LIXA City Gardens z nowymi markami
Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.
Rico to bardzo dobrze znana na warszawskiej mapie kulinarnej i chętnie odwiedzana restauracja, specjalizująca się w daniach kuchni tex-mex. Jej zupełnie nowa odsłona (po przeprowadzce z Al. Jana Pawła II) zadebiutuje na przełomie 2024 i 2025 r. w LIXA City Gardens. Restauracja zagospodaruje lokal o powierzchni 318 mkw., który usytuowany jest w budynku LIXA D, w ramach ogólnodostępnego pieszego pasażu.
W tym samym budynku, w lokalu znajdującym się od strony ulicy Giełdowej, w listopadzie 2024 r. zostanie otwarta kolejna restauracja – Ramenownia. Jest to wywodzący się z Łodzi koncept kulinarny, który wyróżnia autorskie podejście do tradycyjnego japońskiego ramenu przy wykorzystaniu najwyższej jakości składników – w tym m.in. noodle przygotowywanych ze specjalnej mieszanki mąk sprowadzanych prosto z Japonii. Liczący blisko 100 mkw. lokal będzie pierwszą restauracją marki Ramenownia w Warszawie.
W LIXA City Gardens zadebiutuje na polskim rynku LunaSkin – salon kosmetyczny, oferujący wyjątkowe rozwiązania między innymi z zakresu depilacji laserowej i modelowania sylwetki. Marka ciesząca się uznaniem w krajach bałtyckich – na Łotwie i w Estonii, we wrześniu 2024 r. rozpocznie swoją działalność w Polsce. Doskonale wyposażony salon kosmetyczny zostanie zaaranżowany w lokalu o powierzchni 133 mkw., znajdującym się w budynku LIXA E, od strony ulicy Kasprzaka.
„Od początku prac nad koncepcją kampusu LIXA naszą ambicją było stworzenie miejsca, które nie tylko zapewnia najwyższej jakości, nowoczesne środowisko pracy, ale również integruje społeczność i zachęca do odwiedzania, spędzania wolnego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz autorski koncept retailowy LIXA City Gardens cieszy się tak dużym zainteresowaniem i do grona najemców dołączają kolejne marki. Wzbogacają one i zarazem doskonale uzupełniają ofertę naszego kompleksu, od strony gastronomicznej, jak i handlowo-usługowej. Jesteśmy dumni, że LIXA City Gardens przyciąga zarówno marki od lat działające na stołecznym rynku, szukające możliwości rozwoju, jak i te które debiutują w Warszawie, a nawet w Polsce." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.
LIXA City Gardens tworzy zupełnie nową tkankę miejską oraz wyjątkową, publiczną przestrzeń, która otwarta jest zarówno na pracowników biur, lokalną społeczność oraz gości i klientów, poszukujących nietuzinkowego miejsca do spędzania czasu i odpoczynku. W ramach konceptu na 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni w parterach poszczególnych budynków (również wzdłuż 150-metrowego miejskiego pasażu) powstają liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne. Komercjalizacja konceptu LIXA City Gardens dobiega końca, a Yareal Polska finalizuje obecnie ostatnie umowy najmu.
Kampus biurowy LIXA powstawał etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Budynki kampusu LIXA są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. LIXA stawia również na najwyższą jakość łączności cyfrowej i technologii inteligentnych w budynkach, czego udokumentowanie stanowi certyfikacja zgodnie z kryteriami WiredScore (budynek LIXA C otrzymał ten prestiżowy certyfikat technologiczny na najwyższych poziomie Platinum). Ponadto, budynki LIXA C, D i E znajdują się obecnie w procesie certyfikacji AirRated oraz Active Score. Kampus LIXA tworzy zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.