Geodis Poland schłodzi się w MLP Pruszków II
Globalna firma logistyczna wynajęła 2,6 tys. m2 powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Większość przestrzeni dedykowanej dla Geodis Poland przeznaczone będzie na chłodnie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na początku przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL.
Firma Geodis Poland wynajęła w parku logistycznym MLP Pruszków II powierzchnię wynoszącą łącznie około 2,6 tys. m2. Z tego na cele magazynowe, w tym głównie na chłodnie, będzie przeznaczone nieco ponad 2,4 tys. m2. Z kolei powierzchnie biurowe, charakteryzujące się dużymi przeszkleniami, zajmą kolejne 170 m2. Budowa nowego obiektu jest już w zaawansowanej fazie. Funkcje generalnego wykonawcy powierzono firmie EastWave. Przekazanie do użytkowania gotowego budynku planowane jest na początku przyszłego roku. W zawartej transakcji doradzała agencja JLL.
"Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom wymagającego rynku produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych w Polsce, GEODIS zdecydował się zainwestować w magazyn GDP w Pruszkowie pod Warszawą. Jest to doskonała baza do obsługi szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i pacjentów, różnego rodzaju lekami, z których część wymaga przechowywania i wysyłki w zakresie 2-8 stopni Celsjusza. Z Pruszkowa będziemy również obsługiwać przesyłki lotnicze i morskie w kontrolowanej temperaturze dla naszych klientów na całym świecie" - powiedział Thomas Kraus, President & CEO GEODIS North, East and Central Europe.
Geodis to firma logistyczna świadcząca usługi z zakresu spedycji krajowej i międzynarodowej. Jest organizacją regionalną rozciągającą się na wszystkie kontynenty, o globalnej sieci obejmującej prawie 170 krajów.
„Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym partnerem, jedną z największych firm spedycyjnych na świecie. Wybrane przez najemcę centrum logistyczne MLP Pruszków II jest największym i jednym z naszych najszybciej rozwijających się projektów z dużym potencjałem do dalszej rozbudowy. To efekt bardzo dużego zainteresowania przedsiębiorstw w przenoszeniu tu swojej działalności. Dużą wartością dla nich jest m.in. zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań w zakresie ESG oraz doskonała lokalizacja centrum umożliwiająca szybki transport we wszystkich kierunkach oraz bezpośredni dostęp do rynku warszawskiego – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.
Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.