Develia przeprowadza się do City Forum
Develia na początku marca br. przenosi swoją siedzibę z Arkad Wrocławskich do kompleksu City Forum przy ulicy Traugutta 45. W budynku City 1 wynajęła około 1400 m kw. Na parterze zostanie także otwarty nowy salon sprzedaży mieszkań o powierzchni 280 m kw. Doradcą Develii w tym procesie była międzynarodowa firma CBRE.
„Przeprowadzka do nowego biura jest konsekwencją realizowanej przez nas strategii obejmującej dezinwestycje portfela biurowego i handlowego, co dotyczy również dotychczasowej siedziby, czyli Arkad Wrocławskich. Prowadziliśmy poszukiwania nowej przestrzeni dla naszej centrali na terenie Wrocławia. Cieszymy się, że znaleźliśmy ją pod jednym z bardziej atrakcyjnych biurowych adresów w mieście. City Forum to nie tylko wysoki standard, funkcjonalna architektura i atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Starego Miasta, ale także dbałość o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat LEED na poziomie Gold – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Za aranżację i umeblowanie nowego biura Develii odpowiadają pracownie Robak Piasta Architekci oraz Re:build studio, które w swoich projektach kładą nacisk na cyrkularność i ponowne wykorzystanie sprzętu oraz surowców. Część mebli została przejęta od poprzedniego najemcy i gruntownie odnowiona, a do wykończenia ścian zastosowano wełnę drzewną - naturalny materiał o właściwościach poprawiających akustykę wnętrz.
– Moje motto brzmi: „Najbardziej zrównoważony budynek to taki, który już istnieje”. Dlatego też priorytetem było wykorzystanie już dostępnych zasobów i wyposażenia, ewentualnie ich naprawa lub renowacja. W projekcie zastosowaliśmy elementy z materiałów naturalnego pochodzenia, takie jak wełna drzewna i korek, a wiele nowo zakupionych mebli jest wykończonych tekstyliami z włókien z wyłowionych sieci rybackich – mówi architektka Kinga Łukaszyńska z pracowni Re:build.
City Forum to oddany do użytku w 2020 roku nowoczesny kompleks biurowy, oferujący ponad 24 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A w dwóch 7-piętrowych budynkach. W otwartej przestrzeni pomiędzy nimi znajduje się atrakcyjnie zagospodarowana zieleń i strefa relaksu, a na parterach działają lokale handlowo-usługowe, w tym kawiarnia, kantyna dla pracowników oraz przedszkole.
W budynkach zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań – elastyczny system klimatyzacji i wentylacji z regulacją wilgotności powietrza, redukcję poziomu hałasu, oświetlenie LED sterowane czujnikami DALI oraz urządzenia o niskim zużyciu wody, otwierające się okna, biały dach odbijający w 97% promieniowanie słoneczne i przeciwdziałający efektowi miejskiej wyspy ciepła. Przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego zapewniają komfortowe warunki pracy.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.