LOKALE USŁUGOWE W GDYNI REDŁOWIE CHĘTNIE WYBIERANE PRZEZ INWESTORÓW
LBC INVEST
al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia
media|lbcinvest.pl| |media|lbcinvest.pl
733111500
www.lbcinvest.pl
W nowych inwestycjach Trójmiasta oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Zainteresowanie nimi rośnie, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania inwestycyjne .
KONIEC ELDORADA NA RYNKU MIESZKANIOWYM
Obserwując obecną sytuacje, inwestycja w nieruchomości może okazać się w perspektywie czasu bardzo dobrą ochroną naszego kapitału. Widoczna jest rosnąca inflacja i odpływ inwestorów z rynku kapitałowego na skutek spadających indeksów, a co za tym idzie i strat. Coraz więcej Polaków wydaje oszczędności na zakup nieruchomości inwestycyjnych. Zainteresowaniem inwestorów cieszą przede wszystkim lokale usługowe oraz mieszkania i apartamenty pod wynajem korporacyjny. Znacznie spadł zapał inwestorów do zakupu nieruchomości wakacyjnych w kurortach pod wynajem turystyczny, który od kilku sezonów w wielu lokalizacjach przynosi stary.
NAJLEPSZA STOPA ZWROTU Z LOKALI HANDLOWYCH
Lokale usługowe stanowią potężną alternatywę dla lokowania kapitału w mieszkania ze względu na poziom osiąganego dochodu. Wynajem mieszkania lub apartamentu w największych miastach w kraju daje średnio 4,5 proc. zwrotu z inwestycji rocznie.
- Stopa zwrotu z lokalu handlowego w nowoczesnym kompleksie mieszkalno-usługowym w zależności od lokalizacji wynosi średnio od 7 proc. do 9 proc., podobnie jak w mniejszych retail parkach. Kapitał zainwestowany w nieruchomości komercyjne zwraca się więc znacznie szybciej, niż mieszkaniowe - po około 10-15 latach. Popyt na lokale handlowe usytuowane w inwestycjach mieszkaniowych oraz kameralnych centrach handlowych wzrasta. Coraz trudniej dostępne są dla inwestorów prywatnych takie nieruchomości w dochodowych lokalizacjach, gdyż wynajem lokali usługowych w inwestycjach mieszkaniowych to obecnie najkorzystniejszy interes. Oferty mniejszych retail parków znikają błyskawicznie, mimo obecnych zawirowań i wirusa COVID-19, gdyż są najbardziej odporne na kryzys – mówi Agata Karolina Lasota – dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Centrum Obsługi Inwestorów i Biznesu LBC Invest.
Rośnie również możliwość wyboru lokali usługowych w nowych osiedlach. Dla wygody przyszłych mieszkańców tworzone są całe zaplecza handlowo-usługowe, które przyjmują często formę pasaży.
Lokale usytuowane na parterach zwiększają rentowność inwestycji, gdyż uzyskują wyższe ceny za metr kwadratowy najmu. Projekty umożliwiają z reguły możliwość łączenia powierzchni sąsiednich lokali. Metraż oferowanych lokali jest zróżnicowany. W ofercie dostępne są zazwyczaj powierzchnie od 50 metrów kwadratowych do kilkuset metrów. Najemcy sieciowi najchętniej wybierają powierzchnie powyżej 100 m2 np. na sklepy spożywcze czy drogeryjne, a najemcy prywatni mniejsze lokale z przeznaczeniem np. pod kwiaciarnie, salon fryzjerski czy inne usługi. Lokale usługowe na nowych osiedlach kupują również przedsiębiorcy, by prowadzić w nich działalność.
Również wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę dla dużych centrów handlowych, pozwoliło zwiększyć obroty i rentowność kameralnych lokali usytuowanych w kompleksach mieszkalnych w nowych inwestycjach.
