Komunikaty PR

Dekpol i Dekpol Steel nagrodzeni Gryfami Gospodarczymi

2020-12-16  |  09:10

Firma Dekpol oraz Dekpol Steel uplasowały się w gronie najlepszych przedsiębiorstw województwa pomorskiego. W ramach 21. edycji konkursu „Gryf Gospodarczy 2020", Dekpol Steel został laureatem w kategorii Lider Eksportu, a Dekpol S.A. otrzymał wyróżnienie w kategorii Lider Inwestycji.

Po raz 21. rozstrzygnięty został konkurs o prestiżową Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2020". To najważniejsze i najbardziej cenione wydarzenie w środowisku regionalnych przedsiębiorców. Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji wzięło udział 70 kandydatów z całego obszaru województwa pomorskiego. Spośród wszystkich firm, komisja konkursowa wyłoniła 27 finalistów.

Dekpol Steel Sp. z o.o. został zwycięzcą w kategorii Lider Eksportu w podkategorii średnie i duże przedsiębiorstwo. Z kolei Dekpol S.A. otrzymał wyróżnienie w kategorii Lider Inwestycji. „Wyróżnienia zarówno dla Dekpol i Dekpol Steel w prestiżowym konkursie Pomorski Gryf Gospodarczy są dla nas bardzo ważne. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy, codziennego wysiłku w rozwój działalności i starań w poprawę lokalnego środowiska. Otrzymane nagrody inspirują nas do dalszej wytężonej pracy i jednocześnie zobowiązują do przestrzegania najwyższych standardów gospodarczych” – podkreślił Dariusz Radtke, Dyrektor ds. Marketingu Dekpol S.A.

Dekpol Steel, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Dekpol, jest największym w Polsce oraz jednym z największych w Europie producentem łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych.  Eksportuje 95% swoich produktów do 24 krajów na całym świecie. Z ponad 750 tonami wyrobów gotowych wytwarzanych miesięcznie Dekpol Steel jest liderem na polskim rynku osprzętów do maszyn budowlanych. Firma chce jeszcze zdynamizować swój rozwój poprzez poszerzenie oferty handlowej i wzmocnienie obecności w Polsce, ale także na rynkach Europy, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Spółka na przestrzeni lat zdobyła bardzo szerokie kompetencje. Posiada m.in. prestiżowy certyfikat SSAB „Hardox in My Body" potwierdzający stosowanie najlepszych gatunków stali trudnościeralnych. Dekpol Steel dostarcza wysokiej jakości osprzęt do odbiorców OEM, jak i na rynek aftermarket.

Dekpol S.A. w zakresie generalnego wykonawstwa na przestrzeni ostatnich lat osiągnął wiodącą pozycję w realizacji projektów budownictwa kubaturowego. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych oraz użyteczności publicznej. Firma oferuje swoje usługi począwszy od sfery koncepcji projektowej aż do wykonawstwa „pod klucz”. Realizuje również projekty deweloperskie mieszkaniowe i hotelowe dla spółki córki Dekpol Deweloper Sp. z o.o. Atutem Departamentu Generalnego Wykonawstwa jest zbierane od 1993 roku doświadczenie zespołu ludzkiego rozbudowanego dziś do ponad 350 inżynierów, operatorów, montażystów i pracowników budowlanych. Park maszynowy działu robót ziemnych i drogowych składa się z ponad 100 jednostek nowoczesnego sprzętu. W ramach realizowanych projektów budowlanych na szeroką skalę wykorzystywane są prefabrykaty żelbetowe oraz konstrukcje stalowe produkowane w zakładach Grupy Dekpol w Pinczynie i Toruniu. Strategia wzrostu jest oparta m.in. o stałe dążenie do poprawy jakości procesów wewnętrznych przedsiębiorstwa, w szczególności w zakresie ich efektywności, szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz relacji z klientami. Spółka stawia przede wszystkim na rozwój kompetencji posiadanego kapitału ludzkiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.