Dom to miejsce docelowe. Jak wybrać dobrze?
Wśród ofert na wielkopolskim rynku nieruchomości, można dostrzec sporo inwestycji, w ramach których deweloperzy budują domy z ogrodami – zarówno na obrzeżach Poznania, jak i w granicach tego miasta. Z pewnością będzie to idealny wybór dla rodzin z dziećmi, a także miejsce docelowe, gwarantujące przestrzeń dla każdego domownika. Jak zatem wybrać nowy dom od dewelopera, by raz podjęta decyzja była słuszną i dawała mnóstwo radości?
Klienci na rynku nieruchomości czasami zmieniają swoje lokum, w zależności od tego, jaki rozdział życiowy otwierają. – Często zaczynamy od kawalerki na wynajem albo mieszkania 2-pokojowego, kiedy są to czasy studenckie, czy pierwszej pracy. Później wybieramy własne M, natomiast z biegiem czasu stawiamy na większą przestrzeń. Mam tu na myśli przede wszystkim rodziny z dziećmi, które najczęściej wybierają własny dom z ogrodem, będący później miejscem docelowym, gdzie każdy ma swój pokój i po prostu więcej swobody – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, realizującej poznańskie Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ulicy Golęczewskiej i jednocześnie blisko Strzeszyna. Każdy lokal będzie miał powierzchnię ponad 110 mkw., z klasycznym dwupoziomowym projektem przestrzennym. Nabywcy mają do wyboru dwa układy pomieszczeń, które obejmują odpowiednio: cztery lub pięć pokoi. Na piętrze lokalu zaprojektowano m.in. dwie sypialnie i łazienkę. Na parterze oprócz salonu, kuchni i łazienki będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. - Dzięki takiemu projektowi, łatwo będzie zaaranżować osobny gabinet do pracy, pokój hobby, czy osobne domowe mini-kino. Proponujemy dodatkowe rozwiązania z myślą o przyszłych mieszkańcach. Osobna garderoba, pomieszczenie z funkcją pralni i suszarni, wpływają na wygodę użytkowania domu. Planując inwestycję, wiedzieliśmy, że klienci będą poszukiwać miejsca docelowego dla siebie i całej rodziny oraz mieliśmy świadomość, jakimi kryteriami będą w takim wyborze się kierować – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Przedstawiciel firmy More Place uważa, że wybierając miejsce docelowe do mieszkania, należy wziąć pod uwagę też dodatkowe aspekty. Są to: infrastruktura, standard wykonania lokalu, jak i części wspólnych, doświadczenie dewelopera w realizacji osiedli złożonych z domów, czy lokalizacja. Skoro szukamy domu dla całej rodziny raz, niech to będzie wybór przemyślany pod każdym względem.
- W tym przypadku nie warto iść na kompromisy, ponieważ mówimy o sporej inwestycji, na lata. Właśnie dlatego stworzyliśmy Osiedle Przy Jeziorach, analizując każdy szczegół – tłumaczy Tomasz Pietrzyński. W tym kontekście, warto podkreślić, że osiedle przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu jest ogrodzone, autem można wjechać tylko przez bramę z kontrolą dostępu. Inwestycja powstaje z pełną infrastrukturą, czego przykładem jest pierwszy i drugi etap. - Niemal połowa z 28 budynków dwulokalowych jest gotowa, do dyspozycji naszych klientów mamy też dom pokazowy. Naszym kapitałem jest spore doświadczenie, z którego czerpiemy i którym dzielimy się z klientami, odpowiadając na ich pytania oraz służąc radą na każdym etapie transakcji zakupu nieruchomości – mówi Tomasz Pietrzyński.
Wybierając dom, w którym chcemy zostać na lata, warto wziąć pod uwagę wiele kryteriów, jak: powierzchnia, projekt przestrzenny, dodatkowe udogodnienia, lokalizacja, doświadczenie dewelopera. Tylko sprawdzona inwestycja zapewni komfort, czyli wygodę mieszkania na co dzień i poczucie dobrze dokonanego wyboru. Oprócz wymienionych wyżej elementów, warto odwiedzić gotowe realizacje dewelopera, czy nawet dom pokazowy, co pozwala na żywo zobaczyć, jakie są możliwości aranżacyjne pomieszczeń.
Warto podkreślić, że na Osiedlu Przy Jeziorach trwa budowa III etapu, a wybrane lokale są dostępne w sprzedaży w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich znajdzie się na dużej działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., co daje dodatkowe możliwości odpoczynku we własnym ogrodzie. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.
![Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_717027454,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
![Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_1242709435,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
![Deweloperzy nie nadążają za popytem](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_704126571,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/11111/n-innowacje.png)
Jedynka Newserii
![](/files/11111/n-lifestyle.png)
Prawo
![](https://www.newseria.pl/files/11111/annie-spratt-qckxruozjrg-unsplash,w_274,_small.jpg)
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
![](https://www.newseria.pl/files/11111/sbb-frankowicze-foto,w_133,_small.jpg)
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
![](https://www.newseria.pl/files/11111/nowacki-relacje-usa-pl-foto,w_133,_small.jpg)
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
![](https://www.newseria.pl/files/11111/ramka-prawa-akademia-newser_1,w_274,_small.jpg)
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.