Jakościowe nowe historie
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Jakościowe nowe historie
Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jMoNnm50gYOklOUI0Q?e=eEWEu5 Autor Dawid Linkowski
Pracownia Sikora Wnętrza nowym najemcą w obecnie już w pełni skomercjalizowanym budynku Dyrekcji. Historyczny budynek przeszedł na przestrzeni 2019/2020 roku generalny remont, dzięki czemu uzyskał szereg nagród.
Budynek Dyrekcji jest jednym najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej, którego historia sięga 1878 roku. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, m.in. strajków stoczniowców protestujących pod jego drzwiami w imię swoich praw i wartości. Po trwającym 18 miesięcy remoncie (od marca 2018 do września 2020 roku) budynek Dyrekcji odzyskał należyty blask, powitał nowych najemców i został w pełni skomercjalizowany. Pomimo trwającej wówczas pandemii budynek po remoncie cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony najemców, że zmuszeni byliśmy przekształcić kilka sal konferencyjnych i salę bankietową w regularną przestrzeń biurową - mówi Agnieszka Braun, Leasing Manager w Stocznia Cesarska Development. Bardzo szybko po ponownym otwarciu budynku we wrześniu 2020 roku, w czasie głębokiej pandemii, gdzie w innych biurowcach najemcy rozważali zmniejszanie powierzchni, nam udało się skomercjalizować budynek - dodaje Agnieszka Braun. Remont budynku Dyrekcji zyskał wiele pozytywnych recenzji środowiska nieruchomości. Został wyróżniony w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa Zabytek Zadbany 2021 oraz otrzymał nagrodę European Property Award 2021 w kategorii Office Architecture. Ponadto budynek otrzymał nominację w konkursie na Najlepszą Gdańską Realizację Architektoniczną 2020-2021 r.
Zabytkowe budynki mają swoją specyfikę. Zdecydowanie nie są standardowymi przestrzeniami biurowymi. Z dumą możemy podkreślić, że nasz obiekt przyciąga bardzo świadomych Najemców, poszukujących unikalnej przestrzeni z charakterem - podkreśla Agnieszka Braun. Do największych najemców budynku należą m.in. takie firmy, jak Seatech Engineering, YETIZ Interactive, BST Brokers, ICETEK, Interreg South Baltic, Generalny Konsulat Węgier, Grupa Morizon Gratka, Spring Production i Interlogic Poland.
W drugiej połowie marca swoje biuro w budynku Dyrekcji otworzyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowania wnętrz - Sikora Wnętrza. To renomowane biuro projektowe, które w ostatnim czasie zyskało uznanie dzięki licznie realizowanym spektakularnym projektom, jak np. projekt nowego studia najpopularniejszego programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”. Obecnie pracownia realizuje kolejne prestiżowe projekty, m.in. wnętrza w Sejmie i Senacie RP. Pracownia Sikora Wnętrza powstała 10 lat temu i w tym czasie zrealizowała ponad 200 projektów w całym kraju i za jego granicami. Najdalszy projekt zrealizowany został na Karaibach, a ich najnowszy projekt to wnętrza własnego biura w budynku Dyrekcji.
Nowy najemca podkreśla, że wybór lokalizacji był nieprzypadkowy i wiąże z rewitalizowanym terenem Stoczni Cesarskiej przyszłość swojej firmy. Od lat przyglądam się planom i poczynaniom Stoczni Cesarskiej. Wybór budynku Dyrekcji jako miejsca naszej nowej siedziby nie był przypadkowy. Wyróżnia się on na tle innych powierzchni biurowych. Został odrestaurowany w sposób bardzo pietystyczny. Do tego fantastyczna historia i plany, w które bardzo wierzę. Z terenem wiążę przyszłość naszej pracowni, kluczowe jest dla nas bycie w miejscu, w którym bije nowe serce inwestycyjne Gdańska - mówi Jan Sikora, właściciel Sikora Wnętrza.
Wystrój i wnętrze nowej pracowni czerpią z dziedzictwa stoczni. Znalazło się w nim miejsce na stara szafę magazynową, przemysłowe regały czy model statku wykonany z klocków Lego. Są też inne wyjątkowe detale takie jak Riksza z Mumbaju czy trzy i półmetrowy stół wykonywany w lokalnej stolarni. Całość osadzona w klasycyzującym nastroju wnętrz Budynku Dyrekcji.
Z pozdrowieniami,
Krzysztof Król
krzysztof@ultrarelations.com
tel. kom: 728 612 070
ultrarelations.com
Facebook.com/UltraRelations
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.