Komunikaty PR

Kolejny ekologiczny obiekt dla najmłodszych przygotowany przez EKOINBUD

2024-02-27  |  09:30
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/145fa07242f7918bc8b9a0d15df4d33520240226104248/524797bb5dd9c3156ed7879182590c5f20240226104351/14b1b9

 

Firma EKOINBUD, specjalizująca się m.in. w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej, realizuje kolejną inwestycję przeznaczoną dla najmłodszych. Ekologiczny żłobek powstający w Piątnicy, w województwie podlaskim, będzie gotowy na przyjęcie dzieci już na początku kwietnia tego roku.

 

Całkowita powierzchnia zabudowy nowego, parterowego obiektu wyniesie niemal 490 m2. Łącznie znajdzie się w nim 20 pomieszczeń, w tym cztery oddziały żłobkowe, zespół kuchni cateringowej oraz pomieszczenia sanitarne, techniczne i pomocnicze. W budynku zastosowano tzw. ścinaki mobilne pomiędzy salami żłobkowymi, co w razie konieczności umożliwi połączenie dwóch sąsiadujących sal w jedną o większej powierzchni użytkowej.

 

Realizacja żłobka w Piątnicy jest kolejnym przykładem udanego wykorzystania technologii prefabrykowanych modułów o konstrukcji drewnianej w obiekcie użyteczności publicznej – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Na proces kompleksowego przygotowania inwestycji – projektowania, realizacji oraz odbiorów przewidzieliśmy łącznie 11 miesięcy, a dzięki wykorzystaniu technologii modułowej, prace budowlane potrwają zaledwie 5 miesięcy. Pomimo zimowych warunków, realizacja obiektu przebiega zgodnie z harmonogramem, co nie byłoby możliwe przy zastosowaniu tradycyjnej technologii budowy.

 

Głównym materiałem konstrukcyjnym budynku jest drewno, natomiast do izolacji ścian zewnętrznych i stropu wykorzystano wełnę drzewną. Zaimplementowano tu również rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną i ekologię budynku – jego ogrzewanie będzie realizowane za pomocą zespołu dwóch pomp ciepła. Ponadto, zaprojektowano również przegrody zewnętrzne o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej oraz zastosowano ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dodatkowo, na dachu budynku zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne.

 

Ze względu na warunki gruntowe budynek wymagał posadowienia na palach. W ramach zagospodarowania terenów zewnętrznych przygotowany zostanie plac zabaw dla dzieci, układ drogowy z miejscami postojowymi, układ pieszy z elementami małej architektury (ławki, kosze, stojaki na rowery) oraz zagospodarowanie okolicznego terenu zielenią niską.

 

Zakończenie robót planowane jest na 15 marca 2024, a termin oddania obiektu do użytkowania na 2 kwietnia 2024.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.