Dantex wspiera pracowników służby zdrowia
Weber Shandwick
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com
Z myślą o pracownikach służby zdrowia, którzy w związku z wykonywaną pracą i narażeniem na COVID-19 nie mogą wrócić do swoich domów w obawie o bezpieczeństwo bliskich, firma Dantex, warszawski deweloper, bezpłatnie udostępniła do użytkowania kilka swoich lokali w Warszawie.
Każdego dnia lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz pozostali pracownicy służb medycznych, z narażeniem swojego życia pracują by przeciwdziałać epidemii koronawirusa. Z uwagi na wysokie ryzyko zakażenia członków swoich rodzin, zmuszeni są często szukać zastępczych mieszkań, w których mogliby bezpiecznie odpocząć po ciężkich dyżurach.
„W tym szczególnie trudnym czasie to właśnie pracownicy służb medycznych – poza samymi pacjentami z COVID-19 – potrzebują największego wsparcia, również w zakresie znalezienia tymczasowego mieszkania by niepotrzebnie nie narażać swoich bliskich. Jako firma funkcjonująca na rynku mieszkaniowym nie mogliśmy pozostać obojętni na te potrzeby, stąd aktywnie działamy, okazując jednocześnie naszą wdzięczność za ich heroiczną pracę. Na chwilę obecną udostępniliśmy bezpłatnie cztery oddzielne, w pełni wyposażone apartamenty w Warszawie. W miarę naszych możliwości i zgłaszanych do nas próśb będziemy oczywiście rozszerzać te działania.” – mówi Marek Roefler, prezes firmy Dantex.
W ramach tej inicjatywy, firma Dantex współpracuje z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. OIL przydziela mieszkania tym pracownikom służby zdrowia, którzy zmuszeni są wyprowadzić się z własnych domów w trosce o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Więcej informacji nt. możliwości skorzystania z pomocy należy szukać na stronie Izby https://izba-lekarska.pl/.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.