Komunikaty PR

Czas na poznańskie Targi Mieszkań i Domów oraz premiery

2023-09-18  |  10:00

W weekend 23 i 24 września w Poznaniu odbędzie się jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów. Po tym wydarzeniu wiele obiecują sobie zarówno wystawcy, jak i klienci poszukujący swojego mieszkania bądź domu. Z rynku płynie wiele pozytywnych sygnałów, w tym przede wszystkim ten, że program rządowy „Pierwsze Mieszkanie” cieszy się ogromną popularnością. O ten program, ale też standardową ofertę, z pewnością będą pytać klienci podczas poznańskiego wydarzenia. Warto przyjść na MTP, samemu zobaczyć, jak duży jest wybór na rynku mieszkaniowym i nie tylko. 

- Jesienna edycja to ponad 70 wystawców z branży deweloperskiej i nie tylko. Wśród wystawców pojawią się m.in. Ataner, Colian, EBF Development, Grupa Inwest, Konimpex, Linea, Masterm, Nickel Development, Robyg, SJM Development, UWI Inwestycje, czy Vinci. Nasze wydarzenie to nie tylko gwarancja pełnej i najlepszej oferty mieszkaniowej, ale też gwarancja bogatego programu merytorycznego. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Targi odbędą się tak jak zawsze, na MTP, przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu, a konkretnie – w hali nr 3. W sobotę 23 września wystawcy będą dostępni w godz. 10 – 17, z kolei w niedzielę wydarzenie będzie trwać w godz. 10-16. Bilety są dostępne w cenie 10 zł, a po rejestracji – nawet za darmo. Szczegóły na stronie poznan.targimieszkan.pl.

Oprócz firm deweloperskich, podczas targów będzie można spotkać m.in. ekspertów branży wyposażenia i wykończenia wnętrz, projektantów, pośredników nieruchomości (np. zrzeszonych w WSPON), ekspertów finansowych. Będzie okazja poznać także inwestycje zagraniczne, np. w Hiszpanii, Cyprze, czy Turcji. Dla zainteresowanych Bezpiecznym Kredytem 2 proc. idealna będzie Strefa Finansów, a tuż obok – Strefa Zakupu, idealna dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda transakcja zakupu nieruchomości krok po kroku i na co zwrócić baczną uwagę.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych deweloperów, który potwierdził swój udział w Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu jest Grupa Inwest. Symfonia Ptasia 28, Jasielska 8c – to najnowsze inwestycje dewelopera. Pierwsza z nich znajduje się w dzielnicy Grunwald i będzie liczyć sześć kondygnacji, w tym 118 mieszkań. „Jasielska 8c” to osiedle budowane w popularnej dla poznaniaków lokalizacji, czyli na Podolanach. Powstanie przyjazne i komfortowe osiedle z ponad 370 mieszkaniami. W I etapie zostanie zrealizowany budynek w kształcie litery „L”., o architekturze zaprojektowanej z dbałością o każdy detal. Na VII kondygnacjach powstanie 166 mieszkań. Ponadto Grupa Inwest zaprezentuje ofertę ostatnich gotowych mieszkań z inwestycji Nova Łacina. – Nasza oferta obejmuje również możliwość skorzystania z rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie”. Dlatego warto przyjść na Targi, zapytać o szczegóły i cieszyć się własnym mieszkaniem z niższą ratą kredytu – wyjaśnia Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. 
Niezmiennie podczas targów obecna jest spółka  EBF Development, posiadająca ponad 30-letnie doświadczenie. - Aktualnie realizujemy w Poznaniu budynek nr 10 osiedla Reduta Nowe Podolany oraz powoli kończymy projekt Apartamenty Bergera. Dostępność proponowanych lokali w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 % przekłada się na sporo zapytań. Z tygodnia na tydzień nasi klienci rezerwują kolejne mieszkania. Targi będą także debiutem naszego najnowszego projektu, czyli osiedla zlokalizowanego na Grunwaldzie, przy ulicy Wieruszowskiej - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, Poznański Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich objął wydarzenie swoim patronatem. - Ten rok to dynamiczne zmiany na rynku mieszkaniowym. Deweloperzy próbują nadążyć za rosnącym popytem i zwiększają podaż poprzez uruchamianie nowych inwestycji. Z pewnością na targach pojawią się debiutujące projekty. Niemniej terminy i komplikacje związane z procesem uzyskiwania pozwoleń na budowę oraz ograniczona ilość odpowiednich terenów inwestycyjnych powodują, że trudno będzie sprostać oczekiwaniom rynku. Przy obecnym tempie sprzedaży na rynku pierwotnym powinno być co najmniej dwa razy więcej oferowanych mieszkań. -wskazuje Marcin Roś, Wiceprezes Zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Czas na premierę
Na rynku pierwotnym nastroje są na tyle pozytywne, że deweloperzy przygotowali na najbliższe Targi Mieszkań i Domów premiery. Klienci poszukujący mieszkania 2-poziomowego z ogrodem na obrzeżach Poznania mogą zapytać o ofertę Nowych Szczytnik i odwiedzić stoisko. Deweloper znany dotąd z inwestycji Nowa Murowana w Murowanej Goślinie, postawił na nową lokalizację. Przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach, w gminie Kórnik powstanie 12 mieszkań dwupoziomowych, w trzech kameralnych budynkach. – Nasza oferta znacznie się poszerzyła i oprócz inwestycji Nowa Murowana, klienci mają do dyspozycji także Nowe Szczytniki. Już nie możemy doczekać się najbliższych Targów Mieszkań i Domów, ponieważ zawsze jest to pozytywny impuls dla branży. Tym bardziej, że na rynku mieszkaniowym dostrzegamy spore ożywienie, także ze strony klientów – podkreśla Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana i Nowe Szczytniki. 

