LipCo Foods zwiększa powierzchnię biura w Elektrowni Powiśle
LipCo Foods, polska multifoodowa grupa, w skład której wchodzą spółki i marki obecne dotychczas w ramach Grup Kapitałowych SuperDrob i CPF Poland, zwiększa powierzchnię biura w Elektrowni Powiśle. Umowa najmu obejmuje 600 mkw. na trzecim piętrze budynku biurowego B w warszawskim kompleksie wielofunkcyjnym. Poza przedłużeniem umowy, Grupa zwiększyła najem o kolejne 1100 mkw. Od lipca 2025 roku biuro najemcy będzie miało łącznie 1700 mkw., zajmując tym samym całe trzecie piętro.
Historia LipCo Foods sięga 1993 roku, gdy na polskim rynku powstała spółka SuperDrob. Przez 31 lat firma rozwijała się, nawiązując m.in. strategiczne partnerstwo z Grupą CPF z Tajlandii. Przez te wszystkie lata organizacja nie tylko ugruntowywała swoją pozycję, ale też poszerzała specjalizacje produktowe, wchodząc na nowe rynki. W listopadzie 2018 r. firma otworzyła biuro korporacyjne w Elektrowni Powiśle. Po 6 latach obecności w warszawskim kompleksie, postanowiła przedłużyć umowę najmu, a także dokonać ekspansji na jeszcze większą powierzchnię, która łącznie obejmie 1700 mkw.
Bardzo nas cieszy, że nasi najemcy biurowi pozostają w Elektrowni Powiśle, co więcej – w przypadku SuperDrob dokonują tak spektakularnej ekspansji. Jesteśmy pod wrażeniem, jak grupa LipCo Foods rozwija się w wielu segmentach rynku. Cieszymy się, że możemy im w tym pomóc, zapewniając powierzchnię biurową najwyżej jakości. Ostatnie przedłużenia umów i ekspansje powierzchni w Elektrowni Powiśle potwierdzają atrakcyjność powierzchni najmu w naszym kompleksie. Jakiekolwiek dostępne moduły biurowe wzbudzają natychmiastowe zainteresowanie i zazwyczaj są przedmiotem rozmów w pierwszej kolejności z obecnymi najemcami kompleksu – mówi Dariusz Domański, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.
Elektrownia Powiśle, rozwijana przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate, znana jest z innowacyjnego podejścia do tworzenia przestrzeni biurowych, handlowych i rozrywkowych i cieszy się rosnącą popularnością wśród najemców z różnych branż. Przedłużenie umowy i rozwój LipCo Foods stanowi kolejny dowód na atrakcyjność tego kompleksu i jego znaczenie na mapie biznesowej Warszawy.
Na przestrzeni lat Grupy Kapitałowe SuperDrob i CPF Poland dynamicznie rozwijały multifoodowe portfolio, które już dawno wyszło poza przetwórstwo drobiu, choć ten segment wciąż pozostaje naszym silnym atutem. Od stycznia 2024 roku budujemy polską, korporacyjna markę LipCo Foods, w ramach której funkcjonuje kilkanaście specjalistycznych segmentów produktowych, takich jak m.in. ryby i owoce morza, napoje czy petfood. Sukcesywnie zdobywamy zaufanie Klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Decyzja dotycząca powiększenia biura w Elektrowni Powiśle była naturalnym krokiem w naszej strategii. Wierzymy, że większa przestrzeń biurowa pozwoli wciąż budować efektywną współpracę w ramach dynamicznie rozwijanych zespołów, a także zapewni komfortowe warunki pracy, na których bardzo nam zależy. Nasza lokalizacja jest również atrakcyjna dla wszystkich ceniących połączenie nowoczesności z bliskością bulwarów wiślanych – mówi Piotr Her, Prezes Zarządu SuperDrob, odpowiadający również za finanse całej Grupy LipCo Foods.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.