Grupa Waryński inwestuje w nowych regionach
Waryński S.A. Grupa Holdingowa
Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
emodzelewska|warynski.pl| |emodzelewska|warynski.pl
535208594
www.warynski.pl
Waryński S.A. Grupa Holdingowa poszerza portfolio realizowanych inwestycji. Spółka zainwestowała w tereny w gminie Jabłonna pod Warszawą oraz w Katowicach. Nowe inwestycje pokazują skalę ekspansji i rozrostu Grupy. Spółka dotychczas skupiała się głównie na nowych przedsięwzięciach w Warszawie i w Gdańsku.
Grupa Waryński nieprzerwanie wyszukuje atrakcyjne grunty pod zabudowę mieszkalną. Zainteresowaniem cieszą się duże miasta oraz mniejsze miejscowości w pobliżu znaczących aglomeracji. W związku z tym firma zainwestowała m.in. w działkę położną w gminie Jabłonna. Powierzchnia zakupionego gruntu wynosi 12.183 m2. Inwestycja jest aktualnie na etapie tworzenia projektu koncepcyjnego.
- Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że mniejsze miejscowości ulokowane w pobliżu dużych miast cieszą się zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Na podstawie wielu różnych analiz wiemy, że ludzie coraz chętniej kupują mieszkania pod Warszawą. Okres pandemii potwierdził, że mieszkanie w spokojniejszym i bardziej zielonym otoczeniu pozwoliło lepiej funkcjonować w czasie lockdownu. Ponadto czynnikiem determinującym o atrakcyjności takich inwestycji jest m.in. odpowiednie połączenie komunikacyjne, czyli łatwość dojazdu do pobliskiej aglomeracji. To wszystko pokazuje nam, że tereny podmiejskie cieszą się zainteresowaniem – szczególnie nabywców chcących łączyć bliskość wielkomiejskiego świata z ciszą i spokojem małych miejscowości – mówi Beata Cywińska, Wiceprezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Grupa Waryński kilka miesięcy temu zainwestowała również w grunty w Katowicach. Działka o powierzchni 7.121 m2 zlokalizowana jest w zespole dzielnic zachodnich przy ul. Ligockiej. Firma dostrzegła w tej miejscowości potencjał inwestycyjny – Katowice to jeden z większych ośrodków gospodarczych w Polsce liczący ok. 300 tys. ludności. Wpływ na to ma przemysł oraz – w poprzednich latach – stabilna sytuacja na rynku pracy. Ponadto wg rankingu Forbesa miasto to zostało określone jako najbardziej przyjazne do życia[1].
- Dostrzegamy w tym mieście duży potencjał inwestycyjny. Przemysł, lokowanie siedzib wielu znaczących firm, rozwój przedsiębiorstw z branży IT – to pokazuje nam, że śląska stolica rozwija się w szybkim tempie. Warto także zwrócić uwagę na liczbę inwestycji biurowych w aglomeracji śląskiej. Mając te wszystkie dane, uznaliśmy, że Katowice stanowią także atrakcyjny rynek w zakresie inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym zakupiliśmy grunty, a po stworzeniu koncepcji i zakończeniu etapu projektowego, rozpoczniemy prace budowlane – komentuje mówi Beata Cywińska.
Ponadto Grupa Waryński zrealizowała – wraz z partnerami – zlokalizowane w Warszawie wieloetapowe inwestycje mieszkaniowe Miasto Wola i Stacja Kazimierz. Firma zakończyła również sprzedaż mieszkań w pierwszym, samodzielnym projekcie mieszkaniowym ATOL, usytuowanym w Gdańsku. Waryński S.A. Grupa Holdingowa działa także na rynku nieruchomości komercyjnych. Do spółki należą, wybudowane w ostatnich latach, dwa biurowce zlokalizowane na warszawskiej Woli – EQlibrium i EQ2.
[1] Miast Przyjaznych Ludziom jest coraz więcej
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.