Komunikaty PR

Magmillon: nowy etap realizacji inwestycji Platanowa Park

2024-03-20  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Platanowa Park w podwarszawskich Regułach rośnie zgodnie z ustalonym harmonogramem.  Powstaje właśnie pierwszy z sześciu, wchodzących w skład tej, dokonywanej przez Magmillon inwestycji, budynków z lokalami użytkowymi. Pojawienie się tego kompleksu pozytywnie wpłynie na całą okolicę, m.in. porządkując ją i dając jej „nowe życie”, a potencjalnym inwestorom w znajdujące się we wznoszonych obiektach lokale zapewni m.in. ochronę kapitału przed inflacją
i godziwy zarobek, zwłaszcza, że już wkrótce możliwość zainwestowania środków w tego typu powierzchnie ulegnie znacznemu ograniczeniu - w związku z wejściem w życie rozporządzenia określającego nowe warunki techniczne dla budynków. - Każdy inwestor zasługuje na spokój ducha i dobrze prosperujący portfel nieruchomości na wynajem, który zapewnia solidne zyski co miesiąc – anonsuje Magmillon.

Platanowa Park to nazwa powstającego w podwarszawskich Regułach kompleksu. Składać się on będzie z 6 trzykondygnacyjnych budynków, w których znajdzie się ponad 300 lokali użytkowych o różnych metrażach, w tym także kilkunastometrowych, wyposażonych we wszystkie, konieczne do prowadzenia w nich działalności, media.

 

Platanowa Park: będzie blisko Warszawy i zielono

Inwestycja położona jest tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy i otoczona jest zielenią. Blisko z niej zarówno do stacji dowożącego do samego centrum metropolii pociągu WKD, jak i do znajdujących się w południowej oraz zachodniej części stolicy dzielnicach biznesowo biurowych. Właśnie rozpoczyna się nowy etap realizacji tej inwestycji.

- Powstaje teraz pierwszy budynek. Ściany pierwszej kondygnacji, czyli parteru, zostały już ustawione. Przystąpiliśmy także do montażu stropu nad parterem. Jest on układany z prefabrykowanych płyt stropowych oraz częściowo – w centralnej części budynku – zostanie wykonany tradycyjnie – informuje Kuba Karliński, współtwórca i współwłaściciel Magmillon, czyli inwestora Platanowej Parku. Dodaje, że pierwszy budynek ma stanąć jeszcze w tym roku, zaś odbiór lokali zaplanowany jest na połowę przyszłego.

- W najbliższych miesiącach będziemy uruchamiać budowę kolejnych budynków, które będą systematycznie oddawane do użytkowania. Całą inwestycję planujemy zakończyć za ok. 2,5 roku – przewiduje Kuba Karliński. Zwraca on uwagę, że inwestycja realizowana jest w technologii prefabrykowanej. To, jak twierdzi, wyróżnia ją od innych. – Ściany, razem z ociepleniem, wykonywane są w fabryce i po przywiezieniu na budowę montowane są w odpowiednich miejscach – podaje współtwórca Magmillon.

Nowe życie w tym obszarze, gdzie wcześniej znajdowały się nieużytki

Jego zdaniem inwestycja ta tchnie nowe życie w ten obszar należących do gminy Michałowice Reguł. - Okolica skrzyżowania ul. Platanowej i Al. Jerozolimskich w Regułach jest dziś jedynie częściowo zagospodarowana. Przez wiele lat okoliczne tereny należały do Skarbu Państwa. Wcześniej funkcjonował tam PGR, a potem Agencja Nieruchomości Rolnych i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – opowiada o tej części miejscowości Kuba Karliński. Zaznacza przy tym, że działki sąsiednie – znajdujące się bezpośrednio przy Al. Jerozolimskich – wykorzystywane są dziś pod działalność usługowo-handlową.
- Funkcjonuje tam skład materiałów budowlanych, a po drugiej stronie ul. Platanowej jesienią 2023 r. została uruchomiona restauracja sieci McDonald’s. Obok niej powstać ma park handlowy – relacjonuje współwłaściciel budującej Platanowa Park firmy. Zarówno sam teren, jak i znajdujące się na nim obiekty, to dodatkowe walory tej inwestycji.

