Dekpol Deweloper wprowadził do oferty prestiżową inwestycję Granaria
Dekpol Deweloper poszerzył właśnie swoją ofertę o wyjątkowe apartamenty. 48 lokali w projekcie Granaria powstanie w samym sercu Gdańska, na Wyspie Spichrzów. Inwestycja obejmuje również lokale usługowe oraz handlowe. W ramach realizacji przewidziano odrestaurowanie historycznych spichlerzy, co stanowi hołd dla bogatej przeszłości tego miejsca.
W samym sercu Gdańska, na tętniącej życiem Wyspie Spichrzów, powstają nowe apartamenty, stanowiące powrót do klasycznej konstrukcji przestrzeni miejskiej, opartej o lokalną historię, klimat, tradycję budowlaną oraz przemieszanie funkcji. Założeniem inwestycji jest zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy, przy jednoczesnym wykreowaniu nowej przestrzeni z bogatą ofertą atrakcji skierowanych zarówno do osób przyjezdnych, jak i mieszkańców.
To właśnie w tym wyjątkowym miejscu Dekpol Deweloper wprowadził do sprzedaży 48 apartamentów inwestycyjnych o powierzchniach od 25 do 69 m2, zlokalizowanych w 6-piętrowych budynkach. Jednopokojowe lokale wyposażone będą w łazienkę, loggię lub taras, a ich jednolita, otwarta przestrzeń pozwoli nabywcom na swobodną aranżację.
Projekt Granaria ma na celu nawiązanie do dawnej świetności Wyspy Spichrzów, zapewniając mieszkańcom i turystom nowe, atrakcyjne miejsce, pozwalające na korzystanie z różnorodnych usług, kultury i rozrywki, dające możliwość odkrywania i czerpania radości z unikalnej przestrzeni, którą stanowi serce Gdańska.
Wyspa Spichrzów położona jest w samym centrum, w dzielnicy Śródmieście, między Głównym Miastem a Długim Targiem. Obszar ten jest otoczony wodami rzeki Motławy, co nadaje mu wyjątkowego uroku. Lokalizacja wyróżnia się także doskonałym połączeniem komunikacyjnym ze wszystkimi kluczowymi miejscami w obrębie miasta i nie tylko. Wybudowaną w ramach inwestycji Kładką Św. Ducha można będzie łatwo przedostać się na stały ląd, a linie autobusowe i tramwajowe w sąsiedztwie wyspy zapewnią bezproblemowy i szybki dojazd do najważniejszych punktów komunikacyjnych łączących Gdańsk z innymi miastami. Zaledwie kilka minut drogi dzieli Granarię od Dworca PKP Gdańsk Główny czy Stacji SKM Gdańsk Śródmieście.
Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://dekpol.pl/mieszkania/granaria/.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.