Kolejne nowe mieszkania w poznańskiej ofercie Grupy Murapol
Jeden z czołowych deweloperów na polskim rynku – Grupa Murapol – wprowadza do swojej oferty 243 nowoczesne lokale z eko udogodnieniami w ramach kolejnego etapu poznańskiego Murapol Osiedla Verde. Inwestycja powstająca przy ul. Wagrowskiej, na styku trzech dzielnic – Starołęka, Rataje i Żegrze, to świetny wybór dla osób poszukujących nowego miejsca do życia z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie z łatwym i szybkim dojazdem do centrum.
Projekt poznańskiego osiedla obejmuje łącznie ponad 660 komfortowych mieszkań w trzech budynkach o współczesnej architekturze. W ramach nowego etapu inwestycji Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów ponad 240 lokali w 8-piętrowym obiekcie. Nabywcy nieruchomości będą mieli w czym wybierać – kompaktowe układy 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych mieszkań o metrażach od 26 do 71 mkw. odpowiedzą na potrzeby lokalowe rodzin z dziećmi, par, seniorów, ale i inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Do lokali na piętrach będą przynależeć balkony, a mieszkań parterowych tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 132 mkw. Mieszkania będą wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, a w budynkach zostanie zamontowana instalacja Home Management System, która umożliwi korzystanie z urządzeń smart home i zdalne, jak i manualne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, zaworami wody czy nawet roletami wewnętrznymi. Warto podkreślić wysoki standard wykończenia klatek schodowych i części wspólnych z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED. Z kolei dla osób elektrycznie zmotoryzowanych przewidziano stację ładowania aut elektrycznych na terenie osiedla.
Atutem Murapol Osiedla Verde jest nie tylko różnorodna oferta mieszkań i proekologiczne, innowacyjne rozwiązania, ale także – usytuowanie inwestycji. Projekt powstaje w pobliżu południowego klina poznańskiej zieleni, czemu z resztą zawdzięcza swoją nazwę. Miłośnicy natury, rekreacji na świeżym powietrzu oraz pieszych i rowerowych wędrówek z pewnością nie będą się tutaj nudzić, bo w zasięgu zaledwie kilkuset metrów od osiedla znajduje się park Osiedla Armii Krajowej, dużą przewagą jest również bliskość rzeki i terenów nadwarciańskich, w tym Wartostrady, z bogatą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Mimo zielonego otoczenia, lokalizacja Murapol Osiedle Verde gwarantuje też sprawne dotarcie na wschodni brzeg Warty, Rataje, Jezioro Maltańskie czy Stary Rynek. Do tego ostatniego dojazd samochodem zajmuje zaledwie kwadrans. W promieniu kilku kilometrów od inwestycji funkcjonują też supermarkety, żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea.
- Murapol Osiedle Verde oferuje właściwie wszystko, czego szukamy w wymarzonym miejscu do życia w Poznaniu – piękne, nadwarciańskie tereny, wytchnienie od miejskiego zgiełku centralnych osiedli, współczesną architekturę, dobry dojazd do centrum m.in. dzięki pobliskim przystankom tramwajowym i autobusowym, innowacyjne rozwiązania w budynkach i na terenie inwestycji oraz zróżnicowaną ofertę kompaktowych mieszkań. Warto również wspomnieć o możliwościach inwestycyjnych, bo Poznań to duży ośrodek akademicki. Z uwagi na tysiące studentów w mieście, jak i nieustannie rosnące ceny nieruchomości, inwestycja w lokal na wynajem to ciekawy pomysł – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.
Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.
W ramach pierwszego etapu Murapol Osiedla Verde deweloper postawił do dyspozycji klientów ponad 420 lokali w dwóch obiektach. W ciągu 13 lat obecności na poznańskim rynku nieruchomości, Grupa Murapol zrealizowała pięć projektów mieszkaniowych: Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. M. Kajki, Murapol Nowy Poznań przy ul. Karpia, Murapol Malta przy ul. W. Dymka oraz Murapol Nowe Miasto przy ul. Wagrowskiej, w których łącznie powstało blisko 2,4 tys. lokali. Obecnie deweloper realizuje w tym mieście, oprócz Murapol Osiedla Verde, dwa wieloetapowe przedsięwzięcia – Murapol Havelia przy ul. Ziarnistej/Naramowickiej i Murapol Zielony Żurawiniec przy ul. Sielawy, w których docelowo powstanie około 900 lokali mieszkalnych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.