Debiut INPRO w Olsztynie – osiedle PROLOG już w sprzedaży!
Trójmiejski deweloper INPRO zadebiutował na olsztyńskim rynku nieruchomości, wprowadzając do swojej oferty osiedle mieszkaniowe PROLOG. Inwestycja będzie charakteryzowała się nowoczesną architekturą oraz licznymi udogodnieniami. Projekt powstaje przy ul. Cichej w Olsztynie. Termin zakończenia budowy I etapu zaplanowano na koniec sierpnia 2024 roku, natomiast etapu II rok później.
Osiedle PROLOG zrealizowane zostanie w dwóch etapach. Łącznie w ramach projektu utworzone zostaną trzy budynki.
W pierwszej fazie budowy osiedla powstanie 1 budynek wielorodzinny mieszczący 70 lokali mieszkalnych. Projekt przewiduje utworzenie 2-, 3- oraz 4-pokojowych mieszkań o powierzchniach mierzących od 40 do 106 m2.
W drugiej fazie budowy inwestycji zaplanowano dwa budynki obejmujące łącznie 124 lokale mieszkalne oraz 2 lokale usługowe. Powierzchnie oferowanych mieszkań wynoszą od 26 do 93 m2 i liczą od 1 do nawet 5 pokoi.
Mieszkania położone na najniższych kondygnacjach mieszkalnych będą posiadały zielone tarasy, natomiast do lokali na wyższych kondygnacjach przynależeć będą przeszklone balkony.
Osiedle PROLOG w Olsztynie
Wszystkie obiekty będą wyposażone w nowoczesne windy, boksy do przechowywania, a w częściach podziemnych powstanie także pomieszczenie do konserwacji rowerów oraz rowerownie.
W każdym z budynków przewidziano utworzenie hali garażowej (łącznie 145 miejsc postojowych). Na terenie inwestycji zaplanowano również naziemne parkingi obejmujące 114 miejsc, a dla posiadaczy samochodów elektrycznych znaczne udogodnienie stanowiła będzie zaprojektowana w obszarze parkingu stacja ładowania.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.