na historyczne przestrzenie dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera z oryginalną czerwoną cegłą. Do tradycji tego miejsca nawiązuje nazwa naszej restauracji – Sartoria, która po włosku oznacza krawiectwo. Takie też będą nasze dania – przygotowywane z precyzją i szyte na miarę potrzeb naszych gości – dodaje drugi właściciel konceptu Karol Szafraniec.
W północnej części kompleksu, od strony ulicy Tymienieckiego pojawi się restauracja Czarnomorka, która zajmie ponad 210 mkw. powierzchni. Czarnomorka - restauracja ukraińska wywodząca się z Kijowa - zaserwuje gościom Fuzji przede wszystkim przygotowywane w różnych odsłonach dania z ryb oraz rozmaite owoce morza. W karcie Czarnomorki znajdzie się także m.in. żurek, risotto, czy burger z fileta z dorsza.
- Restauracja Czarnomorka powstała z miłości do smaków i aromatów znanych nam znad Morza Czarnego. Naszą specjalnością są przygotowywane na bieżąco i wedle życzenia gości ryby i szeroka oferta owoców morza. Przygotowujemy dania z najwyższej jakości składników, z dbałością o każdy szczegół. Czarnomorka posiada dwie restauracje w Warszawie, zaś w Fuzji będzie to nasz pierwszy lokal w Łodzi. Mamy nadzieję, że nasze kulinarne propozycje spotkają się z uznaniem łodzian, tym bardziej, że klientów naszej nowej restauracji gościć będziemy w wyjątkowej historycznej przestrzeni pofabrycznych zakładów. Już teraz serdecznie zapraszamy na morską ucztę – mówi Karina Synevych- Kierownik Działu Europejskiego Czarnomorka.
- Fuzja to wyjątkowa inwestycja na mapie Łodzi, gdzie na każdym kroku, w każdym budynku wykonanym z tradycyjnej czerwonej cegły spotykamy się z pofabryczną historią tego miejsca. Taka spuścizna zobowiązuje. Dlatego najemców, którzy zagoszczą w naszym kompleksie wybieramy w sposób bardzo przemyślany, tak by wspólnie z nami budowali nową tradycję tego miejsca z poszanowaniem jego historii. Chcemy ponadto wprowadzić powiew świeżości na kulinarną mapę miasta stąd poza lokalnymi konceptami, w Fuzji pojawią się też zupełnie nowe lokale gastronomiczne, które swoją premierę w Łodzi będą miały właśnie w naszym kompleksie. Przypomnijmy, że poza Czarnomorką oraz Sartoria Ristorante & Pizzeria w Fuzji pojawią się również m. in. takie marki, jak restauracja Sakana Sushi, czy cukiernia Deseo – mówi Karolina Prędota - Krystek, Head Of Food And Beverage w Echo Investemnt.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.