Develia za półmetkiem sprzedaży inwestycji Kaskady Różanki
Develia zakontraktowała już ponad połowę mieszkań powstających we wrocławskiej inwestycji Kaskady Różanki. Zakończenie budowy i przekazanie właścicielom gotowych lokali planowane jest do końca tego roku.
W ramach inwestycji Kaskady Różanki z oferowanych 128 lokali zawartych zostało już ponad 70 umów deweloperskich i rezerwacyjnych. Do wyboru pozostała mniej niż połowa mieszkań o zróżnicowanych metrażach - od 25 m kw. w przypadku kompaktowych kawalerek do blisko 95 m kw. rodzinnych, czteropokojowych powierzchni. Lokale na wyższych kondygnacjach posiadają atrakcyjne, duże tarasy. Ceny w realizowanym projekcie zaczynają się od 9499 zł za metr kwadratowy. Budowa 6-piętrowego budynku jest już na zaawansowanym etapie. Przekazanie właścicielom gotowych mieszkań planowane jest do końca tego roku.
- Ciekawy architektonicznie projekt i dobra lokalizacja sprawiają, że inwestycja Kaskady Różanki jest atrakcyjna dla osób kupujących mieszkanie na własne potrzeby oraz w celach inwestycyjnych na wynajem. Dużą zaletą dla potencjalnych nabywców jest także możliwość otrzymania kluczy do gotowego lokalu jeszcze w tym roku – mówi Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży Develia S.A.
Budynek realizowany przez Develię z charakterystycznym kaskadowym układem powstaje we Wrocławiu przy ul. Chorwackiej. Lokale zlokalizowane na parterze będą posiadały prywatne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony lub tarasy. Pod budynkiem zaplanowana została hala garażowa z komórkami lokatorskimi. W inwestycji przewidziano również powierzchnie komercyjne na sklepy i punkty usługowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia GREG.architekci.
Dużym atutem projektu jest lokalizacja pozwalająca na aktywny wypoczynek, a jednocześnie dobrze skomunikowana z resztą miasta. Nadodrzańskie wały będące doskonałym miejscem do spacerów, joggingu lub wycieczek rowerowych znajdują się w odległości jedynie 900 metrów. Z kolei do staromiejskiego wrocławskiego rynku jest tylko 5 kilometrów.
Różanka jest rozwiniętym obszarem miasta, posiadającym pełną infrastrukturę potrzebną mieszkańcom. Znajdują się tutaj liczne szkoły, przedszkola, placówki ochrony zdrowia, apteki, sklepy i punkty usługowe. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki dojazd do centrum Wrocławia. Jednocześnie bliska odległość do głównych arterii drogowych, w tym m.in. wyjazdu na trasę A8 i S5, pozwala na sprawne przemieszczanie się samochodem.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.