„Bezpieczny Kredyt” odmienił rynek? 
Zbliżające się wielkimi krokami Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu to także dobry moment, żeby spojrzeć szerzej na branżę mieszkaniową, w tym zawsze aktywny rynek pierwotny. - Zainteresowanie mieszkaniami jest dziś spore. W efekcie zostały nam w inwestycji Rynek Wschodni w Poznaniu cztery lokale – mówi z optymizmem Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. 
Klienci są bardziej konkretni, podejmują decyzje, zwłaszcza ze względu na program „Pierwsze Mieszkanie”. - Zauważyliśmy, że mamy więcej zapytań mailowych, telefonów, czy spotkań w biurze. Brakuje mieszkań na rynku dlatego KDM wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i zaczyna kolejne etapy tak, aby każdy chcący zamieszkać na Osiedlu Malarska znalazł swoje wymarzone cztery kąty – informuje Katarzyna Kniat, ekspert finansowy współpracujący na stałe z KDM Deweloper.
Zauważalny problem z podażą w Poznaniu powoduje, że klienci coraz częściej decydują się na gminy ościenne, a tam mogą nabyć dom w cenie mieszkania.
-  W inwestycji Rodzinny Zakątek w Błażejewku możemy zaoferować gotowe już domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw., a w cenie 465.000 oraz 550.000 zł brutto. Tym samym spełnione są warunki rządowego wsparcia, a na dodatek proponujemy podwyższony standard deweloperski i spokojne, ciche otoczenie osiedla. - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

– W Nowym Gruszczynie, w I etapie pozostały dwa domy w zabudowie bliźniaczej, z kolei na Rodzinnych Podolanach – jeden lokal dwupoziomowy, z tarasem na dachu – informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Już tylko trzy domy gotowe do odbioru ma w swojej ofercie More Place. Chodzi o Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu. 
Promocje, dynamiczna sprzedaż, a przede wszystkim Targi Mieszkań i Domów. Deweloperzy w Poznaniu z pewnością nie narzekają na nudę w ostatnim czasie. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny

Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.

Bankowość

Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.

Ochrona środowiska

Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.