International Investment Marbella sprzedaje własne apartamenty na Costa del Sol
International Investment Marbella to najstarsze polskie biuro nieruchomości działające w hiszpańskiej Marbelli. Z początkiem 2024 roku rodzinna firma Renaty i Ryszarda Lorens, mocnym krokiem wkroczyła na tutejszy rynek mieszkaniowy. Właśnie ruszyła przedsprzedaż ich inwestycji deweloperskiej – Elisium Residences. 4 budynki, w których znajdą się łącznie 24 luksusowe apartamenty z prywatnymi basenami i przestronnymi tarasami, powstaną na terenie prestiżowego kompleksu Real de La Quinta w Benahavís, na Costa del Sol.
Polska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem
International Investment Marbella to rodzinna firma specjalizująca się w sprzedaży i wynajmie nieruchomości na wybrzeżu Costa del Sol. W ich ofercie znajdują się apartamenty i domy zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, a także szeroka oferta usług posprzedażowych.
– W Marbelli mieszkamy od ponad 20 lat. Mniej więcej tyle samo prowadzimy także nasze biuro nieruchomości. Lata pracy w tym biznesie pozwoliły nam zdobyć naprawdę solidną wiedzę na temat lokalnego rynku czy przepisów prawno-formalnych, ale też, co niezwykle ważne – głęboko zrozumieć potrzeby klientów. Lubimy stawiać sobie ambitne cele. Zafascynowani ideą stworzenia czegoś wyjątkowego, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Naszym celem jest nie tylko sprzedaż nieruchomości innych deweloperów, ale także tworzenie od podstaw własnych projektów – mówi Renata Lorens, współwłaścicielka International Investment Marbella.
Elisium Residences: Twój paszport do luksusowego życia
Projekt powstaje na terenie jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Benahavís – Real de La Quinta, w pobliżu Marbelli. Elisium Residences, bo tak nazywa się inwestycja, zakłada powstanie 4 budynków, w których znajdą się łącznie 24 luksusowe apartamenty. W każdym z nich – niezależnie od kondygnacji – znajdzie się prywatny basen oraz przestronny taras. Co więcej, niemal wszystkie będą posiadać także swój własny ogród. Z uwagi na położenie inwestycji, usytuowanej na południowych wzgórzach resortu, z apartamentów będzie rozpościerać się widok na wybrzeże Costa del Sol.
– Hiszpański rynek mieszkaniowy, zwłaszcza deweloperski, różni się nieco od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w Polsce. Główną różnicą jest standard deweloperski, który w tym przypadku oznacza już wykończone mieszkania. Mówię o tym, ponieważ bardzo często jest to sporym zaskoczeniem dla naszych klientów. Kupujący ma oczywiście wpływ na finalny wygląd – od dewelopera otrzymuje dwie lub trzy propozycje takiego wykończenia, na które składa się m.in. wygląd kuchni, łazienki, ścian czy podłóg. Tak będzie także u nas – mówi Mikołaj Lorens, współtwórca Elisium Residences. Jak dodaje – W cenie nowych mieszkań na Costa del Sol są także parkingi czy miejsca postojowe, piwnice oraz dostęp do atrakcyjnych przestrzeni wspólnych, w projektowaniu których tutejsi deweloperzy nieustannie się prześcigają. Także i na te udogodnienia mogą liczyć przyszli mieszkańcy naszej inwestycji.
Projekt Elisium Residences przygotowała renomowana firma architektoniczna González & Jacobson. Apartamenty podzielone zostały na 3 typy: ground floor, first floor i penthouse. Powierzchnia użytkowa, w zależności od wybranego piętra, wraz z tarasem, będzie oscylować od 211 do ponad 350 m2. Każdy z apartamentów zachwyci przyszłych mieszkańców unikalną przestrzenią – nie tylko prywatną. W częściach wspólnych do ich dyspozycji będzie m.in. zewnętrzny basen, basen dla dzieci, sauna, hammam, jacuzzi, a także siłownia, strefa coworkingowa czy klub dla mieszkańców. Osiedle będzie w pełni zamknięte i monitorowane.
Real de La Quinta Residential Country Club Resort®
Inwestycja powstanie na terenie kompleksu Real de La Quinta, rozmieszczonego na powierzchni aż 200 hektarów, położonego u podnóża Parku Narodowego Sierra de las Nieves, będącego rezerwatem biosfery UNESCO. Ci, którzy zdecydują się zamieszkać w Elisium Residences, będą mieć dostęp także do wszystkich atrakcji i udogodnień powstającego kompleksu. To nie tylko prywatna plaża i jezioro do uprawiania sportów wodnych, ale także ekskluzywne restauracje, sklepy, klub wellness, klub sportowy, korty tenisowe, korty padlowe czy pola golfowe.
Więcej informacji na temat Elisium Residences, dostępnych jest na stronie http://elisium-marbella.com/. Planowany termin oddania inwestycji to Q3/Q4 2026 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.