International Investment Marbella sprzedaje własne apartamenty na Costa del Sol
International Investment Marbella to najstarsze polskie biuro nieruchomości działające w hiszpańskiej Marbelli. Z początkiem 2024 roku rodzinna firma Renaty i Ryszarda Lorens, mocnym krokiem wkroczyła na tutejszy rynek mieszkaniowy. Właśnie ruszyła przedsprzedaż ich inwestycji deweloperskiej – Elisium Residences. 4 budynki, w których znajdą się łącznie 24 luksusowe apartamenty z prywatnymi basenami i przestronnymi tarasami, powstaną na terenie prestiżowego kompleksu Real de La Quinta w Benahavís, na Costa del Sol.
Polska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem
International Investment Marbella to rodzinna firma specjalizująca się w sprzedaży i wynajmie nieruchomości na wybrzeżu Costa del Sol. W ich ofercie znajdują się apartamenty i domy zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, a także szeroka oferta usług posprzedażowych.
– W Marbelli mieszkamy od ponad 20 lat. Mniej więcej tyle samo prowadzimy także nasze biuro nieruchomości. Lata pracy w tym biznesie pozwoliły nam zdobyć naprawdę solidną wiedzę na temat lokalnego rynku czy przepisów prawno-formalnych, ale też, co niezwykle ważne – głęboko zrozumieć potrzeby klientów. Lubimy stawiać sobie ambitne cele. Zafascynowani ideą stworzenia czegoś wyjątkowego, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Naszym celem jest nie tylko sprzedaż nieruchomości innych deweloperów, ale także tworzenie od podstaw własnych projektów – mówi Renata Lorens, współwłaścicielka International Investment Marbella.
Elisium Residences: Twój paszport do luksusowego życia
Projekt powstaje na terenie jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Benahavís – Real de La Quinta, w pobliżu Marbelli. Elisium Residences, bo tak nazywa się inwestycja, zakłada powstanie 4 budynków, w których znajdą się łącznie 24 luksusowe apartamenty. W każdym z nich – niezależnie od kondygnacji – znajdzie się prywatny basen oraz przestronny taras. Co więcej, niemal wszystkie będą posiadać także swój własny ogród. Z uwagi na położenie inwestycji, usytuowanej na południowych wzgórzach resortu, z apartamentów będzie rozpościerać się widok na wybrzeże Costa del Sol.
– Hiszpański rynek mieszkaniowy, zwłaszcza deweloperski, różni się nieco od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w Polsce. Główną różnicą jest standard deweloperski, który w tym przypadku oznacza już wykończone mieszkania. Mówię o tym, ponieważ bardzo często jest to sporym zaskoczeniem dla naszych klientów. Kupujący ma oczywiście wpływ na finalny wygląd – od dewelopera otrzymuje dwie lub trzy propozycje takiego wykończenia, na które składa się m.in. wygląd kuchni, łazienki, ścian czy podłóg. Tak będzie także u nas – mówi Mikołaj Lorens, współtwórca Elisium Residences. Jak dodaje – W cenie nowych mieszkań na Costa del Sol są także parkingi czy miejsca postojowe, piwnice oraz dostęp do atrakcyjnych przestrzeni wspólnych, w projektowaniu których tutejsi deweloperzy nieustannie się prześcigają. Także i na te udogodnienia mogą liczyć przyszli mieszkańcy naszej inwestycji.
Projekt Elisium Residences przygotowała renomowana firma architektoniczna González & Jacobson. Apartamenty podzielone zostały na 3 typy: ground floor, first floor i penthouse. Powierzchnia użytkowa, w zależności od wybranego piętra, wraz z tarasem, będzie oscylować od 211 do ponad 350 m2. Każdy z apartamentów zachwyci przyszłych mieszkańców unikalną przestrzenią – nie tylko prywatną. W częściach wspólnych do ich dyspozycji będzie m.in. zewnętrzny basen, basen dla dzieci, sauna, hammam, jacuzzi, a także siłownia, strefa coworkingowa czy klub dla mieszkańców. Osiedle będzie w pełni zamknięte i monitorowane.
Real de La Quinta Residential Country Club Resort®
Inwestycja powstanie na terenie kompleksu Real de La Quinta, rozmieszczonego na powierzchni aż 200 hektarów, położonego u podnóża Parku Narodowego Sierra de las Nieves, będącego rezerwatem biosfery UNESCO. Ci, którzy zdecydują się zamieszkać w Elisium Residences, będą mieć dostęp także do wszystkich atrakcji i udogodnień powstającego kompleksu. To nie tylko prywatna plaża i jezioro do uprawiania sportów wodnych, ale także ekskluzywne restauracje, sklepy, klub wellness, klub sportowy, korty tenisowe, korty padlowe czy pola golfowe.
Więcej informacji na temat Elisium Residences, dostępnych jest na stronie http://elisium-marbella.com/. Planowany termin oddania inwestycji to Q3/Q4 2026 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.