REDŁOWO NOWĄ DZIELNICĄ BIZNESOWĄ GDYNI
Chętnych w Trójmieście do inwestowania w powierzchnie komercyjne znajdujące się na terenie kompleksów mieszkaniowych nie brakuje. Powstają nowe inwestycje obfitujące w atrakcyjne pod względem estetyki, standardu i funkcjonalności rozwiązania. Obecnie podstawą niemal każdej inwestycji jest jej bezpieczeństwo i wygoda.
- Mimo epidemii, niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się realizacja w Gdyni Redłowie, która jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdyni – podkreśla Jessica Mendelson – dyrektor ds. inwestycji LBC Invest - inwestycja to nadmorski kompleks mieszkaniowo-biznesowy wyróżniający się również bogatą ofertą pasażu usługowego oraz strefą nowoczesnych biur, co jest niezwykle istotne przy wyborze nieruchomości inwestycyjnej ze względu na atrakcyjną lokalizację i jej rentowność – dodaje.
DEWELOPERZY ODPOWIADAJĄ NA NOWE OCZEKIWANIA KLIENTÓW
Zmieniają się oczekiwania i możliwości klientów, a wraz z nimi zmienia się oferta deweloperów. Inwestorzy wybierają inwestycje z nieszablonowymi rozwiązaniami i nowatorskie projekty.
- Deweloper, który chce osiągnąć sukces, musi przede wszystkim znać potrzeby i oczekiwania klientów, tak by swą ofertą jak najlepiej na nie odpowiedzieć. Dotyczy to zwłaszcza miast szybko rozwijających się pod względem mieszkalnictwa i biznesu jak: Warszawa, Kraków czy Gdynia, gdzie oferta nowych mieszkań i lokali handlowych jest bardzo bogata – mówii- Marek Niezgoda analityk rynkowy
Pozyskanie wiarygodnych najemców i umów najmu gwarantujących stabilność zwrotu z inwestycji cieszy się dużym zaufaniem klientów. W celu ułatwienie inwestorom prywatnym realizacji procesu inwestycyjnego, deweloperzy trójmiejscy powierzyli sprzedaż lokali usługowych, firmie doradczej LBC Invest biorąc pod uwagę jej długoletnie relacje biznesowe z kluczowymi uczestnikami rynku. Współpraca ta umożliwi klientom przeprowadzenie profesjonalnej komercjalizacji zakupionych lokali usługowych, która jest istotna dla wysokości zysku z wynajmu.
- Obserwując rynek nieruchomości komercyjnych i ilość nie wynajętych powierzchni handlowych w topowych lokalizacjach Gdyni, jestem w pełni usatysfakcjonowany, iż mogłem skorzystać z tej innowacyjnej opcji sprzedaży i wszelkie ryzyka z nią związane zostały zredukowane – mówi Tomasz Soliński prywatny inwestor.
Jak przyznają deweloperzy takie łączenie projektów jest bardzo wysoko oceniane przez zadowolonych kontrahentów.
- Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i wygoda kontrahentów, którzy mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę na każdym etapie inwestycji. Wymagające czasy to nakaz elastycznych rozwiązań. W ramach naszych działań przeprowadziliśmy szereg bardzo owocnych rozmów z inwestorami, którzy dostrzegają potencjał naszego modelu biznesowego. Firma LBC Invest od lat świadczy zintegrowane usługi najwyższej jakości, pomagając podejmować klientom właściwe decyzje biznesowe – mówi jeden z gdyńskich deweloperów - Paweł Stefańczyk .
W realizacjach redłowskiech klienci mogą nabyć również mieszkania inwestycyjne pod wynajem korporacyjny dla biznesu w programie realizowanym przez firmę LBC Invest. Inwestycje obsługują: biuro sprzedaży w Gdyni przy al. Zwycięstwa 241 mieszczące się w budynku Tritum Business Park oraz biuro sprzedaży w Warszawie przy ul. Złotej 59.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.