Komunikaty PR

Kolejne etapy popularnego osiedla na Bemowie już w sprzedaży.

2024-04-10  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pierwsze trzy etapy Osiedla Lumea na warszawskim Bemowie okazały się hitami sprzedażowymi. Teraz deweloper Bouygues Immobilier Polska kontynuuje rozbudowę osiedla i wprowadza do sprzedaży kolejne budynki – Lumea 4 i Lumea 5. To łącznie 114 lokali usytuowanych w odległości 5 minut spacerem od budowanej stacji metra Chrzanów.

550 m i 450 m ma dzielić nowe mieszkania na Osiedlu Lumea 4 i Lumea 5 od powstającej stacji metra Chrzanów, z której można szybko i wygodnie dostać się do centrum Warszawy. Budynek Lumea 5 będzie zlokalizowany przy ul. Szeligowskiej, a Lumea 4 tuż za nim. Obok nich powstaje obecnie trzeci etap inwestycji –  Lumea 3.

Osiedle Lumea jest już naszym flagowym projektem w Warszawie. Pierwsze dwa etapy cieszyły się ogromną popularnością i bardzo szybko zostały sprzedane. Podobnie jest z Osiedlem Lumea 3, gdzie posiadamy już tylko 12 wolnych mieszkańmówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Jak dodaje, budowa kolejnych etapów była odpowiedzią na potrzeby klientów:Inwestycja łączy w sobie bardzo dobrą lokalizację i funkcjonalne rozwiązania, takie jak kompaktowe mieszkania, duże tarasy czy ekologiczne rozwiązania. Dostrzegamy potencjał Chrzanowa jako rejonu z przyjazną infrastrukturą, a już wkrótce nową stacją metra i nowoczesną szkołą podstawową.

Nowe mieszkania z systemem smart home

Dwa nowe etapy Osiedla Lumea to łącznie 111 mieszkań i 3 lokale usługowe. Osiedle Lumea 4 znajdujące się nieco dalej od ulicy Szeligowskiej to budynek z 53 mieszkaniami. Znajdują się w nim: kawalerki, mieszkania 2-i 3-pokojowe, przestronne mieszkania 4-pokojowe i jeden komfortowy 5-pokojowy lokal z dwoma balkonami i tarasem dachowym. Tarasy dachowe to element charakterystyczny Lumea 4 i posiadają je wybrane mieszkania o rozkładach 3-, 4- i 5-pokojowych. Do pozostałych przynależą balkony lub ogródki. Metraże mieszkań zaczynają się od 27 mkw., a kończą na 111 mkw.

Budynek Lumea 5 będzie zlokalizowany bezpośrednio przy ulicy Szeligowskiej i znajdzie się w nim 58 mieszkań. Będą to zarówno kawalerki, jak i kompaktowe mieszkania 2- i 3-pokojowe oraz wygodne lokale 4-pokojowe z balkonami lub ogródkami. Metraże mieszkań wyniosą od 27 do 98 mkw., a ogródków nawet do 225 mkw. Dodatkowo w budynku na parterze funkcjonować będą również trzy lokale usługowe.

Budujemy tak, jak chcą mieszkać nasi klienci, czyli w mądrze zaprojektowanych i przemyślanych mieszkaniach, gdzie na kilkudziesięciu metrach powierzchni znajduje się maksymalna liczba pomieszczeń. Zawsze myślimy też o możliwości spędzania wolnego czasu na powietrzu. Dlatego balkony, ogródki i tarasy dachowe to nieodzowny element naszych inwestycji – mówi Cezary Grabowski.

Z myślą o mieszkańcach i środowisku

W standardzie obu budynków, w każdym mieszkaniu, będzie dostępny system smart home – Appartme. To automatyka mieszkaniowa, która nie tylko dba o bezpieczeństwo lokalu, ale także zapewnia oszczędność energii, dzięki takim funkcjom jak sterowanie temperaturą i oświetleniem czy wyłączanie dopływu wody i prądu do gniazdek, gdy jest to konieczne. System jest obsługiwany przy pomocy panelu sterującego lub z poziomu aplikacji na smartfonie.

Z ekologicznych rozwiązań w każdym budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz jasne dachy ograniczające przegrzewanie się budynku. Na terenie obu inwestycji dostępne będą zadaszone parkingi dla rowerów, systemy retencji wody opadowej oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, a także domki dla owadów pożytecznych, a w Lumea 5 dodatkowo także instalacja fotowoltaiczna.

Mieszkania w pobliżu stacji metra

Z Osiedla Lumea 4 i Osiedla Lumea 5 będzie można dotrzeć w zaledwie kilka minut piechotą do budowanej stacji metra Chrzanów. Po drugiej stronie ulicy Szeligowskiej, praktycznie naprzeciw Osiedla Lumea 5, powstaje też nowoczesna szkoła podstawowa. W pobliżu nowych mieszkań znajdują się także przedszkole, żłobek i przystanki autobusowe, a drogę do pobliskiego supermarketu można pokonać w 5 minut samochodem. Dotarcie do najbliższego terenu zielonego na Bemowie, czyli Parku Górczewska, zajmie tylko 5 minut rowerem. Budynki Lumea 4 i Lumea 5 położone są również niedaleko trasy S8, dzięki której można szybko wyjechać z Warszawy.

Osiedle Lumea 4 i Lumea 5 to kolejne inwestycje, które w tym roku Bouygues Immobilier Polska wprowadził do swojej oferty. Kilka tygodni temu portfolio dewelopera zasiliły mieszkania Avenir zlokalizowane w warszawskiej dzielnicy Włochy, niedaleko Alei Jerozolimskich.

W nadchodzących miesiącach Bouygues Immobilier Polska planuje jeszcze wzmocnić swoją obecność w Warszawie. Nowe projekty zamierza wprowadzić także w Poznaniu i Wrocławiu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Nieruchomości Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych
2024-05-06 | 01:00

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych

Jakie korzyści przynosi GPW firmom budującym mieszkania? Czy warto na niej być? Dlaczego? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl. Andrzej Biedronka-Tetla, członek zarządu
Nieruchomości Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów
2024-05-06 | 01:00

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów

Jak dużo najbardziej poszukiwanych mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. mają aktualnie w sprzedaży deweloperzy? Jak bardzo zakupy w Bezpiecznym Kredycie 2 proc. uszczupliły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.