Komunikaty PR

Jak wyglądają dziś nieruchomości premium we Wrocławiu?

2021-04-08  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Do pobrania WPBM ( 0.04 MB )

Mimo pandemii zainteresowanie zakupem mieszkań jest wciąż duże. Mają w tym udział zarówno inwestorzy chcący ochronić swój kapitał przed inflacją, jak i osoby chcące podnieść standard życia. Nie brakowało też transakcji gotówkowych. Ci, którzy szukają wysokiego standardu, decydują się na nieruchomości premium – najlepiej wykończone pod klucz, do których można wprowadzać się od razu. Jak dziś wyglądają luksusowe wnętrza? Jakie apartamenty są obecnie w ofercie?

 

Nieruchomości premium to naprawdę korzystna opcja lokowania kapitału: zwłaszcza z uwagi na prestiżowy adres obiektów oraz możliwości aranżacyjne. Wiele osób decyduje się na zatrudnienie architektów wnętrz, którzy sprytnie udzielają rad i pomagają w wyborze odpowiednich rozwiązań, dopasowanych do stylu życia i oczekiwań. Stawiają na ekskluzywne dodatki, wyszukane meble, topowe marki. To inwestycja na lata, która może mieć przełożenie na wygodę i dobre samopoczucie. 

 

Takich inwestycji nie brakuje w stolicy Dolnego Śląska. W samym sercu Wrocławia, przy ulicy Jedności Narodowej, znajduje się inwestycja Bulwar Drobnera. To tu mieści się największy apartament na sprzedaż w całym Wrocławiu, liczący ponad 300 mkw. W tym samym budynku znajdziemy również apartament zaprojektowany pod klucz – dwupoziomowy, liczący 180 mkw. Z najwyższych pięter budynku rozciąga się widok na Odrę, Ostrów Tumski i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Naturalne materiały szlachetnego pochodzenia

 

Tym, co wyróżnia apartamenty premium, jest przede wszystkim dobór materiałów wykończeniowych. Istotne jest ich naturalne pochodzenie. 

 

– W apartamencie pokazowym w Bulwarze Drobnera wnętrza wykończone są w dużej mierze właśnie materiałami szlachetnymi. Już na wejściu mamy z nimi kontakt – w holu znajdują się schody, do których wykonania został użyty wapień Grassi Pietre, sprowadzany prosto z Włoch. Również meble zostały wybrane nieprzypadkowo. Dla przykładu, w salonie znalazły się krzesła włoskiego domu mody Fendi z czekoladowej skóry cielęcej i charakterystycznym dla marki wykończeniem z elementem klamerek. Detale sprawiają, że wnętrze nabiera smaku – przekonuje Tomasz Bednarek, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., inwestora Bulwaru Drobnera.

 

Ponadczasowe rozwiązania 

 

Poza oczywistymi aspektami – szlachetnymi materiałami i renomowanymi markami, luksus w nieruchomościach przejawia się także w ich uniwersalności. Ponadczasowe rozwiązania sprawiają, że wnętrze nie będzie traciło na wartości wraz z upływem lat – co więcej, może zyskiwać.

 

To właśnie dlatego projektanci wnętrz wykorzystują elementy od lat stosowane w tej sztuce. Wszechobecne lustra, forniry czy wysoki połysk dodają elegancji. Godne uwagi są również rozwiązania pozwalające na ukrywanie różnorodnych funkcji – chowane w blacie krany, sprytnie zaaranżowane szafy czy niemal niewidoczne drzwi. Wszystko to sprawia, że wnętrze staje się wizualnie większe. Fakt, że nie rzucają się one w oczy sprawia, że z pewnością nie znudzą się mieszkańcom.

 

– W apartamencie pokazowym zdecydowaliśmy się na takie detale jak chłodziarka na wino w sypialni czy biokominek wbudowany w jedną ze ścian w łazience. To właśnie te niewielkie udogodnienia budują klimat, sprawiają, że żyje się po prostu przyjemniej – podsumowuje Tomasz Bednarek, pracownik WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Przemyślany design może sprawić, że wielu zdecyduje się właśnie na rozwiązanie pod klucz. To duża oszczędność czasu, a także zapewnienie o najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu możemy być przekonani, że nieruchomość będzie prawdziwą inwestycją na lata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.