- Naprzeciwko naszego terenu przez ulicę Platanową znajduje się park ze starymi drzewami, siłownią plenerową, świetlicą gminną i zarybionym stawem. Park ma powierzchnię jednego hektara i wkrótce powiększy się nawet o kolejny hektar. Gmina otrzymała na ten cel działkę od KOWR – ujawnia Kuba Karliński. Według niego rozpoczęcie samej, realizowanej przez jego firmę inwestycji, jak i oczyszczenie przeznaczonego na nią terenu, już wpłynęło pozytywnie na okolicę, ponieważ zniknęły z niej dzikie chaszcze i zakrzewienia, przez które trudno było się przedostać. – Realizacja naszego kompleksu budynków z mikro lokalami usługowymi sprawi, że leżący odłogiem i zaniedbany dotąd teren zacznie funkcjonować i służyć okolicy – przyznaje i wskazuje, że dodatkowym impulsem dla zapewnienia temu miejscu atrakcyjności stanie się doprowadzenie tam koniecznych dla codziennego funkcjonowania mediów. - Realizacja inwestycji Platanowa Park pociągnie za sobą budowę infrastruktury, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, a także zorganizowanie i uporządkowanie terenów wzdłuż ul. Platanowej, które były dotąd użytkowane w znikomym stopniu. Ułatwi to również realizację kolejnych inwestycji na terenach wzdłuż ul. Platanowej i dalej, za torami kolejki WKD – prognozuje Kuba Karliński. To właśnie z inicjatywy kierowanej przez niego firmy, a także przy jej współudziale finansowym, położone tam obiekty zostaną wyposażone w bieżącą wodę i kanalizację.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego od dawna przewiduje tu zabudowę. Dobry moment na dokonanie inwestycji

Zaznacza, że dziś jeszcze wielohektarowe areały pozostają bezużyteczne lub uprawiane są rolniczo, podczas gdy od wielu lat w miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową lub usługową. - Po doprowadzeniu krytycznej infrastruktury (energia elektryczna, wodociąg, sieć kanalizacyjna) można spodziewać się uruchomienia tych inwestycji – uważa.

Oprócz walorów estetycznych i związanych z wygodą, są też kwestie dotyczące trafności inwestycji w znajdujące się w Platanowej Parku lokale użytkowe. Według Kuby Karlińskiego, mamy właśnie dobry moment, aby zdecydować się na dokonanie takiej inwestycji. - Przy wciąż wysokiej inflacji i bardzo dużym ryzyku towarzyszącym inwestycjom kapitałowym oraz alternatywnym nieruchomości to najlepsza kategoria aktywów do ulokowania swoich środków, która zapewnia ochronę kapitału przed inflacją i pozwala zarobić – stwierdza. Jego zdaniem, preferowane dotychczas kupowanie mieszkań pod wynajem straciło sens, ponieważ przestało się po prostu opłacać. - Ceny mieszkań drastycznie w ostatnich latach wzrosły. W największych miastach kosztują one dziś dwukrotnie więcej niż 7 lat temu i nawet 26 proc. drożej niż rok temu (Warszawa). Czynsze za wynajem także zdrożały, ale dynamika ich wzrostów była znacznie mniejsza niż w przypadku cen zakupu – przedstawia takie wyliczenia Kuba Karliński. Zaznacza przy tym, że warto teraz pośpieszyć się z podjęciem decyzji inwestycyjnej, bowiem już wkrótce ograniczeniu ulegną prawne możliwości zakupu np. powierzchni użytkowych o stosunkowo małym metrażu.

- Mieszkań jest coraz więcej i będą budować się nowe, a nowych mikro lokali nie będzie przybywać, ponieważ od 1 kwietnia 2024 r. zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie określające warunki techniczne dla budynków. Zostanie w nim wprowadzona minimalna powierzchnia wyodrębnianego nowego lokalu użytkowego, która będzie wynosić 25 m2. Dotychczas takich ograniczeń nie było – zauważa współtwórca Magmillon. Dodaje przy tym, że większa powierzchnia przełoży się na wyższe koszty wytworzenia i wyższe ceny takich lokali. Z tego m.in. powodu korzyści dla potencjalnych inwestorów w takie lokale, jakie powstaną w Platanowej Parku, staną się wymierne.

