Dekpol wszedł w drugą fazę budowy dla Panattoni
Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego, realizowanego na zlecenie Panattoni, przekroczyło już poziom 60%. Dekpol dostarczy w Jawczycach obok Warszawy dwie nowoczesne hale o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2. Oddanie do użytkowania gotowych obiektów planowane jest w maju i czerwcu br.
Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego dla Panattoni osiągnęło już poziom 60%. Projekt realizowany jest w Jawczycach po zachodniej stronie Warszawy i obejmuje wybudowanie dwóch hal magazynowych z biurami oraz zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu minionego roku, a jej zakończenie i przekazanie poszczególnych obiektów do użytkowania planowane jest w maju oraz czerwcu br.
Pierwsza hala liczyć będzie 11,3 tys. m2, a druga 13,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni użytkowej. Dodatkowo powstaną drogi, place manewrowe, chodniki, parkingi, portiernia, a teren zostanie ogrodzony. Projekt zakłada również budowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, gazowej i kanalizacji sanitarnej oraz instalacji wewnętrznych.
„Inwestycja dla Panattoni, który jest naszym już wieloletnim klientem, powstaje zgodnie z planem. Pomimo sytuacji pandemii nie widzimy zagrożenia w dotrzymaniu ustalonego terminu zakończenia prac. Aktualnie w ramach usług generalnego wykonawstwa prowadzimy również realizację kilkunastu innych projektów” – powiedział Michał Skowron, Wiceprezes Zarządu Dekpol S.A.
„W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wdrożyliśmy na wszystkich naszych budowach rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników oraz podwykonawców. Pracownicy nadzoru zostali podzieleni na dwa zespoły i wykonują prace w oddzielnych pomieszczeniach. Wprowadziliśmy rotacyjny czas przerw regeneracyjnych, aby zapewnić zalecaną odległość między pracownikami. Zarządziliśmy również obowiązkowe pomiary temperatury. Produkcja budowlana jest kontynuowana w sposób ciągły, frekwencja pracowników jest bez zmian, nie zanotowaliśmy żadnego przypadku zakażenia wirusem COVID-19 wśród własnego personelu czy podwykonawców”– dodał Michał Skowron.
Dekpol w ramach świadczonych usług generalnego wykonawstwa specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.