Komunikaty PR

Kolejne firmy stawiają na LIXA E

2024-02-22  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania LIXA E ( 0.26 MB )

Do grona najemców budynku LIXA E dołączył czołowy producent systemów aluminiowych w Europie – spółka Aluprof SA. Na 340 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na parterze biurowca powstanie biuro firmy oraz pierwszy w Warszawie showroom Aluprof. Budynek LIXA E na swoją nową siedzibę wybrała także agencja komunikacji medycznej Unique Work, która również na parterze wynajęła blisko 285 mkw. powierzchni. Będzie się na niej mieściło biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal Polska jest już skomercjalizowany w ponad 70%.

Biurowiec LIXA E powstał w ramach kampusu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Został zrealizowany po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu LIXA, który docelowo będzie się składał z pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw. Budynek LIXA E dostarczył na stołeczny rynek blisko 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

„Bardzo cieszymy się z kolejnych umów w LIXA E i z radością witamy Aluprof SA oraz Unique Work wśród najemców naszego projektu biurowego. Związanie się tych firm z LIXA i planowane przez nie aranżacje przestrzeni doskonale obrazują wielofunkcyjność naszego kompleksu. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu, dostępności dla gości i ekspozycji jest to idealne miejsce nie tylko na tradycyjne biura, ale również na takie przestrzenie, jak showroom czy studio nagrań. Jestem przekonana, że nasi nowi najemcy docenią komfortowe warunki do rozwoju biznesu, oferowane przez LIXA.” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 70 letniemu doświadczeniu, firma Aluprof SA stale obsługuje ponad 1900 klientów z różnych branż.

Na parterze LIXA E powstanie biuro Aluprof SA oraz pierwszy w Warszawie showroom tej uznanej marki. Będzie to miejsce, w którym architekci, producenci i klienci będą mieli okazję obejrzeć produkty Aluprof w interesujących aranżacjach. Umowa najmu 340 mkw. powierzchni w biurowcu LIXA E została podpisana na 7 lat, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Brookfield Partners.

Swoją przyszłość z LIXA E związała również wiodąca agencja komunikacji medycznej Unique Work. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na rynku i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze marketingowej podmiotów z branży medycznej, farmaceutycznej czy healthcare & beauty.

Agencja Unique Work wynajęła w LIXA lokal o powierzchni 285 mkw., w którym będzie mieściło się biuro firmy oraz nowoczesne studio nagrań. W negocjacjach z Yareal Polska Unique Work wspierali doradcy z firmy Patron Brokers, a umowa najmu została zawarta na 5 lat.

Budynek LIXA E został oddany do użytkowania w styczniu 2024 r. i podobnie jak pozostałe części kompleksu, zrealizowano go zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia standardy ESG. Podczas budowy biurowca wykorzystywana była wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, tj. lądowych farm wiatrowych, która będzie zasilała go także podczas późniejszego funkcjonowania. W trakcie budowy zastosowano także m.in. niskoemisyjny beton, z którego wykonano całą konstrukcję oraz niskoemisyjne aluminium pochodzące z recyklingu, z którego wykonano fasadę kompleksu. Dodatkowo, w biurowcu zaprojektowano uchylne okna, które pozwolą ograniczyć używanie klimatyzacji i zapewnią dostęp do świeżego powietrza, a wewnątrz budynku zostały zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię, a także nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający jeszcze, ostatni budynek LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Pięciu nowych najemców w OFF Piotrkowska Center Biuro prasowe
2024-04-12 | 11:00

Pięciu nowych najemców w OFF Piotrkowska Center

Pięciu nowych najemców w OFF Piotrkowska Center Świetna kuchnia oparta na wysokiej jakości wołowinie od restauracji Steakownia, moda cyrkularna sygnowana przez LDT Collective,
Nieruchomości Dwa obiekty LifeSpot z certyfikatami Breeam In-Use na poziomie Very Good
2024-04-11 | 11:30

Dwa obiekty LifeSpot z certyfikatami Breeam In-Use na poziomie Very Good

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/186396d4a2f17718e5b421e70938e69120240411082540/8d15036fda7332a354ea0fb8c1fc5e5720240411082750/84f49e   W marcu br. inwestycje LifeSpot
Nieruchomości Dworzec w Lublinie: Szkło w architekturze niejedno ma imię
2024-04-11 | 11:20

Dworzec w Lublinie: Szkło w architekturze niejedno ma imię

Szkło coraz częściej znajduje zastosowanie w architekturze nie tylko jako element dekoracyjny, ale też konstrukcyjny. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji zyskało ono szereg właściwości,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rynek nieruchomości premium w Polsce szybko rośnie. Do Europy Zachodniej sporo nam jeszcze brakuje

Z roku na rok przybywa nieruchomości premium w Polsce, a cały rynek zyskuje na wartości. W porównaniu do Europy Zachodniej pozostajemy nieco w tyle, co wynika m.in. z tego, że rynek powstał stosunkowo niedawno, a określenie „premium” w stosunku do inwestycji mieszkaniowej było często nadużywane i straciło na znaczeniu. – Wysoki standard nieruchomości to nie tylko dobra lokalizacja czy ładna elewacja. Musi ona spełniać szereg warunków jednocześnie – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

Transport

Budowa sieci ładowania elektryków znacząco przyspieszy. W życie wchodzą nowe unijne przepisy

13 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie AFIR dotyczące rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Unijne przepisy zakładają m.in. budowę wzdłuż najważniejszych unijnych korytarzy transportowych stacji do szybkiego ładowania i podniesienie łącznej mocy punktów ładowania o niemal połowę w mniej niż dwa lata. – AFIR to z jednej strony rozwiązanie naszych problemów, z drugiej jednak zagrożenie ze względu na nieprzygotowaną infrastrukturę – ocenia Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Handel

Kakao podrożało w ekspresowym tempie. Czekolada może się stać towarem luksusowym

Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów, ale i mediów skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Przyczyną dynamicznego wzrostu cen są niesprzyjające warunki pogodowe w Afryce Zachodniej, której kraje są głównymi dostawcami kakao na światowe rynki. Przekłada się to na wielkość i jakość zbiorów, a przy tym trudno oczekiwać zmiany trendu w krótkim terminie. W konsekwencji rosną ceny produktów czekoladowych na rynku detalicznym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.