- Dzięki bardzo małej i w pełni funkcjonalnej powierzchni lokal kosztuje znacznie mniej niż kawalerka, a więc 224.000 zł netto + 23 proc. VAT, który w całości można odzyskać – w przypadku mikro lokali w Platanowa Park nawet dwukrotnie mniej. Przy tym z jego wynajmu można uzyskać znacznie wyższą stopę zwrotu (8 proc. w skali roku) niż z mieszkania na wynajem, które średnio w Warszawie przynosi dziś ok. 4-4,5 proc. – przyznaje i wymienia dodatkowe korzyści: - Od zakupu lokalu usługowego i jego wyposażenia można odzyskać podatek VAT, który wynosi 23 proc. Trzeba go zapłacić, ale potem na podstawie wniosku do urzędu skarbowego można otrzymać zwrot. Jeśli lokal będzie kupiony na firmę, można także go amortyzować, co po wprowadzeniu zmian podatkowych tzw. Nowego Ładu zostało uniemożliwione w przypadku mieszkań – twierdzi Kuba Karliński.

Bezpieczniejszy i nie angażujący czasowo właściciela wynajem lokalu usługowego

Jak uważa, wynajem lokalu usługowego jest także znacznie bezpieczniejszy, ponieważ najemców nie zabezpieczają przepisy ustawy o ochronie lokatorów, które stanowią dziś zmorę wynajmujących mieszkania. - Nieuczciwi najemcy mieszkań przestają płacić czynsz i nie chcą się wyprowadzić, a właściciel nie może nawet wejść do swojego mieszkania i odzyskać tego, co do niego należy. W przypadku lokali usługowych ten problem nie występuje. Jeśli najemca nie płaci, można rozwiązać z nim umowę, zmienić zamki w drzwiach i od nowego miesiąca wprowadzić nowego najemcę – wskazuje współwłaściciel budującej Platanową Park firmy. Zaznacza przy tym, że mniejszy lokal za niższą cenę łatwiej także wynająć, a jeśli zmienią się plany właścicielom, to będzie także łatwiej znaleźć na niego nabywcę. - Osób, które dysponują kwotą 300 tys. zł jest przecież wielokrotnie więcej niż tych, które dysponują milionem złotych – zwraca uwagę Kuba Karliński, mając na myśli osoby czy podmioty gospodarcze, które stać się mogą potencjalnymi nabywcami różnej wielkości powierzchni w powstającym Platanowym Parku w podwarszawskich Regułach.  

Teraz - lokale użytkowe. Inwestowanie w mieszkania straciło już sens

Jak w związku z tym spodziewa się założyciel i współwłaściciel firmy Magmillon, osób lub podmiotów gospodarczych zainteresowanych zainwestowaniem swoich środków w znajdujące się w Platanowa Parku lokale może być na tyle wystarczająco, aby już teraz docierać do nich z ofertą sprzedaży, tym bardziej, że zwłaszcza po wejściu w życiu nowego rozporządzenia o minimalnym metrażu powierzchni użytkowych, ich podaż może znacznie się zmniejszyć. -  Inwestorom bardzo trudno jest dziś znaleźć atrakcyjną nieruchomość pod wynajem, która będzie generować solidny zwrot z wynajmu. Jesteśmy przekonani, że każdy inwestor zasługuje na spokój ducha i dobrze prosperujący portfel nieruchomości na wynajem, który zapewnia solidne zyski co miesiąc – podsumowuje Kuba Karliński.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kotara News
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto Biuro prasowe
2024-08-23 | 10:00

MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto

MLP Group jako wiodąca europejska platforma nieruchomości logistycznych i przemysłowych z sukcesem dostosowuje się do zmieniających się warunków rynkowych, kontynuując
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-08-23 | 09:00

Colliers rozszerza portfolio o cztery nowe nieruchomości

Po przejęciu w zarządzanie warszawskiego biurowca Wola Retro w 2023 r., Colliers kontynuuje udaną współpracę z Grupą Adventum. W pierwszej połowie 2024 r. firma doradcza rozpoczęła zarządzanie czterema
Nieruchomości Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje
2024-08-22 | 13:00

Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje

Galeria Jurajska umacnia ofertę lifestylową. Największe centrum handlowe w Częstochowie przygotowuje się do debiutów marek Rituals Cosmetics i The North Face. Trwają także prace

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.