Domy ogrzewane pompą ciepła w Villa Campina pod Warszawą
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Ekologicznie i ekonomicznie
„Clean living” („czyste życie”), trend, który w istocie świadczy o wzroście naszej eko-świadomości, staje się koniecznością, bowiem eko-rozwiązania oznaczają znaczące oszczędności w portfelu. Odnawialne źródła energii wykorzystujące zieloną energię pochodzącą ze środowiska, to jedyny sposób by uniezależnić się od rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego.
Pompy ciepła w domach Villa Campina, służące do ogrzewania, są rozwiązaniem przyjaznym środowisku, a zarazem kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną. Do ogrzania pomieszczeń i wody, oraz do wentylacji, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Ponadto wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków.
- W Villa Campina na podmiejskich terenach Warszawy stoi już ponad pięćdziesiąt domów zrealizowanych w technologii prefabrykacji, zbudowanych ze zdrowych, naturalnych materiałów, które podlegają recyklingowi. Postawiliśmy na ekologię przewidując, że to trend, który wkrótce stanie się nie tylko modą, ale też koniecznością. Teraz okazuje się, że niskie rachunki, dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się jednym z ważniejszych czynników, który jak magnes przyciąga do naszych domów coraz więcej klientów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.
Estetyka i funkcjonalność
Domy stoją na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Jest miejsce na samochód, rowery, piaskownicę czy trampolinę dla dzieci. Parter to łącznie 63,52 m kw. Przesuwne panoramiczne przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużo światła. Okna wychodzą na północ i południe a po ich otwarciu wychodzi się na taras o powierzchni 16,5 m kw., który jest przedłużeniem salonu i łączy pomieszczenie z niemałym ogrodem.
Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw. Na parterze jest salon, kuchnia i łazienka, a poddasze użytkowe to trzy sypialnie i widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego.
Nie ma jak drewno
Do budowy domów zastosowane są naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi. To przede wszystkim drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych, oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach.
Drewno cieszy się opinią szlachetnego surowca, który ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne, sprzyja odprężeniu i odczuwaniu pełni komfortu. Tworzy zdrowy do życia klimat, także dla alergików. Drewno jako materiał konstrukcyjny jest lekkie i bardzo wytrzymałe. Stanowi doskonały izolator. Ściany domu drewnianego oddychają lepiej niż murowane, szybko się ogrzewają i gwarantują dobrą ochronę przed upałem.
Nie bez znaczenia jest też powietrze w Villa Campina, wolne od zanieczyszczeń. To dzięki sąsiedztwu Puszczy Kampinoskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.