Kajima Poland stawia na promocję kultury japońskiej
Kajima Poland, generalny wykonawca z japońskim rodowodem, prowadzi liczne działania z obszaru CSR. Znaczna część z nich ukierunkowana jest na budowanie mostów kulturowych między Polską a Japonią. Firma od lat promuje Kraj Kwitnącej Wiśni, m.in. poprzez aktywny udział w różnych wydarzeniach. Przykładem jest zaangażowanie Kajima Poland w doroczną imprezę „Matsuri — Piknik z Kulturą Japońską”, w której w tym roku pełniła funkcję Grand Partnera.
Kajima Poland działa na polskim rynku budowlanym, świadcząc najwyższej jakości usługi z zakresu projektowania i realizacji obiektów kubaturowych, głównie dla logistyki i przemysłu, ale też dla branży handlowej i mieszkaniowej. Firma wywodzi się z Japonii i chętnie angażuje się w działania CSR służące podkreśleniu swoich korzeni.
„Nasze Partnerstwo na Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską wynika z bliskich relacji Kajima Poland z Ambasadą Japonii w Polsce, Związkiem Pracodawców Shokokai oraz Klubem Japońskim w Polsce – organizatorami tej imprezy. Działamy też wspólnie z firmami macierzystymi Kajima Europe oraz Kajima Corporation. Cieszymy się, że możemy przybliżać kulturę Japonii w Polsce. Często widzę dowody tego, że Polacy niezwykle cenią kulturę Japonii zarówno tę najnowszą, związaną z nowoczesną technologią, jak i dawną, tradycyjną, której jakość wynika z mistrzostwa. W życiu zawodowym, projektując i realizując duże obiekty dla logistyki, przemysłu, handlu oraz mieszkalne, staramy się łączyć te cechy: nowoczesność i dążenie do mistrzostwa” – mówi Jun Karasawa, Vice President, Project Director w Kajima Poland.
W tym roku Kajima Poland po raz kolejny uczestniczyła w „Matsuri — Piknik z Kulturą Japońską”, pełniąc funkcję Grand Partnera. Celem wydarzenia jest budowanie dobrych relacji pomiędzy Polską i Japonią.
„Współpracę z Matsuri rozpoczęliśmy w 2014 i już wówczas posiadaliśmy własne stoisko, prezentując na nim ciekawe projekty architektoniczne realizowane przez markę Kajima na całym świecie. Widząc, że na piknik przychodzą całe rodziny, od kilku lat oferujemy na naszym stoisku bezpieczne gry zręcznościowe kojarzące się z budownictwem i przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek” - komentuje Sandra Wróblewska, Senior Business Development Manager w Kajima Poland. „W tę akcję angażujemy się co roku z coraz większym entuzjazmem; wspólnie wymyślamy stoisko, wspólnie je budujemy i nawiązujemy relacje z gośćmi, opowiadając o naszej działalności biznesowej i pozabiznesowej, w tym popularyzując kulturę japońską w Polsce” – dodaje.
Pamiętnym przykładem aktywnej promocji kultury japońskiej w Polsce prowadzonej przez generalnego wykonawcę była współpraca z japońskim tradycyjnym Teatrem Nō Hōshō. W 2023 roku, na zaproszenie grupy Kajima, ta znana grupa teatralna przyjechała do Polski, trzykrotnie występując: na Pikniku Matsuri 2023, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie oraz w Sali Bogusławskiego Teatru Narodowego. Kajima była współorganizatorem oraz sponsorem tych wydarzeń. Przedstawienia odbyły się pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce w ramach działań wspierających społeczność ukraińską, a dochód ze sprzedaży biletów został w całości przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na wsparcie Ukrainy.
Jeszcze wcześniej, w 2019 roku, Kajima była jednym ze sponsorów spektaklu Teatru Nō Hōshō, który odbył się w Teatrze Narodowym w Warszawie w ramach obchodów jubileuszu stulecia stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Wydarzenie to podkreśliło długotrwałe relacje kulturalne pomiędzy dwoma krajami.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.