Komunikaty PR

Dom Development ma już 1200 mieszkań we wrocławskiej ofercie

2024-10-16  |  10:30
Biuro prasowe

W ciągu kilku ostatnich tygodni Dom Development, największy polski deweloper, wprowadził do sprzedaży we Wrocławiu ponad 300 mieszkań w 3 atrakcyjnych lokalizacjach. Łącznie firma oferuje obecnie w stolicy Dolnego Śląska aż 1200 mieszkań w 10 inwestycjach.

 

Dom Development jest obecny we Wrocławiu od 2008 roku i od tego czasu wybudował w tym mieście 3500 mieszkań. Inwestycje dewelopera cieszą się popularnością, a część z nich była nagradzana m.in. w konkursie „Piękny Wrocław”. W ostatnich tygodniach firma uruchomiła nowe projekty mieszkaniowe na Hubach, Różance i Biskupinie.

 

W hołdzie polskiemu kinu

W pierwszym etapie Hubskiej 100 na mieszkańców czeka 129 lokali o zróżnicowanych metrażach (30-100 m2) i funkcjonalnych rozkładach. Inwestycja zlokalizowana jest w odległości zaledwie kwadransa od dworca PKP Wrocław Główny, a spacer do najbliższego przystanku tramwajowego czy autobusowego zajmuje tylko dwie minuty. Mieszkańcy będą też mieć łatwy dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej.

Inwestycję Hubska 100 charakteryzuje prosta, elegancka architektura w duchu modernistycznym. Jasną elewację urozmaicają beżowe i szare tynki oraz okładziny, a także kompozycja balkonów w kolorach złotym lub czarnym. Uzupełnieniem będzie duży wewnętrzny dziedziniec z atrakcyjną zielenią, placem zabaw i licznymi stojakami rowerowymi – wymienia Agnieszka Zamojska, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.

W logotypie Hubskiej 100 nieprzypadkowo znalazła się klatka taśmy filmowej. Nowa inwestycja będzie bowiem sąsiadować z muralem przy ul. Paczkowskiej autorstwa Filipa „Skonta” Niziołka. Kilka lat temu artysta namalował na murze portrety znanych – głównie z kina – aktorów i postaci lat 80. i 90. XX wieku, takich jak Jerzy Stuhr, Pan Kleks czy Małgorzata Kożuchowska. – Niebawem „Skont” odnowi swoje murale na nasz koszt. Sfinansowaliśmy to przedsięwzięcie, bo zależało nam, by to oryginalne graffiti cieszyło oczy wrocławian jeszcze przez wiele lat – wyjaśnia Agnieszka Zamojska.

 

W jazzowym klimacie

Dużą ofertę mieszkaniową deweloper zapewni także na Różance. Przy ulicy Wołowskiej powstaje Osiedle Rapsodia, które – podobnie jak Hubska 100 – nawiązuje stylem do modernizmu. Nazwa pochodzi z kolei od „Błękitnej rapsodii” George’a Gershwina i jest kolejnym, po Osiedlu Komedy, jazzowym akcentem we wrocławskiej działalności Dom Development. I etap Osiedla Rapsodia liczyć będzie 130 mieszkań. Jednym z głównych atutów inwestycji jest jej położenie – w pobliżu licznych tras autobusowych i tramwajowych oraz z pełną infrastrukturą miejską dostępną na wyciągniecie ręki. Dodatkowo, deweloper zagospodaruje teren przyległy do osiedla, w ramach którego znajdą się oczka wodne, starannie dobrane gatunki roślin oraz drzew, a także plac zabaw dla najmłodszych.

 

Spokój na Biskupinie

Z kolei na wschodnim krańcu Wielkiej Wyspy, przy ul. Braci Gierymskich Dom Development rusza z budową apartamentów. Na terenie poprzemysłowym powstaną kameralne wille miejskie wpisujące się w niską zabudowę tej części Wrocławia. W I etapie do sprzedaży trafiły 54 apartamenty liczące od 2 do 5 pokoi, z balkonami lub przestronnymi ogrodami. Inwestycja Wille Biskupin będzie sąsiadować z dostępnym dla pieszych i rowerzystów Jazem Opatowickim. To pozwoli przyszłym mieszkańcom wygodnie korzystać z przyrodniczych walorów Wyspy Opatowickiej.

 


Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz w Trójmieście i okolicach (poprzez spółkę Euro Styl S.A.). Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należą firmy wykonawcze Dom Construction Sp. z o.o. oraz Euro Styl Construction Sp. z o.o., które pełnią rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 28 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 49 000 mieszkań. Od 2006 roku Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.