Ekspert radzi: jak często dokonywać przeglądu drzwi przeciwpożarowych?
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Zabezpieczenia przeciwpożarowe są już w wielu obiektach standardem. Jednak aby dobrze spełniały swoje funkcje, należy utrzymywać je w dobrym stanie technicznym. Dlaczego warto dbać o regularność przeglądów? Jak często je wykonywać? Ekspert w dziedzinie systemów zabezpieczeń, Łukasz Wiąckiewicz – Service Manager ASSA ABLOY opowiada o tajnikach dbania o drzwi przeciwpożarowe.
Drzwi przeciwpożarowe stosuje się zazwyczaj w obiektach użyteczności publicznej i komercyjnych – hotelach, biurowcach, szkołach, szpitalach, sklepach wielkopowierzchniowych. Potrzeba poczucia bezpieczeństwa i zapewnienia go odbiorcom jest na tyle duża, że zarządcy tych nieruchomości przykładają coraz większą uwagę do jakości produktów, które stosują. Nie każdy jednak wie, jak o nie dbać, by posłużyły przez długie lata.
– Dobre drzwi przeciwpożarowe muszą być wytrzymałe, stabilne, mieć konkretną odpowiednią odporność ogniową, a także automatyczne samoczynne zamykanie lub domykanie. Co istotne, muszą one działać poprawnie niezależnie od temperatury – tłumaczy Łukasz Wiąckiewicz z ASSA ABLOY. – Tylko wtedy, gdy dokonujemy serwisu regularnie, możemy mieć pełną gwarancję, że w razie potrzeby spełnią swoje zadanie. Jeżeli dodatkowo możemy zamówić serwis drzwi online i podpisać umowę serwisową, nie martwiąc się, że zapomnimy o regularności – jest to tylko dodatkowe udogodnienie, które zwiększa doświadczenie związane z jakością produktu.
Jak często dokonywać przeglądu? Jak zaleca ekspert, minimum raz w roku. Na najczęściej eksploatowanych oddzieleniach zaleca się dwa razy w roku. Należy przy tym pamiętać, że drzwi ewakuacyjne są równie ważne, co p.poż. Kontrola powinna być wykonana zgodnie z dokumentacją techniczno-ruchową, informacjami zawartymi w Polskich Normach oraz instrukcją producenta. Zarządcy nieruchomości coraz częściej stają pod lupą swoich klientów, dlatego nie mogą pozwolić sobie na żadne zaniedbania oraz narażenie ich na niebezpieczeństwo.
– Regularność to jednak przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo użytkowników budynku. Dziś takie przeglądy nie są już skomplikowane. W ASSA ABLOY wprowadziliśmy zamawianie serwisu drzwi przez internet. Wszystko załatwia się na jednej stronie, a potem wystarczy poczekać na kontakt i umówiony przyjazd specjalisty – podsumowuje Łukasz Wiąckiewicz. Jak dodaje: – Warto o tym pamiętać, bo ich poprawne działanie ma zabezpieczać przed ogniem i dymem, a docelowo – chronić życie i zdrowie przebywających w budynku osób.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.