Kamień węgielny pod budowę luksusowego kompleksu w Międzyzdrojach wmurowany
Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach wmurowano kamień węgielny pod budowę The Sea Resort, luksusowego kompleksu z wyjściem na plażę, zaprojektowanego w standardzie pięciogwiazdkowym. Znajdą się tam 153 apartamenty, spa stworzone przez Katarzynę Sokołowską, strefy saun i basenów, zewnętrzne jacuzzi, fitness, restauracja połączona z lobby barem, sky bar oraz tarasy widokowe. Inwestorem jest spółka Minde.
The Sea Resort powstaje w Międzyzdrojach przy ul. Promenada Gwiazd 15 w miejscu, gdzie funkcjonowała kiedyś baza rybacka, tuż obok znajdującej się na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego Kawczej Góry. Właśnie tam, na placu budowy nowej nadmorskiej inwestycji, 12 marca odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, przyszłego operatora kompleksu oraz podmiotu odpowiedzialnego za komercjalizację.
– Jest to niezwykle ważny moment, który symbolizuje nasze zaangażowanie w rozwój turystyczny tej części kraju oraz pragnienie stworzenia wspólnym wysiłkiem wyjątkowego miejsca dla wszystkich gości, które będzie dumą miasta oraz całego regionu – uważa Tomasz Palacz, prezes zarządu Minde, inwestora The Sea Resort.
Kompleks z bezpośrednim zejściem na plażę i spa stworzone przez Katarzynę Sokołowską
The Sea Resort został zaprojektowany przez pracownię W + Architekci Wolski & Włosek jako kompleks złożony z dwóch budynków. Na czterech kondygnacjach naziemnych znajdą się 153 apartamenty o powierzchni od 28 do 117 m kw. z tarasami, w tym na samej górze – przeszklone penthouse’y. Z kolei pod ziemią – garaż ze 104 miejscami parkingowymi. Kompleks będzie posiadał bezpośrednie zejście na plażę.
The Sea Resort zostanie wyposażony w tarasy, m.in. plażowe i na dachu budynku. W kompleksie znajdą się strefy: basenowa (z jednym typu infinity) oraz saun, jacuzzi zewnętrzne, klub fitness, restauracja połączona z lobby barem, sky bar, tarasy widokowe oraz przestrzeń przeznaczona dla dzieci.
Na terenie inwestycji będzie także funkcjonować pięciogwiazdkowe spa Lava e Sal, stworzone przez Kasię Sokołowską – polską reżyserkę pokazów mody, jurorkę programu Top Model Polska. Walorem i gwarancją jakości tego miejsca z pewnością staną się klimatyczne wnętrza, unikatowa sztuka oraz autorskie zabiegi i rytuały.
– Naszą inspiracją jest powrót do wewnętrznej harmonii. Wierzymy w terapeutyczną moc dobrego designu i sztuki, którą się otaczamy. Nasze wnętrza mają być kojącą oazą, a zabiegi ekscytująca podróżą – tłumaczy Kasia Sokołowska.
Planowany start inwestycji? Końcówka 2025 r.
Komercjalizacją nadmorskiego kompleksu zajmuje się assethome.pl.
– The Sea Resort to pierwszy obiekt high premium w Międzyzdrojach dla najbardziej wymagających klientów. Tu nie ma miejsca na kompromis, otrzymują oni najlepsze apartamenty z pełnym zapleczem resortowym w kategoryzacji pięciogwiazdkowego hotelu. Standard inwestycji jest nieporównywalny do dotychczasowego, jaki był dostępny w Międzyzdrojach, dlatego cieszy się ona tak olbrzymim zainteresowaniem – wyjaśnia Michał Wąsik, CEO assethome.pl.
Zakupionymi przez klientów apartamentami będzie zarządzała spółka Europlan, pełniąca funkcję operatora kompleksu. Jej właścicielem jest Artur Kozieja, doświadczony hotelarz, bankier inwestycyjny oraz finansista. Osiągnął sukces w licznych projektach hotelowych, otwierając m.in. Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce k/Karpacza oraz Radisson Blu Resort Resort & Conference Centre w Ostródzie.
Generalnym wykonawcą The Sea Resort jest firma WPIP Construction.
– Realizacja inwestycji na Pomorzu Zachodnim jest kolejnym przykładem ekspansji naszej firmy, która prowadzi inwestycje w różnych regionach Polski – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Budując The Sea Resort, który z pewnością stanie się wizytówką nadmorskich Międzyzdrojów, zamierzamy potwierdzić największe firmowe atuty: solidność, terminowość oraz najwyższą jakość wykonania.
Zgodnie z harmonogramem, The Sea Resort zainauguruje swoją działalność pod koniec 2025 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.