Inwestycja z duszą i historią – Kłopotowskiego No11 już w sprzedaży
Kompleks został zaprojektowany w oparciu o ideę placemakingu, która zakłada rewitalizację historycznych przestrzeni i tchnięcie w nich nowego życia, wzbogacenie ich w atrakcyjne udogodnienia, które przysłużą się okolicznej społeczności. To idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, korzystając z uroków prawobrzeżnej części miasta, a jednocześnie potrafią docenić wyjątkowy klimat warszawskiej Pragi. Kłopotowskiego No11 to wyjątkowy punkt na mapie Warszawy, miejsce z duszą i historią, wprost stworzone dla osób, którzy stawiają na unikatowość oraz poszukują inwestycji, która jest dopasowana do ich stylu życia – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.
Kłopotowskiego No11 to kameralna inwestycja obejmująca dwa zrewitalizowane budynki wraz z przynależącymi do nich dziedzińcami oraz rozbudowę o nowy budynek. Projekt zakłada rewitalizację oraz rozbudowę historycznej kamienicy z zachowaniem jej oryginalnej stylistyki, a całość prac będzie się odbywać pod okiem konserwatora zabytków. Inwestycja powstaje na bazie dwóch wczesnomodernistycznych budynków o charakterze przemysłowym. Pochodzą z lat 1900-1910 i pierwotnie pełniły funkcję produkcyjnej fabryki maszyn oraz kamieni młyńskich. Dawna zabudowa zyska nowe życie, ale jej historyczny charakter podkreślać będą liczne detale, takie jak duże okna z eleganckimi, wzorowanymi na styl postmodernistycznej architektury witrynami czy klatki schodowe z oryginalnymi, drewnianymi schodami.
Poza nieprzeciętnym designem i barwną historią projekt wyróżnia przemyślana, wielofunkcyjna przestrzeń. Klimatyczna inwestycja została zaprojektowana tak, aby spełniać różnorodne funkcje. Będzie stanowiła nie tylko komfortowe miejsce do zamieszkania, ale także modną strefę z oryginalnymi udogodnieniami, które będą przyciągać okolicznych mieszkańców i osoby zakochane w atmosferze Pragi. W kompleksie zaplanowano prestiżową restaurację i 8 lokali zaprojektowanych z myślą o nieszablonowych usługodawcach spoza głównego nurtu, dopasowanych do charakteru inwestycji np. kameralnych kawiarniach, barberach czy sklepach ze zdrową żywnością. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dwa wypełnione zielenią dziedzińce. Całość utworzy jedyną w swoim rodzaju enklawę, która pozwoli mieszkańcom w pełni zanurzyć się w wyjątkowym, alternatywnym klimacie dzielnicy.
Inwestycja doskonale wkomponuje się w krajobraz współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę i przeistoczyła się w jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy, nie tracąc jednocześnie swojego historycznego charakteru. Obfitująca w ciekawe, nietuzinkowe miejsca rozrywki i kultury Praga coraz częściej staje się domem dla osób, które cenią oryginalność i indywidualizm. Na terenie północnej części dzielnicy, na której powstaje inwestycja, znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zapewniających rozrywkę, takich jak ZOO, Stadion Narodowy, urokliwe skwery, przystanie portowe, pływające restauracje, kawiarnie i mariny.
W części mieszkalnej kompleksu powstanie łącznie 67 funkcjonalnych lokali o powierzchniach liczących od 25 m2 do 93 m2. W ofercie dostępne są mieszkania wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień inwestycji zalicza się m.in. parking w garażu podziemnym wraz z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Cały kompleks zostanie objęty monitoringiem oraz nadzorem pracowników ochrony, a przy wejściu do budynku obowiązywała będzie tzw. kontrola dostępu.
Kompleks Kłopotowskiego No11 położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta. Przystanek autobusowy znajduje się w promieniu 40 m (1 minuta pieszo) od inwestycji, stacja metra Dworzec Wileński w zasięgu 650 m (8 minut), a Dworzec Wschodni w odległości 1,5 km (20 minut). Dodatkowo w okolicy inwestycji powstaje kładka pieszo-rowerowa, która umożliwi dotarcie na warszawską starówkę (1,6 km) w zaledwie 20 minut. W okolicy kompleksu nie brakuje licznych lokali usługowych, sklepów czy placówek edukacyjnych.
Zakończenie budowy Kłopotowskiego No11 zaplanowane jest na IQ 2022 r. Więcej informacji o osiedlu znajduje się na stronie: www.marvipol.pl.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.