Komunikaty PR

Grupa Echo-Archicom rozpoczyna budowę inwestycji WITA

2024-06-25  |  17:00
Biuro prasowe

Po zapowiedzi przez Archicom i Echo Investment startu krakowskiej inwestycji WITA w lutym br., a także udanym początku przedsprzedaży apartamentów, projekt wkroczył w kolejną fazę – realizację. Deweloperzy dopełnili niezbędnych formalności, uzyskując ostateczne pozwolenie na budowę. Wielofunkcyjny, miastotwórczy projekt uwzględniający zabudowę mieszkaniową, przestrzeń komercyjną i lokale usługowe zostanie zrealizowany w ramach budowy etapowej, której finalizację zaplanowano na grudzień 2025 r.

Łączna powierzchnia działki, na której powstanie WITA, wynosi 3 ha, z czego blisko 7 tys. mkw. to tereny zielone z rodzimą roślinnością z około 150 nowymi nasadzeniami drzew. W ramach projektu powstanie 5 czteropiętrowych budynków, które zaoferują zarówno apartamenty na sprzedaż, biura, jak i lokale handlowo-usługowe usytuowane na parterach. Taka różnorodność funkcji pozwala na realizację wyjątkowego projektu, który będzie tętnił życiem przez cały czas. Cała mikrodzielnica będzie sprzyjać komfortowemu zamieszkiwaniu, pracy, ale także integracji społecznej: spotkaniom, rekreacji i wypoczynkowi. Wyjątkowa aleja, ciągnąca się wzdłuż całej inwestycji zapewni dostęp do części usługowej. Za część komercyjną inwestycji odpowiada Echo Investment, za mieszkaniową Archicom, a całościowy projekt przygotowała renomowana pracownia architektoniczna MOFO Architekci. We współpracy z regionalnym konserwatorem zabytków oraz administracją publiczną oddano w nim hołd historycznej tożsamości miejsca, w którym przed laty znajdowały się magazyny zaopatrzenia Twierdzy Kraków.

Nowoczesna i ekologiczna przestrzeń biurowa

Choć Echo Investment jest obecne na rynku krakowskim od ponad 20 lat, projekt WITA będzie debiutem formatu destination w tej lokalizacji. Łącząc w sobie wiele funkcji, inwestycja dostarczy m.in. 26,7 tys. mkw. GLA nowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni biurowej. Oba biurowce powstaną zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM, który potwierdza zastosowanie wielu proekologicznych rozwiązań takich jak np. wykorzystanie wody opadowej, stacja ładowania pojazdów elektrycznych i skuterów czy też 100% wykorzystanej zielonej energii.

Za ideą projektów destinations kryje się nasza filozofia tworzenia wielofunkcyjnych kwartałów, które wpisują się w potrzeby miasta i które wspierają jego zrównoważony rozwój. Chcemy tworzyć projekty szyte na miarę, w których ważni są ludzie i ich potrzeby. Inwestycja WITA harmonijnie łączy nowoczesną architekturę z historyczną tkanką miejską, tworząc kameralną zabudowę w centrum miasta. W WITA powstaną ciche zakątki i pełne życia przestrzenie wspólne, zapraszające wszystkich: najemców, mieszkańców, odwiedzających. Budujemy w historycznym centrum Krakowa spokojną enklawę, w której będzie można spędzać czas, mając wszystko na wyciągnięcie ręki – mówi Rafał Mazurczak, Chief Operating Officer w Echo Investment.

Budynki biurowe będą oferować 121 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 55 dodatkowych wokół inwestycji, a w ich użytkowaniu pomoże dedykowana aplikacja. Promując zrównoważoną mobilność miejską, przewidziano w nich również niezbędną infrastrukturę rowerową, 94 miejsca postojowe dla rowerów, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych i skuterów.

Apartamenty i ich najbliższe otoczenie

W części mieszkaniowej WITA, realizowanej przez Archicom, powstaną 2 budynki wielorodzinne obejmujące 176 jakościowych apartamentów, których metraż oscyluje w granicach od 28 do 97 mkw. Powierzchnia PUM wyniesie blisko 8 tys. mkw., a PUU – 768 mkw. Na poziomie parteru obu budynków znajdzie się 8 lokali usługowych. W każdym z mieszkań zaplanowano loggię, balkon lub taras z ogródkiem, wysokość rzędu 2,68 m lub 2,7 m w przypadku najwyżej kondygnacji oraz duże okna zapewniające naturalne doświetlenie. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą udogodnienia takie jak stojaki rowerowe, stacja naprawy rowerów, wózkownie, rowerownie czy też wieszaki rowerowe. Strefa ciągu pieszego i zespołu budynków mieszkalnych odznaczać się będzie starannie i różnorodnie zaprojektowaną zielenią – począwszy od charakterystycznych wzorów trawników w kształcie trójkątów, nawiązując do historii miejsca, bogactwem krzewów, drzew i traw, wielogatunkowym i jednogatunkowym nasadzeniom oraz strefom odpoczynku. Zlokalizowano tam również naturalistyczny plac zabaw, tablice z opisem historii Centrum Aprowizacji Armii oraz wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości w Krakowie.

Jako doświadczony deweloper mamy świadomość, że na komfort zamieszkiwania wpływa zdecydowanie więcej czynników niż własne 4 ściany. Dlatego też nie mniejszą wagę przykładamy do przestrzeni wspólnych i najbliższego otoczenia inwestycji, co znajduje swoje odzwierciedlenie w inwestycji WITA. Jesteśmy dumni, że rozpoczynamy budowę projektu odzwierciedlającego wszystkie wartości, w które wierzymy. Już niebawem krakowianie przekonają się na własne oczy o tym, jak wielofunkcyjne mikrodzielnice o ludzkiej skali, poszanowanie potrzeb człowieka, otaczającego świata i historii danej lokalizacji, a także zrównoważony urbanizm wpływają na rozwój zdrowej tkanki miejskiej – dodaje Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Nadając priorytet poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców i lokalnej społeczności, teren inwestycji będzie całodobowo monitorowany, należycie oświetlony, a do otwierania szlabanów, bram garażowych, wejść do budynków i wzywania windy służyć będzie jedna intuicyjna aplikacja Bluebolt. Ograniczony ruch samochodowy oraz szerokie chodniki, łagodne nachylenia ciągów pieszo-jezdnych i chodników umożliwią swobodną komunikację, również osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.