Komunikaty PR

Jeszcze więcej nowych mieszkań w gliwickiej ofercie Grupy Murapol

2024-03-30  |  12:00
Biuro prasowe

Murapol Osiedle Szafirove powstaje przy ul. Szafirowej, na terenie Starych Gliwic, wśród malowniczych okoliczności przyrody, nieopodal Lasu Dąbrowa. Teraz Gliwiczanie będą mieli do wyboru jeszcze więcej nowych lokali, bo w ramach kolejnego etapu tego projektu deweloper postawił do dyspozycji klientów 180 mieszkań w dwóch budynkach wraz z miejscami postojowymi.

Lokale wprowadzone do oferty dostępne są w całej gamie metraży i układów, dlatego osoby szukające nowoczesnej nieruchomości na terenie Gliwic nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali o metrażach od 26 do 83 mkw. odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby nabywców. Wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet antysmogowy, który jest szczególnie przydatny w miejscach narażonych na działanie smogu. Dodatkowo, Home Management System wdrożony w budynkach inwestycji umożliwi mieszkańcom korzystanie z urządzeń smart home, w tym sterownie temperaturą, oświetleniem czy zaworami wody. Co ważne, na terenie osiedla powstanie też stacja ładowania aut elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnego środków transportu.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczęły się w pierwszym kwartale br.

Dlaczego warto wybrać Murapol Osiedle Szafirove, jako swoje nowe miejsce do zamieszkania? Gliwicka inwestycja dewelopera zapewnia z jednej strony bliskość miasta, a z drugiej życie pośród natury i terenów zielonych. Przemawia za tym fakt, że osiedle zostało zaprojektowane na dziewiczym i bogatym w roślinność terenie, którego sercem jest „Żabie Oczko”. Staw stanie się centralnym miejscem spotkań i posłuży przyszłym mieszkańcom Murapol Osiedla Szafirovego jako strefa wypoczynku i rekreacji. Zieleń okalająca inwestycję to jednak nie wszystko – zaledwie kilkuminutową przejażdżką rowerem można dostać się do niezwykłego rezerwatu przyrody Las Dąbrowa ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, niedaleko znajduje się też miejski Park Szwajcaria wraz z placem zabaw, torem rowerowym czy restauracją. Równocześnie, osiedle jest położone w rejonie drogi krajowej nr 88, której kontynuacją jest autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Dzięki temu można sprawnie dotrzeć do centrum Gliwic, najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, jak i udać się w stronę Częstochowy czy Wrocławia. W pobliżu znajduje się też pętla autobusowa, która ułatwi podróż komunikacją miejską w różnych kierunkach miasta. Dodatkowo, codzienne zakupy ułatwią supermarkety Auchan i Biedronka, zlokalizowane zaledwie 400 metrów od osiedla.

- Nasza nowa inwestycja to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, singli czy seniorów, ale też inwestorów chcących stabilnie ulokować kapitał w nieruchomościach. Zachęca do tego nie tylko ciekawe ulokowanie osiedla, ale i innowacyjne technologie wdrożone w budynkach. Dodatkowo, nabywców z pewnością przekona komfort, jaki dają mieszkania z dwustronną ekspozycją okien, nawet dwa balkony w wybranych lokalach na piętrach oraz przestronne tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 89 mkw. na kondygnacjach parterowych. Nie mogę nie wspomnieć też o wysokiej jakości materiałów wykończeniowych części wspólnych, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. W tym celu wykorzystujemy trwałe, wysokogatunkowe materiały o delikatnym, stonowanym wzornictwie, które pomagają stworzyć harmonijną aranżację przestrzeni klatek schodowych i korytarzy. Ponadto, w holach wejściowych znajdą się nadające elegancji duże lustra i estetyczne skrzynki pocztowe, a wykorzystanie oświetlenia LED pozwoli zaoszczędzić wspólnocie mieszkaniowej na opłatach za energię elektryczną – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Murapol Osiedle Szafirove to drugi projekt dewelopera w Gliwicach, który docelowo będzie składał się z siedmiu budynków z 620 mieszkaniami. W ramach zrealizowanego już Murapol Osiedla Parkowego powstało siedem budynków z ponad 660 lokalami, w których zamieszkało blisko 2 tys. osób.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa
Nieruchomości Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie
2024-07-22 | 01:00

Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie

Ludność Warszawy sukcesywnie wzrasta. Według danych GUS w 2015 r. w stolicy mieszkało ok. 1,63 mln osób, w 2020 r. było ich już ok. 1,79 mln, a w 2023 r. –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.