Czarnomorka i Sartoria wprowadzają się do Fuzji
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Dwie restauracje – Czarnomorka i Sartoria Ristorante & Pizzeria to nowi najemcy gastronomiczni łódzkiej Fuzji, rewitalizowanego przez Echo Investment kompleksu po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Nowe koncepty zajmą w Fuzji łącznie 625 mkw. Otwarcie lokali planowane jest na początek czerwca tego roku.
Do jednego z historycznych budynków zlokalizowanych w Ogrodach Anny, w pobliżu zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera wprowadzi się włoska restauracja Sartoria Ristorante & Pizzeria, która zajmie blisko 415 mkw. Lokal zaoferuje gościom prawdziwe przysmaki kuchni włoskiej, jak różnego rodzaju makarony, pizze, a także ryby i owoce morza. W menu restauracji znajdą się ponadto klasyczne włoskie desery oraz specjalnie wyselekcjonowane wina.
- Włoska gościnność, muzyka oraz wyśmienite dania przygotowywane ze składników pochodzących prosto ze słonecznej Italii – taka właśnie będzie Sartoria, wyjątkowa restauracja w iście włoskim klimacie, którą otwieramy w Łodzi w zabytkowym kompleksie Fuzja – mówi Bartosz Serdakowski-Goldstein, jeden z właścicieli restauracji. – Chcemy stworzyć unikalne miejsce na gastronomicznej mapie Łodzi z pyszną kuchnią, którego wyjątkowość podkreśli też otocznie. Nasz wybór padł zatem na historyczne przestrzenie dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera z oryginalną czerwoną cegłą. Do tradycji tego miejsca nawiązuje nazwa naszej restauracji – Sartoria, która po włosku oznacza krawiectwo. Takie też będą nasze dania – przygotowywane z precyzją i szyte na miarę potrzeb naszych gości – dodaje drugi właściciel konceptu Karol Szafraniec.
W północnej części kompleksu, od strony ulicy Tymienieckiego pojawi się restauracja Czarnomorka, która zajmie ponad 210 mkw. powierzchni. Czarnomorka - restauracja ukraińska wywodząca się z Kijowa - zaserwuje gościom Fuzji przede wszystkim przygotowywane w różnych odsłonach dania z ryb oraz rozmaite owoce morza. W karcie Czarnomorki znajdzie się także m.in. żurek, risotto, czy burger z fileta z dorsza.
- Restauracja Czarnomorka powstała z miłości do smaków i aromatów znanych nam znad Morza Czarnego. Naszą specjalnością są przygotowywane na bieżąco i wedle życzenia gości ryby i szeroka oferta owoców morza. Przygotowujemy dania z najwyższej jakości składników, z dbałością o każdy szczegół. Czarnomorka posiada dwie restauracje w Warszawie, zaś w Fuzji będzie to nasz pierwszy lokal w Łodzi. Mamy nadzieję, że nasze kulinarne propozycje spotkają się z uznaniem łodzian, tym bardziej, że klientów naszej nowej restauracji gościć będziemy w wyjątkowej historycznej przestrzeni pofabrycznych zakładów. Już teraz serdecznie zapraszamy na morską ucztę – mówi Karina Synevych- Kierownik Działu Europejskiego Czarnomorka.
- Fuzja to wyjątkowa inwestycja na mapie Łodzi, gdzie na każdym kroku, w każdym budynku wykonanym z tradycyjnej czerwonej cegły spotykamy się z pofabryczną historią tego miejsca. Taka spuścizna zobowiązuje. Dlatego najemców, którzy zagoszczą w naszym kompleksie wybieramy w sposób bardzo przemyślany, tak by wspólnie z nami budowali nową tradycję tego miejsca z poszanowaniem jego historii. Chcemy ponadto wprowadzić powiew świeżości na kulinarną mapę miasta stąd poza lokalnymi konceptami, w Fuzji pojawią się też zupełnie nowe lokale gastronomiczne, które swoją premierę w Łodzi będą miały właśnie w naszym kompleksie. Przypomnijmy, że poza Czarnomorką oraz Sartoria Ristorante & Pizzeria w Fuzji pojawią się również m. in. takie marki, jak restauracja Sakana Sushi, czy cukiernia Deseo – mówi Karolina Prędota - Krystek, Head Of Food And Beverage w Echo Investemnt.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.