Komunikaty PR

J.W. Construction stawia na drewno w mieszkaniówce

2023-09-28  |  10:35
Biuro prasowe
Kontakt

Martyna Dziopak
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl

Grupa kapitałowa J.W. Construction uruchomiła sprzedaż mieszkań w kolejnej inwestycji realizowanej w technologii szkieletowej. Kameralne “Osiedle ECOBerensona”, o niskiej zabudowie, powstaje na terenie tzw. “Zielonej Białołęki”. Zastosowane przy budowie mieszkań rozwiązania są nie tylko przyjazne środowisku. Przełożą się one także na niższe opłaty za energię, ogrzewanie oraz ciepłą wodę.

Po drewniane budownictwo modułowe w inwestycjach mieszkaniowych z powodzeniem sięgają Niemcy czy Skandynawowie. Niemieckie ministerstwo budownictwa upatruje w technologiach szkieletowych, z uwagi na szybkość, sprawność i dokładność realizacji inwestycji, recepty na rozwiązanie problemu niedoboru mieszkań. Z kolei Szwedzi ogłosili jakiś czas temu, że stworzą największe na świecie osiedle z drewna - Stockholm Wood City.

Liczne zalety drewna doceniają coraz bardziej także deweloperzy w Polsce. Technologie szkieletowe są już z powodzeniem wykorzystywane w budowie domów jednorodzinnych. O krok dalej idzie J.W. Construction, które tworzy Osiedle ECOBerensona - kolejną już inwestycję mieszkaniową, bazującą na prefabrykatach z drewna.

J.W. Construction z kolejną ekoinwestycją na Białołęce

Pod koniec lipca do sprzedaży trafiły mieszkania w pierwszej inwestycji mieszkaniowej - Naturalnie Aluzyjna - realizowanej przez J.W. Construction na warszawskiej Białołęce. To, że Osiedle ECOBerensona powstanie także w tej samej dzielnicy nie jest przypadkiem.

- Białołęka jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Stolicy. Mieszkańcy cenią ją z uwagi na nowoczesną zabudowę, bogatą infrastrukturę handlowo-usługową i coraz lepszą komunikację z innymi częściami miasta. Dużą część Białołęki zajmują tereny zielone: parki, rezerwaty, lasy oraz skwery. Nasze ekologiczne, kameralne inwestycje doskonale wpisują się w to zielone otoczenie - komentuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Samo Osiedle ECOBerensona położone jest na terenie tzw. “Zielonej Białołęki”. W pobliżu inwestycji znajdują się szkoły i przedszkola, a także liczne sklepy czy punkty usługowe. Kilka minut jazdy samochodem wystarczy, by dostać się do centrów handlowych.

ECOBerensona

ECOBerensona będzie osiedlem bezpiecznym. Trzykondygnacyjne budynki powstają w technologii modułowej drewnianej, przyjaznej dla środowiska i dla mieszkańców. Budowa osiedla została podzielona na dwa etapy. Łącznie powstanie w nich 267 mieszkań znajdujących się w dziewięciu trzy- i czteropiętrowych budynkach. W sprzedaży jest już obecnie dostępny pierwszy etap inwestycji: cztery budynki ze 132 mieszkaniami o metrażach od 25,28 do 67,10 m kw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 135 stanowisk postojowych, 82 w garażu i 53 naziemne.

Przyjazne dla środowiska i portfela

Zastosowana przy budowie mieszkań technologia szkieletowa oraz naturalne materiały sprawiają, że budynki są przyjazne środowisku i praktycznie bezemisyjne. Dodatkowo we wnętrzach panuje korzystny mikroklimat.

- Zastosowane ekorozwiązania charakteryzują się nieporównywalnie większą efektywnością energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym mieszkańcy Osiedla ECOBerensona sporo zaoszczędzą na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę czy oświetlenie - dodaje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

“Drewniane” portfolio J.W. Construction

Deweloper ma w swoim portfolio już 3 inwestycje realizowane w technologiach drewnianych. Poza warszawską Białołęką, J.W. Construction prowadzi także sprzedaż kolejnego etapu osiedla domów jednorodzinnych “Villa Campina” w Ożarowie Mazowieckim. To pierwsze, pokazowe osiedle JWC realizowane w drewnie i “wyposażone” w efektywne energetycznie rozwiązania. Co ciekawe, klienci mogą nabywać domy w tej inwestycji na raty - bez pośrednictwa banku i bez konieczności wkładu własnego. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość oddania w rozliczenie, przy zakupie wymarzonego domu, swojej dotychczasowej nieruchomości. Villa Campina stanowi więc warty uwagi zakup zwłaszcza dla osób, których nie obejmuje program bezpiecznego kredytu 2 proc. i które są już na “kolejnym etapie” poszukiwania wymarzonego miejsca zamieszkania. JWC zapowiada także uruchomienie sprzedaży w swojej pierwszej inwestycji w Małopolsce, także realizowanej w technologii szkieletowej. Mowa o “Apartamentach na Wzgórzach” zlokalizowanych w podkrakowskich Zawadach.

J.W. Construction to jeden z największych i najbardziej znanych polskich deweloperów mieszkaniowych z 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Firma może pochwalić się liczbą ponad 34 tysięcy sprzedanych mieszkań oraz ponad 600 domów w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie, a także poza krajem. W portfolio JWC znajdują się także nieruchomości aparthotelowo-komercyjne, jak Wola Invest czy Jerozolimskie Invest w Warszawie oraz obiekty hotelowe: kompleks Czarny Potok Resort&Spa w Krynicy Zdroju, Hotel Dana w Szczecinie czy sieć Hoteli 500 nad Zegrzem, w Tarnowie Podgórnym oraz w Strykowie. J.W. Construction ma także w swojej grupie kapitałowej własną spółkę wykonawczą oraz fabrykę w Tłuszczu. Więcej informacji na temat firmy oraz aktualnie realizowanych inwestycji można znaleźć na stronie www.jwc.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.