Dekpol wszedł w drugą fazę budowy dla Panattoni
Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego, realizowanego na zlecenie Panattoni, przekroczyło już poziom 60%. Dekpol dostarczy w Jawczycach obok Warszawy dwie nowoczesne hale o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2. Oddanie do użytkowania gotowych obiektów planowane jest w maju i czerwcu br.
Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego dla Panattoni osiągnęło już poziom 60%. Projekt realizowany jest w Jawczycach po zachodniej stronie Warszawy i obejmuje wybudowanie dwóch hal magazynowych z biurami oraz zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu minionego roku, a jej zakończenie i przekazanie poszczególnych obiektów do użytkowania planowane jest w maju oraz czerwcu br.
Pierwsza hala liczyć będzie 11,3 tys. m2, a druga 13,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni użytkowej. Dodatkowo powstaną drogi, place manewrowe, chodniki, parkingi, portiernia, a teren zostanie ogrodzony. Projekt zakłada również budowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, gazowej i kanalizacji sanitarnej oraz instalacji wewnętrznych.
„Inwestycja dla Panattoni, który jest naszym już wieloletnim klientem, powstaje zgodnie z planem. Pomimo sytuacji pandemii nie widzimy zagrożenia w dotrzymaniu ustalonego terminu zakończenia prac. Aktualnie w ramach usług generalnego wykonawstwa prowadzimy również realizację kilkunastu innych projektów” – powiedział Michał Skowron, Wiceprezes Zarządu Dekpol S.A.
„W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wdrożyliśmy na wszystkich naszych budowach rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników oraz podwykonawców. Pracownicy nadzoru zostali podzieleni na dwa zespoły i wykonują prace w oddzielnych pomieszczeniach. Wprowadziliśmy rotacyjny czas przerw regeneracyjnych, aby zapewnić zalecaną odległość między pracownikami. Zarządziliśmy również obowiązkowe pomiary temperatury. Produkcja budowlana jest kontynuowana w sposób ciągły, frekwencja pracowników jest bez zmian, nie zanotowaliśmy żadnego przypadku zakażenia wirusem COVID-19 wśród własnego personelu czy podwykonawców”– dodał Michał Skowron.
Dekpol w ramach świadczonych usług generalnego wykonawstwa specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.