Develia rozpoczyna budowę inwestycji Cynamonowa Vita
Develia rozpoczęła realizację osiedla Cynamonowa Vita – nowej inwestycji, która powstaje na zielonej Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą jest firma ARKOP.
– Cynamonowa Vita to jedna z naszych najnowszych inwestycji we Wrocławiu. Dzięki kameralnej atmosferze, dobrej infrastrukturze komunikacyjnej oraz bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów. Od rozpoczęcia sprzedaży w marcu, znaleźliśmy już nabywców na 15 proc. oferowanych lokali. Kupujący doceniają zwłaszcza fakt, że tuż obok osiedla zaplanowano budowę nowoczesnej szkoły podstawowej i przedszkola – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Inwestycja powstaje w północnej części Wrocławia przy ul. Cynamonowej, na dynamicznie rozwijającej się Lipie Piotrowskiej. W kameralnych, trzypiętrowych budynkach powstanie łącznie 114 lokali o zróżnicowanych układach i metrażach - od ustawnych mieszkań dwupokojowych o powierzchni 38 m kw. po przestronne, blisko 140-metrowe apartamenty z pięcioma pokojami. W sprzedaży znajdą się także dwupoziomowe mieszkania z dużymi tarasami oraz lokale z ogródkami.
Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną nowoczesne, cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz garaż podziemny ze 139 miejscami postojowymi. Uzupełnią go dodatkowe 32 naziemne stanowiska parkingowe. Optymalne warunki do życia zapewnią przestrzenie wspólne zaprojektowane z myślą o ekologii. Do częściowego zasilania urządzeń obsługujących budynek używane będą panele fotowoltaiczne, a w klatkach schodowych przewidziano energooszczędne oświetlenie LED. W ramach projektu powstanie także teren rekreacyjny z dużą ilością nasadzeń oraz ogrodami deszczowymi.
Lokalizacja Cynamonowej Vita jest bardzo dobrze skomunikowana z całą aglomeracją. Bliskość Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz węzła Widawa zapewnia szybki dojazd do wielu dzielnic oraz sprawny wyjazd w kierunku Poznania i Warszawy. Alternatywę dla samochodu może stanowić komunikacja miejska lub kolej. Pobliska stacja Wrocław Osobowice umożliwia wygodne i szybkie przemieszczanie się, jak również bezpłatne parkowanie w strefie Park & Ride.
Zakończenie budowy zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Za projekt odpowiada pracownia ProARt - arch. Krzysztof Skalski. Ceny zaczynają się już od 6699 zł za metr kwadratowy.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.