Dekpol wszedł w drugą fazę budowy dla Panattoni
Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego, realizowanego na zlecenie Panattoni, przekroczyło już poziom 60%. Dekpol dostarczy w Jawczycach obok Warszawy dwie nowoczesne hale o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2. Oddanie do użytkowania gotowych obiektów planowane jest w maju i czerwcu br.
Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego dla Panattoni osiągnęło już poziom 60%. Projekt realizowany jest w Jawczycach po zachodniej stronie Warszawy i obejmuje wybudowanie dwóch hal magazynowych z biurami oraz zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu minionego roku, a jej zakończenie i przekazanie poszczególnych obiektów do użytkowania planowane jest w maju oraz czerwcu br.
Pierwsza hala liczyć będzie 11,3 tys. m2, a druga 13,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni użytkowej. Dodatkowo powstaną drogi, place manewrowe, chodniki, parkingi, portiernia, a teren zostanie ogrodzony. Projekt zakłada również budowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, gazowej i kanalizacji sanitarnej oraz instalacji wewnętrznych.
„Inwestycja dla Panattoni, który jest naszym już wieloletnim klientem, powstaje zgodnie z planem. Pomimo sytuacji pandemii nie widzimy zagrożenia w dotrzymaniu ustalonego terminu zakończenia prac. Aktualnie w ramach usług generalnego wykonawstwa prowadzimy również realizację kilkunastu innych projektów” – powiedział Michał Skowron, Wiceprezes Zarządu Dekpol S.A.
„W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wdrożyliśmy na wszystkich naszych budowach rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników oraz podwykonawców. Pracownicy nadzoru zostali podzieleni na dwa zespoły i wykonują prace w oddzielnych pomieszczeniach. Wprowadziliśmy rotacyjny czas przerw regeneracyjnych, aby zapewnić zalecaną odległość między pracownikami. Zarządziliśmy również obowiązkowe pomiary temperatury. Produkcja budowlana jest kontynuowana w sposób ciągły, frekwencja pracowników jest bez zmian, nie zanotowaliśmy żadnego przypadku zakażenia wirusem COVID-19 wśród własnego personelu czy podwykonawców”– dodał Michał Skowron.
Dekpol w ramach świadczonych usług generalnego wykonawstwa specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.