Komunikaty PR

Jeszcze więcej nowych mieszkań w gliwickiej ofercie Grupy Murapol

2024-03-30  |  12:00
Biuro prasowe

Murapol Osiedle Szafirove powstaje przy ul. Szafirowej, na terenie Starych Gliwic, wśród malowniczych okoliczności przyrody, nieopodal Lasu Dąbrowa. Teraz Gliwiczanie będą mieli do wyboru jeszcze więcej nowych lokali, bo w ramach kolejnego etapu tego projektu deweloper postawił do dyspozycji klientów 180 mieszkań w dwóch budynkach wraz z miejscami postojowymi.

Lokale wprowadzone do oferty dostępne są w całej gamie metraży i układów, dlatego osoby szukające nowoczesnej nieruchomości na terenie Gliwic nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali o metrażach od 26 do 83 mkw. odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby nabywców. Wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet antysmogowy, który jest szczególnie przydatny w miejscach narażonych na działanie smogu. Dodatkowo, Home Management System wdrożony w budynkach inwestycji umożliwi mieszkańcom korzystanie z urządzeń smart home, w tym sterownie temperaturą, oświetleniem czy zaworami wody. Co ważne, na terenie osiedla powstanie też stacja ładowania aut elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnego środków transportu.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczęły się w pierwszym kwartale br.

Dlaczego warto wybrać Murapol Osiedle Szafirove, jako swoje nowe miejsce do zamieszkania? Gliwicka inwestycja dewelopera zapewnia z jednej strony bliskość miasta, a z drugiej życie pośród natury i terenów zielonych. Przemawia za tym fakt, że osiedle zostało zaprojektowane na dziewiczym i bogatym w roślinność terenie, którego sercem jest „Żabie Oczko”. Staw stanie się centralnym miejscem spotkań i posłuży przyszłym mieszkańcom Murapol Osiedla Szafirovego jako strefa wypoczynku i rekreacji. Zieleń okalająca inwestycję to jednak nie wszystko – zaledwie kilkuminutową przejażdżką rowerem można dostać się do niezwykłego rezerwatu przyrody Las Dąbrowa ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, niedaleko znajduje się też miejski Park Szwajcaria wraz z placem zabaw, torem rowerowym czy restauracją. Równocześnie, osiedle jest położone w rejonie drogi krajowej nr 88, której kontynuacją jest autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Dzięki temu można sprawnie dotrzeć do centrum Gliwic, najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, jak i udać się w stronę Częstochowy czy Wrocławia. W pobliżu znajduje się też pętla autobusowa, która ułatwi podróż komunikacją miejską w różnych kierunkach miasta. Dodatkowo, codzienne zakupy ułatwią supermarkety Auchan i Biedronka, zlokalizowane zaledwie 400 metrów od osiedla.

- Nasza nowa inwestycja to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, singli czy seniorów, ale też inwestorów chcących stabilnie ulokować kapitał w nieruchomościach. Zachęca do tego nie tylko ciekawe ulokowanie osiedla, ale i innowacyjne technologie wdrożone w budynkach. Dodatkowo, nabywców z pewnością przekona komfort, jaki dają mieszkania z dwustronną ekspozycją okien, nawet dwa balkony w wybranych lokalach na piętrach oraz przestronne tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 89 mkw. na kondygnacjach parterowych. Nie mogę nie wspomnieć też o wysokiej jakości materiałów wykończeniowych części wspólnych, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. W tym celu wykorzystujemy trwałe, wysokogatunkowe materiały o delikatnym, stonowanym wzornictwie, które pomagają stworzyć harmonijną aranżację przestrzeni klatek schodowych i korytarzy. Ponadto, w holach wejściowych znajdą się nadające elegancji duże lustra i estetyczne skrzynki pocztowe, a wykorzystanie oświetlenia LED pozwoli zaoszczędzić wspólnocie mieszkaniowej na opłatach za energię elektryczną – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Murapol Osiedle Szafirove to drugi projekt dewelopera w Gliwicach, który docelowo będzie składał się z siedmiu budynków z 620 mieszkaniami. W ramach zrealizowanego już Murapol Osiedla Parkowego powstało siedem budynków z ponad 660 lokalami, w których zamieszkało blisko 2 tys. osób.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.