Komunikaty PR

Domy ogrzewane pompą ciepła w Villa Campina pod Warszawą

2022-06-24  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Ekologicznie i ekonomicznie

„Clean living” („czyste życie”), trend, który w istocie świadczy o wzroście naszej eko-świadomości, staje się koniecznością, bowiem eko-rozwiązania oznaczają znaczące oszczędności w portfelu. Odnawialne źródła energii wykorzystujące zieloną energię pochodzącą ze środowiska, to jedyny sposób by uniezależnić się od rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego.

 

Pompy ciepła w domach Villa Campina, służące do ogrzewania, są rozwiązaniem przyjaznym środowisku, a zarazem kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną. Do ogrzania pomieszczeń i wody, oraz do wentylacji, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Ponadto wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków.

 

- W Villa Campina na podmiejskich terenach Warszawy stoi już ponad pięćdziesiąt domów zrealizowanych w technologii prefabrykacji, zbudowanych ze zdrowych, naturalnych materiałów, które podlegają recyklingowi. Postawiliśmy na ekologię przewidując, że to trend, który wkrótce stanie się nie tylko modą, ale też koniecznością. Teraz okazuje się, że niskie rachunki, dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się jednym z ważniejszych czynników, który jak magnes przyciąga do naszych domów coraz więcej klientów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

 

Estetyka i funkcjonalność

 

Domy stoją na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Jest miejsce na samochód, rowery, piaskownicę czy trampolinę dla dzieci. Parter to łącznie 63,52 m kw. Przesuwne panoramiczne przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużo światła. Okna wychodzą na północ i południe a po ich otwarciu wychodzi się na taras o powierzchni 16,5 m kw., który jest przedłużeniem salonu i łączy pomieszczenie z niemałym ogrodem.

 

Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw. Na parterze jest salon, kuchnia i łazienka, a poddasze użytkowe to trzy sypialnie i widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego.

 

Nie ma jak drewno

 

Do budowy domów zastosowane są naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi. To przede wszystkim drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych, oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach.

 

Drewno cieszy się opinią szlachetnego surowca, który ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne, sprzyja odprężeniu i odczuwaniu pełni komfortu. Tworzy zdrowy do życia klimat, także dla alergików. Drewno jako materiał konstrukcyjny jest lekkie i bardzo wytrzymałe. Stanowi doskonały izolator. Ściany domu drewnianego oddychają lepiej niż murowane, szybko się ogrzewają i gwarantują dobrą ochronę przed upałem.

 

Nie bez znaczenia jest też powietrze w Villa Campina, wolne od zanieczyszczeń. To dzięki sąsiedztwu Puszczy Kampinoskiej.

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.