Komunikaty PR

Dom Development rusza z kolejnym etapem osiedla Górka Narodowa w Krakowie

2023-12-14  |  11:30
Biuro prasowe

Energooszczędne oświetlenie w częściach wspólnych, zróżnicowana roślinność czy dostęp do budynków i wind z poziomu smartfona lub smartwatcha – to tylko niektóre propozycje dla przyszłych mieszkańców, które w ramach kolejnego etapu osiedla Górka Narodowa przygotował Dom Development. Start realizacji nowej części inwestycji zbiegł się w czasie z ukończeniem jednego z budynków z poprzedniego etapu – nowi lokatorzy już odbierają klucze do swoich mieszkań.

 

Górka Narodowa stale się rozrasta. Dom Development właśnie rozpoczął realizację kolejnego etapu, w którym znajdzie się 112 mieszkań i 13 lokali usługowych. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2025 roku. Jest to szczególnie dobra wiadomość z perspektywy dzisiejszej sytuacji rynkowej, bo jak wskazują eksperci JLL[1], oferta nowych mieszkań w stolicy Małopolski zmalała do poziomów niespotykanych od wielu lat.

Osiedle Górka Narodowa to nasza najpopularniejsza inwestycja w Krakowie. Klientów przyciąga znakomita lokalizacja, której atrakcyjność jeszcze wzrosła po otwarciu nowej trasy tramwajowej oraz dobrze zaprojektowana przestrzeń z licznymi sklepami i usługami w parterach budynków oraz dużymi, zielonymi dziedzińcami. W odpowiedzi na rosnący popyt właśnie rozpoczęliśmy budowę nowej części osiedla. Jednocześnie, kilka tygodni temu zakończyliśmy realizację jednego z obiektów z poprzedniego etapu. Całe osiedle liczy już 10 budynków i jest to najlepsza wizytówka Dom Development w tej części miasta, a także zachęta dla kolejnych zainteresowanych zakupem mieszkań – mówi Marek Szmidt, dyrektor sprzedaży w Dom Development Kraków.

W nowym etapie osiedla Górka Narodowa znajdą się mieszkania 1, 2, 3 i 4-pokojowe, o metrażach od 31 do 89 mkw., wyposażone w przestronne okna, dające dużą ilość światła dziennego oraz balkony lub tarasy. W częściach wspólnych zaplanowano energooszczędne oświetlenie LED oraz czujniki zmierzchu. Budynki będą wyposażone w nowoczesny system Blue Bolt, pozwalający na dostęp do budynków i wind z poziomu smartfona lub smartwatcha.

 

Dom w zgodzie z naturą

Osiedle Górka Narodowa zaprojektowano zgodnie z wewnętrznym standardem dewelopera, tzw. Zieloną Kartą Inwestycji, która gwarantuje optymalny zestaw korzyści dla mieszkańców oraz zastosowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonej urbanizacji.

W celu ograniczenia efektu miejskiej wyspy ciepła zaplanowano jasne elewacje, 100 mkw. zielonych dachów oraz bogatą roślinność otaczającą inwestycję. Deweloper posadzi też szpaler drzew od strony południowej, dbając równocześnie o zacienione miejsce do rekreacji. Na osiedlu pojawią się budki dla ptaków, hotele dla owadów oraz zielnik sąsiedzki, co będzie sprzyjać bioróżnorodności. Dla miłośników dwóch kółek zaprojektowano stojaki na rowery oraz stację ich naprawy. Zamontowane zostaną także ładowarki do samochodów elektrycznych.

 

W dobrej lokalizacji i bez barier

Koncepcja miasta 15-minutowego zakłada możliwość sprawnego dotarcia pieszo lub na rowerze do kluczowych miejsc dla codziennego funkcjonowania. Taka idea przyświeca również osiedlu Górka Narodowa. W jego obrębie lub w bliskim otoczeniu znajdują się sklepy, usługi, placówki edukacyjne i ochrony zdrowia oraz tereny do relaksu i integracji, w tym park zrealizowany przez dewelopera i odsprzedany miastu w zeszłym roku. Niedawno uruchomione połączenie tramwajowe ułatwia dojazd do centrum. Dla wygody mieszkańców deweloper zrealizował już dużą część układu drogowego na terenie osiedla, w tym pętlę autobusową. Ponadto, w porozumieniu z miastem, firma planuje wybudować tu kolejny odcinek drogi publicznej, który usprawni komunikację w najbliższym sąsiedztwie.

Dostępność Górki Narodowej oznacza jednak nie tylko atrakcyjną lokalizację, ale także rozwiązania poprawiające komfort osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in. windy z dodatkowym wyposażeniem dla osób niedowidzących, czy panele dotykowe i włączniki w częściach wspólnych na odpowiedniej wysokości.

W ramach inwestycji Dom Development na Górce Narodowej docelowo ma powstać 1300 mieszkań.

 


Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz Trójmieście i okolicach (poprzez spółkę Euro Styl S.A.). Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należy firma wykonawcza Dom Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 27 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 46 000 mieszkań. Od 2006 roku Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowe informacje o firmie oraz ofercie w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie dostępne pod adresem: www.domd.pl

Dodatkowe informacje o ofercie w Trójmieście dostępne pod adresem: www.eurostyl.com.pl

 


[1] JLL, Rynek mieszkaniowy w Polsce, 25.10.2023: https://www.jll.pl/pl/trendy-i-analizy/badanie/rynek-mieszkaniowy-w-polsce

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.