Grupa Marvipol zawarła umowę sprzedaży lokali mieszkalnych w Moko Botanika
Grupa Marvipol zawarła umowę sprzedaży lokali mieszkalnych w projekcie Moko Botanika z jednym z największych podmiotów na europejskim rynku wynajmu instytucjonalnego mieszkań. Umowa została podpisana z Grupą Heimstaden Bostad 28 lipca 2022 i dotyczyła sprzedaży 146 gotowych mieszkań warszawskiego projektu mieszkaniowego, zlokalizowanego na Służewcu.
Z początkiem ubiegłego roku, 27 stycznia 2021 roku Grupa Marvipol Development S.A. oraz Grupa Heimstaden Bostad zawarły jedną z pierwszych i największych transakcji sprzedaży pakietowej. Heimstaden – wiodący europejski operator nieruchomości na wynajem zawarł wówczas przedwstępne umowy nabycia łącznie 668 lokali mieszkalnych w trzech inwestycjach realizowanych przez notowaną na GPW spółkę Marvipol Development. Były to projekty: Moko Botanika (417 lokali mieszkalnych i 6 usługowych); Unique Tower (136 lokali mieszkalnych i 2 usługowe) oraz Studio Okęcie (94 mieszkania), za łączną kwotę 362 mln PLN.
Pierwsza część transakcji została sfinalizowana 28 lipca 2022 roku. Spółka z grupy Heimstaden - Moko Botanika Property sp. z o.o. stała się właścicielem 146 mieszkań na osiedlu Moko Botanika. Wartość transakcji przekroczyła 77 mln PLN.
- Chciałbym podziękować Grupie Heimstaden za zaufanie. Podpisując w styczniu 2022 roku kontrakt, gdy realizacja budowy była jeszcze we wczesnym stadium, zapewniliśmy naszego kontrahenta, podobnie jak to czynimy w przypadku każdego klienta indywidualnego, że otrzyma produkt zgodne z umówionym standardem – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development S.A. - Najistotniejsze było zapewnienie jakości i bezpieczeństwa, trwającej przeszło półtora roku transakcji. Ponad 25-letnie doświadczenie deweloperskie Grupy Marvipol, stabilne fundamenty finansowe, a także rzetelna organizacja procesu realizacji inwestycji – są kluczowe dla satysfakcji naszych klientów.
Polski rynek nieruchomości mieszkaniowych cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów instytucjonalnych, mających doświadczenie w długoterminowym wynajmie.
- Bardzo nas cieszy fakt nabycia pierwszej nieruchomości mieszkaniowej w Warszawie. Wychodzimy aktualnie z ofertą na rynek i już widzimy zainteresowanie najmem ze strony nowych klientów. W tych niepewnych czasach opłacało się związać z tak silnym partnerem jak Marvipol i z niecierpliwością czekamy na nowe wspólne projekty – podkreślił Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstaden zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech.
Moko Botanika to nowoczesny projekt mieszkaniowo-usługowy przy ulicy Bokserskiej 54 w południowo-zachodniej części Mokotowa, na Służewcu. Ten obszar Warszawy charakteryzuje się świetnie rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej i bogato rozwiniętą infrastrukturą.
Projekt inwestycji opracowała jedna z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych w Polsce – biuro Kuryłowicz & Associates.
Doradcami Marvipol Development w transakcji byli: kancelaria Greenberg Traurig oraz firma doradcza świadcząca usługi na rynku nieruchomości – JLL. Doradcami po stronie Heimstaden byli: kancelaria prawna Dentons, audytor finansowo-podatkowy Deloitte, firma świadcząca usługi doradcze w zakresie technicznym - Arcadis, a także Leach & Partners oraz CBRE.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.