Komunikaty PR

Jeszcze więcej nowych mieszkań w gliwickiej ofercie Grupy Murapol

2024-03-30  |  12:00
Biuro prasowe

Murapol Osiedle Szafirove powstaje przy ul. Szafirowej, na terenie Starych Gliwic, wśród malowniczych okoliczności przyrody, nieopodal Lasu Dąbrowa. Teraz Gliwiczanie będą mieli do wyboru jeszcze więcej nowych lokali, bo w ramach kolejnego etapu tego projektu deweloper postawił do dyspozycji klientów 180 mieszkań w dwóch budynkach wraz z miejscami postojowymi.

Lokale wprowadzone do oferty dostępne są w całej gamie metraży i układów, dlatego osoby szukające nowoczesnej nieruchomości na terenie Gliwic nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali o metrażach od 26 do 83 mkw. odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby nabywców. Wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet antysmogowy, który jest szczególnie przydatny w miejscach narażonych na działanie smogu. Dodatkowo, Home Management System wdrożony w budynkach inwestycji umożliwi mieszkańcom korzystanie z urządzeń smart home, w tym sterownie temperaturą, oświetleniem czy zaworami wody. Co ważne, na terenie osiedla powstanie też stacja ładowania aut elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnego środków transportu.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczęły się w pierwszym kwartale br.

Dlaczego warto wybrać Murapol Osiedle Szafirove, jako swoje nowe miejsce do zamieszkania? Gliwicka inwestycja dewelopera zapewnia z jednej strony bliskość miasta, a z drugiej życie pośród natury i terenów zielonych. Przemawia za tym fakt, że osiedle zostało zaprojektowane na dziewiczym i bogatym w roślinność terenie, którego sercem jest „Żabie Oczko”. Staw stanie się centralnym miejscem spotkań i posłuży przyszłym mieszkańcom Murapol Osiedla Szafirovego jako strefa wypoczynku i rekreacji. Zieleń okalająca inwestycję to jednak nie wszystko – zaledwie kilkuminutową przejażdżką rowerem można dostać się do niezwykłego rezerwatu przyrody Las Dąbrowa ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, niedaleko znajduje się też miejski Park Szwajcaria wraz z placem zabaw, torem rowerowym czy restauracją. Równocześnie, osiedle jest położone w rejonie drogi krajowej nr 88, której kontynuacją jest autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Dzięki temu można sprawnie dotrzeć do centrum Gliwic, najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, jak i udać się w stronę Częstochowy czy Wrocławia. W pobliżu znajduje się też pętla autobusowa, która ułatwi podróż komunikacją miejską w różnych kierunkach miasta. Dodatkowo, codzienne zakupy ułatwią supermarkety Auchan i Biedronka, zlokalizowane zaledwie 400 metrów od osiedla.

- Nasza nowa inwestycja to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, singli czy seniorów, ale też inwestorów chcących stabilnie ulokować kapitał w nieruchomościach. Zachęca do tego nie tylko ciekawe ulokowanie osiedla, ale i innowacyjne technologie wdrożone w budynkach. Dodatkowo, nabywców z pewnością przekona komfort, jaki dają mieszkania z dwustronną ekspozycją okien, nawet dwa balkony w wybranych lokalach na piętrach oraz przestronne tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 89 mkw. na kondygnacjach parterowych. Nie mogę nie wspomnieć też o wysokiej jakości materiałów wykończeniowych części wspólnych, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. W tym celu wykorzystujemy trwałe, wysokogatunkowe materiały o delikatnym, stonowanym wzornictwie, które pomagają stworzyć harmonijną aranżację przestrzeni klatek schodowych i korytarzy. Ponadto, w holach wejściowych znajdą się nadające elegancji duże lustra i estetyczne skrzynki pocztowe, a wykorzystanie oświetlenia LED pozwoli zaoszczędzić wspólnocie mieszkaniowej na opłatach za energię elektryczną – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Murapol Osiedle Szafirove to drugi projekt dewelopera w Gliwicach, który docelowo będzie składał się z siedmiu budynków z 620 mieszkaniami. W ramach zrealizowanego już Murapol Osiedla Parkowego powstało siedem budynków z ponad 660 lokalami, w których zamieszkało blisko 2 tys. osób.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.