Komunikaty PR

Kolejne nowe mieszkania w poznańskiej ofercie Grupy Murapol

2024-04-02  |  07:00
Biuro prasowe

Jeden z czołowych deweloperów na polskim rynku – Grupa Murapol – wprowadza do swojej oferty 243 nowoczesne lokale z eko udogodnieniami w ramach kolejnego etapu poznańskiego Murapol Osiedla Verde. Inwestycja powstająca przy ul. Wagrowskiej, na styku trzech dzielnic – Starołęka, Rataje i Żegrze, to świetny wybór dla osób poszukujących nowego miejsca do życia z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie z łatwym i szybkim dojazdem do centrum.

Projekt poznańskiego osiedla obejmuje łącznie ponad 660 komfortowych mieszkań w trzech budynkach o współczesnej architekturze. W ramach nowego etapu inwestycji Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów ponad 240 lokali w 8-piętrowym obiekcie. Nabywcy nieruchomości będą mieli w czym wybierać – kompaktowe układy 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych mieszkań o metrażach od 26 do 71 mkw.  odpowiedzą na potrzeby lokalowe  rodzin z dziećmi, par, seniorów, ale i inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Do lokali na piętrach będą przynależeć balkony, a mieszkań  parterowych  tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 132 mkw. Mieszkania będą wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, a w budynkach zostanie zamontowana instalacja Home Management System, która umożliwi korzystanie z urządzeń smart home i zdalne, jak i manualne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, zaworami wody czy nawet roletami wewnętrznymi. Warto podkreślić wysoki standard wykończenia klatek schodowych i części wspólnych z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED. Z kolei dla osób elektrycznie zmotoryzowanych przewidziano stację ładowania aut elektrycznych na terenie osiedla.

Atutem Murapol Osiedla Verde jest nie tylko różnorodna oferta mieszkań i proekologiczne, innowacyjne rozwiązania, ale także – usytuowanie inwestycji. Projekt powstaje w pobliżu południowego klina poznańskiej zieleni, czemu z resztą zawdzięcza swoją nazwę. Miłośnicy natury, rekreacji na świeżym powietrzu oraz pieszych i rowerowych wędrówek z pewnością nie będą się tutaj nudzić, bo w zasięgu zaledwie kilkuset metrów od osiedla znajduje się park Osiedla Armii Krajowej, dużą przewagą jest również bliskość rzeki i terenów nadwarciańskich, w tym Wartostrady, z bogatą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Mimo zielonego otoczenia, lokalizacja Murapol Osiedle Verde gwarantuje też sprawne dotarcie na wschodni brzeg Warty, Rataje, Jezioro Maltańskie czy Stary Rynek. Do tego ostatniego dojazd samochodem zajmuje zaledwie kwadrans. W promieniu kilku kilometrów od inwestycji funkcjonują też supermarkety, żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea.

- Murapol Osiedle Verde oferuje właściwie wszystko, czego szukamy w wymarzonym miejscu do życia w Poznaniu – piękne, nadwarciańskie tereny, wytchnienie od miejskiego zgiełku centralnych osiedli, współczesną architekturę, dobry dojazd do centrum m.in. dzięki pobliskim przystankom tramwajowym i autobusowym, innowacyjne rozwiązania w budynkach i na terenie inwestycji oraz zróżnicowaną ofertę kompaktowych mieszkań. Warto również wspomnieć o możliwościach inwestycyjnych, bo Poznań to duży ośrodek akademicki. Z uwagi na tysiące studentów w mieście, jak i nieustannie rosnące ceny nieruchomości, inwestycja w lokal na wynajem to ciekawy pomysł – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.

W ramach pierwszego etapu Murapol Osiedla Verde deweloper postawił do dyspozycji klientów ponad 420 lokali w dwóch obiektach. W ciągu 13 lat obecności na poznańskim rynku nieruchomości, Grupa Murapol zrealizowała pięć projektów mieszkaniowych: Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. M. Kajki, Murapol Nowy Poznań przy ul. Karpia, Murapol Malta przy ul. W. Dymka oraz Murapol Nowe Miasto przy ul. Wagrowskiej, w których łącznie powstało blisko 2,4 tys. lokali. Obecnie deweloper realizuje w tym mieście, oprócz Murapol Osiedla Verde, dwa wieloetapowe przedsięwzięcia – Murapol Havelia przy ul. Ziarnistej/Naramowickiej i Murapol Zielony Żurawiniec przy ul. Sielawy, w których docelowo powstanie około 900 lokali mieszkalnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa
Nieruchomości Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie
2024-07-22 | 01:00

Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie

Ludność Warszawy sukcesywnie wzrasta. Według danych GUS w 2015 r. w stolicy mieszkało ok. 1,63 mln osób, w 2020 r. było ich już ok. 1,79 mln, a w 2023 r. –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.