Komunikaty PR

Kolejne etapy popularnego osiedla na Bemowie już w sprzedaży.

2024-04-10  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pierwsze trzy etapy Osiedla Lumea na warszawskim Bemowie okazały się hitami sprzedażowymi. Teraz deweloper Bouygues Immobilier Polska kontynuuje rozbudowę osiedla i wprowadza do sprzedaży kolejne budynki – Lumea 4 i Lumea 5. To łącznie 114 lokali usytuowanych w odległości 5 minut spacerem od budowanej stacji metra Chrzanów.

550 m i 450 m ma dzielić nowe mieszkania na Osiedlu Lumea 4 i Lumea 5 od powstającej stacji metra Chrzanów, z której można szybko i wygodnie dostać się do centrum Warszawy. Budynek Lumea 5 będzie zlokalizowany przy ul. Szeligowskiej, a Lumea 4 tuż za nim. Obok nich powstaje obecnie trzeci etap inwestycji –  Lumea 3.

Osiedle Lumea jest już naszym flagowym projektem w Warszawie. Pierwsze dwa etapy cieszyły się ogromną popularnością i bardzo szybko zostały sprzedane. Podobnie jest z Osiedlem Lumea 3, gdzie posiadamy już tylko 12 wolnych mieszkańmówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Jak dodaje, budowa kolejnych etapów była odpowiedzią na potrzeby klientów:Inwestycja łączy w sobie bardzo dobrą lokalizację i funkcjonalne rozwiązania, takie jak kompaktowe mieszkania, duże tarasy czy ekologiczne rozwiązania. Dostrzegamy potencjał Chrzanowa jako rejonu z przyjazną infrastrukturą, a już wkrótce nową stacją metra i nowoczesną szkołą podstawową.

Nowe mieszkania z systemem smart home

Dwa nowe etapy Osiedla Lumea to łącznie 111 mieszkań i 3 lokale usługowe. Osiedle Lumea 4 znajdujące się nieco dalej od ulicy Szeligowskiej to budynek z 53 mieszkaniami. Znajdują się w nim: kawalerki, mieszkania 2-i 3-pokojowe, przestronne mieszkania 4-pokojowe i jeden komfortowy 5-pokojowy lokal z dwoma balkonami i tarasem dachowym. Tarasy dachowe to element charakterystyczny Lumea 4 i posiadają je wybrane mieszkania o rozkładach 3-, 4- i 5-pokojowych. Do pozostałych przynależą balkony lub ogródki. Metraże mieszkań zaczynają się od 27 mkw., a kończą na 111 mkw.

Budynek Lumea 5 będzie zlokalizowany bezpośrednio przy ulicy Szeligowskiej i znajdzie się w nim 58 mieszkań. Będą to zarówno kawalerki, jak i kompaktowe mieszkania 2- i 3-pokojowe oraz wygodne lokale 4-pokojowe z balkonami lub ogródkami. Metraże mieszkań wyniosą od 27 do 98 mkw., a ogródków nawet do 225 mkw. Dodatkowo w budynku na parterze funkcjonować będą również trzy lokale usługowe.

Budujemy tak, jak chcą mieszkać nasi klienci, czyli w mądrze zaprojektowanych i przemyślanych mieszkaniach, gdzie na kilkudziesięciu metrach powierzchni znajduje się maksymalna liczba pomieszczeń. Zawsze myślimy też o możliwości spędzania wolnego czasu na powietrzu. Dlatego balkony, ogródki i tarasy dachowe to nieodzowny element naszych inwestycji – mówi Cezary Grabowski.

Z myślą o mieszkańcach i środowisku

W standardzie obu budynków, w każdym mieszkaniu, będzie dostępny system smart home – Appartme. To automatyka mieszkaniowa, która nie tylko dba o bezpieczeństwo lokalu, ale także zapewnia oszczędność energii, dzięki takim funkcjom jak sterowanie temperaturą i oświetleniem czy wyłączanie dopływu wody i prądu do gniazdek, gdy jest to konieczne. System jest obsługiwany przy pomocy panelu sterującego lub z poziomu aplikacji na smartfonie.

Z ekologicznych rozwiązań w każdym budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz jasne dachy ograniczające przegrzewanie się budynku. Na terenie obu inwestycji dostępne będą zadaszone parkingi dla rowerów, systemy retencji wody opadowej oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, a także domki dla owadów pożytecznych, a w Lumea 5 dodatkowo także instalacja fotowoltaiczna.

Mieszkania w pobliżu stacji metra

Z Osiedla Lumea 4 i Osiedla Lumea 5 będzie można dotrzeć w zaledwie kilka minut piechotą do budowanej stacji metra Chrzanów. Po drugiej stronie ulicy Szeligowskiej, praktycznie naprzeciw Osiedla Lumea 5, powstaje też nowoczesna szkoła podstawowa. W pobliżu nowych mieszkań znajdują się także przedszkole, żłobek i przystanki autobusowe, a drogę do pobliskiego supermarketu można pokonać w 5 minut samochodem. Dotarcie do najbliższego terenu zielonego na Bemowie, czyli Parku Górczewska, zajmie tylko 5 minut rowerem. Budynki Lumea 4 i Lumea 5 położone są również niedaleko trasy S8, dzięki której można szybko wyjechać z Warszawy.

Osiedle Lumea 4 i Lumea 5 to kolejne inwestycje, które w tym roku Bouygues Immobilier Polska wprowadził do swojej oferty. Kilka tygodni temu portfolio dewelopera zasiliły mieszkania Avenir zlokalizowane w warszawskiej dzielnicy Włochy, niedaleko Alei Jerozolimskich.

W nadchodzących miesiącach Bouygues Immobilier Polska planuje jeszcze wzmocnić swoją obecność w Warszawie. Nowe projekty zamierza wprowadzić także w Poznaniu i Wrocławiu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.