Grupa Murapol wprowadza do oferty kolejne nowe mieszkania w Poznaniu
Grupa Murapol uruchomiła komercjalizację kolejnych etapów dwóch poznańskich inwestycji, Murapol Osiedla Verde oraz Murapol Zielonego Żurawińca. Łącznie do oferty dewelopera w Poznaniu trafiło 338 nowoczesnych mieszkań. Grupa Murapol zadbała o komfort przyszłych mieszkańców, projektując nowoczesne rozwiązania zarówno w lokalach, jak i na terenie osiedli. Mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, a dzięki instalacji Home Management System w budynkach, lokatorzy będą mogli skorzystać z opcji smart home. Dla osób elektrycznie zmotoryzowanych przewidziano też stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
Murapol Osiedle Verde powstaje przy ul. Wagrowskiej, na styku trzech dzielnic – Starołęka, Rataje i Żegrze. Dzięki znakomitej lokalizacji, można sprawnie dotrzeć stąd zarówno na wschodni brzeg Warty, Rataje, jezioro Maltańskie, jak i Stary Rynek. Inwestycja znajduje się w otoczeniu zielonych terenów – w zasięgu zaledwie kilkuset metrów usytuowany jest park Osiedla Armii Krajowej, dużym atutem jest również bliskość rzeki i terenów nadwarciańskich, w tym Wartostrady, idealnych do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do centrum handlowego M1, poznańskiej Ikei, OBI oraz szeregu innych wielkoformatowych sklepów. W ramach kolejnego etapu Murapol Osiedla Verde do oferty trafiło 198 nowoczesnych mieszkań w 8-piętrowym budynku wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, par, seniorów, ale też inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Wybrane mieszkania charakteryzują się dwustronną ekspozycją okien, a lokale zaprojektowane na kondygnacjach parterowych posiadają tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 132 mkw.
Murapol Zielony Żurawiniec to zaprojektowane w nowoczesnym wydaniu osiedle, położone na bogatych przyrodniczo poznańskich Naramowicach przy ul. Sielawy. Inwestycja leży niemal w strefie północnego klina zieleni oraz doliny Warty, których urok przyciąga spacerowiczów z całej okolicy. Do rezerwatu przyrody Żurawiniec można dojechać rowerem już w 5 minut – miejsce oferuje możliwość podziwiania dzikiej flory i fauny oraz korzystania z wielofunkcyjnych boisk, siłowni plenerowych czy placów zabaw. Murapol Zielony Żurawiniec jest bardzo dobrze skomunikowany – zaledwie 1,5 km dzieli inwestycję od północnej obwodnicy Poznania. Na Stare Miasto można dojechać już w 15 minut samochodem lub komunikacją miejską. W okolicy osiedla działają też sklepy spożywcze oraz placówki edukacyjne. W ramach kolejnego etapu inwestycji do oferty trafiło 140 mieszkań w dwóch 4-piętrowych budynkach wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Zróżnicowany metraż – od 1- do nawet 4-pokojowych lokali – zapewni wygodę zarówno singlom, rodzinom z dziećmi, jak i seniorom.
- Poznań to jedno z największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nic dziwnego, że aglomeracja poznańska przyciąga do siebie tysiące nowych mieszkańców rocznie. Jak w przypadku każdego większego miasta coraz trudniej jest zamieszkać w centrum, z powodu ograniczonych zasobów gruntów pod budowę wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym poszukujący nowych lokali kierują swą uwagę ku innym, nieco bardziej oddalonym od centrum osiedlom, ale za to z łatwiejszym dostępem do zieleni. Jeśli nabywcy zależy na spokojnej okolicy, dobrym skomunikowaniu i bogactwie terenów rekreacyjnych to z pewnością doceni atuty naszych poznańskich projektów. Inwestycje sprostają potrzebom i oczekiwaniom właściwie każdego, niezależnie czy to student, singiel, starsze małżeństwo czy rodzina z dziećmi – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Grupa Murapol budowę swojej pierwszej inwestycji w Poznaniu – Nowe Winogrady – zakończyła w 2016 roku. Od tego czasu powstały tam jeszcze Murapol Poznańskie Ogrody, Murapol Nowy Poznań, Murapol Malta i Murapol Nowe Miasto, w ramach których oddano do użytkowania blisko 2,4 tys. mieszkań w 15 budynkach. Obecnie deweloper ma w budowie dwa projekty mieszkaniowe – Murapol Zielony Żurawiniec i Murapol Osiedle Verde. W ofercie Grupy Murapol można znaleźć mieszkania właśnie w tych dwóch inwestycjach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.