Komunikaty PR

Deweloperzy budują według harmonogramów

2020-04-23  |  22:30

Ostatnie tygodnie to czas walki z pandemią, który wiąże się z zastosowaniem środków ostrożności i ograniczeniami w funkcjonowaniu wielu podmiotów. Firmy deweloperskie znalazły nowe rozwiązania, efektywnie pracują, ponieważ zainteresowanie mieszkaniami jest. – Wydarzenia na świecie zmusiły wiele branż, także deweloperską, do zmian. Agrobex posiada długofalowe plany i regularnie rozwija inwestycje. To nie pierwszy raz kiedy dostosowaliśmy się do nowych warunków, zatem terminy realizacji są niezagrożone - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. W budynku A osiedla Wilczak 20 (V etap projektu), trwają prace związane z elewacją. W czwartym budynku Nowego Żegrza na poznańskich Ratajach wykonano elewacje oraz zostały wykończone części wspólne wewnątrz. W Zalasewie powstaje Radosna III. W budynku B zamontowano więźbę dachową, a niedługo nastąpi montaż pokrycia oraz rozpoczęto budowę kolejnej inwestycji Radosna IV. Agrobex rozwija się też w Pobiedziskach. Tam trwa realizacja etapów B3 i B4 Zielonych Pobiedzisk, gdzie stawiane są ściany trzeciej kondygnacji. Najnowszą inwestycją Agrobex-u w okolicy Poznania jest Kleszczewo Park i prace w tej lokalizacji także już trwają.
Swoje projekty rozwija Grupa Partner, również przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, związanych z nowymi warunkami. - Na inwestycji Śródka OdNowa 2 została zakończona płyta fundamentowa, a w hali garażowej gotowe są ściany, słupy i strop. Budowlańcy stawiają ściany parteru budynku mieszkalnego. W Nadolnik Compact Apartments powstaje podziemna hala garażowa – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Na podobnym stopniu zaawansowania jest Piątkowska 103, inwestycja grupy Quadro Development. W ostatnich dniach została wykonana ściana szczelinowa, służąca posadowieniu budynku. Rozpoczęła się budowa hali garażowej.

Finalizacja projektów i odbiory przez mieszkańców
Klienci firm deweloperskich, którzy wybrali mieszkanie wcześniej, a w najbliższych tygodniach lub miesiącach planują odbiór i urządzenie się, są spokojni. – O wszystkich terminach informujemy mailowo oraz w rozmowach telefonicznych z zainteresowanymi. Aktualnie budowlańcy zakończyli elewacje w Przystani Warta, kameralnym budynku blisko rzeki Warta. Zamontowano okna, pokrycie dachowe i zbliżamy się do odbiorów. W Leonarda 8 gotowy jest dach, wraz z oknami na poddaszu, a wkrótce przejdziemy do montażu okien i przygotowania tynków zewnętrznych – informuje Paweł Andrzejewski z marki DRN Concept Deweloper. 
Pozytywne informacje płyną z zachodniej części Poznania. Reduta Nowe Podolany to osiedle, które EBF Development sukcesywnie wzbogaca o kolejne mieszkania. Na finiszu znajduje się budowa 8 budynku. Wykonano już ocieplenie, elewację, kończą się prace związane z montażem balustrad balkonowych. Wewnątrz zainstalowano windy, trwają ostatnie prace tynkarskie. – Zachowując wszelkie środki ostrożności, dbamy, by prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zapewnić, że pierwsze odbiory odbędą się już w sierpniu – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Deweloper jednocześnie prowadzi prace nad najnowszym, 9 budynkiem, który osiągnął poziom trzeciego piętra. Z Podolan jest blisko na ulicę Meissnera, gdzie zgodnie z planem powstaje V etap Nowych Ogrodów. Tu zakończono murowanie ścian działowych oraz rozpoczęto elewację budynku wielorodzinnego. W kolejnych klatkach, oznaczonych literami E-I trwają prace tynkarskie. Klienci odbiorą klucze w I kwartale 2021. Jesienią będzie gotowe osiedle Enklawa Winogrady. Deweloper wyprzedza harmonogram. 
– Zastosowaliśmy pracę zmianową i zorganizowaliśmy mniejsze grupy pracowników. Budynek A osiedla jest na finiszu, a dwa pozostałe też są mocno zaawansowane. Posiadamy pełne zabezpieczenie finansowe na zrealizowanie inwestycji – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. – Ponadto pracujemy nad kolejnym projektem – dodaje. 

Perspektywy na przyszłość
Jakie perspektywy rysują się przed branżą? Specjaliści argumentują, że aktualna sytuacja może mieć wpływ na gospodarkę, miejsca pracy i zdolność kredytową Polaków w okresie dwóch-trzech kwartałów, ale nie dłużej. 23 kwietnia GUS udostępnił raport „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-marzec 2020 roku”. Czytamy, że „W pierwszych trzech miesiącach 2020 r. wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia budowy 59,1 tys. mieszkań, tj. o 3,3% więcej niż w analogicznym okresie roku 2019”. Deweloperzy budują, planują premiery nowych inwestycji, a rynek będzie zmierzać ku stopniowej stabilizacji, bo potrzeby mieszkaniowe klientów znacząco się nie zmieniły. - W marcu wprowadziliśmy do sprzedaży V etap Zielonych Rabowic II, natomiast pod koniec kwietnia zaprezentujemy nową inwestycję. Trwa budowa IV etapu osiedla Zielone Rabowice II oraz osiedla Nowy Jasin – podkreśla Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development. W gminie Swarzędz działa KM Building, realizując budynek nr 2 Zalasewo Park. W tym etapie została wykonana więźba dachowa, trwają prace dekarskie. Na poziomie parteru i I piętra zamontowano stolarkę okienną. Jednocześnie w budynku nr 3 trwa murowanie ścian na parterze. Przykład firm Greenbud i KM Building ilustruje, że deweloperzy nie rezygnują też z rozwijania projektów na przedmieściach Poznania, które ostatnio mocno się rozwijały.

Apel o nowe rozwiązania
Branża deweloperska w ostatnich tygodniach zastosowała szereg działań, by dopełnić zobowiązań wobec klientów i partnerów. Natomiast potrzebne są kolejne nowe rozwiązania. Polski Związek Firm Deweloperskich przyłączył się do apelu, który poparło i podpisało 15 organizacji branży nieruchomości. Apel został wystosowany do władz samorządowych wszystkich szczebli oraz wojewodów, z prośbą, aby w okresie panującej epidemii wykazywali się proinwestycyjną postawą, ułatwiającą inwestorom przygotowanie i realizacje projektów. Co warte podkreślenia, przedsięwzięcia budowlane zapewniają kolejne miejsca pracy, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości i budować gospodarkę. - Wierzymy, że takie działania przyniosą ogromne korzyści dla wszystkich grup interesariuszy – podsumowuje Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.