Komunikaty PR

Maracana przedłuża najem w MLP Bucharest West

2024-04-04  |  11:00

Maracana działająca w branży transportu, magazynowania, logistyki i dystrybucji, przedłużyła umowę najmu 5 tys. m kw. w parku logistycznym MLP Bucharest West.

Jedna z wiodących europejskich firm logistycznych przedłużyła na kolejny okres najem 5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Bucharest West. Maracana wprowadziła się do obiektu pod Bukaresztem trzy lata temu. Rok później zawarła kolejną umowę dotyczącą zwiększenia wynajmowanej powierzchni o kolejne 5 tys. mkw. (ta umowa jest cały czas aktywna). W efekcie korzysta obecnie łącznie z 10 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej.

W zawarciu transakcji najemcy doradzała firma doradcza iO Partners - preferowany partner JLL.

Maracana działa na rynku rumuńskim od ponad 30 lat. Dysponuje dużą flotą pojazdów, oferując szybkie przewozy w dowolne miejsce z wykorzystaniem różnych środków transportu. Do najważniejszych atutów spółki należą bezpieczeństwo, profesjonalizm i rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Spółka konsekwentnie skupia się na opracowywaniu zabezpieczeń pozwalających wyeliminować czynniki ryzyka, które mogą zakłócać sprawny przewóz towarów. Priorytetem Grupy jest zapewnienie klientom sprawnej i bezpiecznej obsługi transportowej.

„Zawarta nowa umowa najmu potwierdza, że oferowana przez nas powierzchnia oraz funkcjonalność obiektu jest bardzo dobrze dopasowana do potrzeb i wymagań klienta. Bardzo cieszymy się, że firma Maracana coraz bardziej zadomawia się w naszym parku logistycznym. MLP Bucharest West charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją i wysokim standardem wykończenia. Dzięki temu jest popularny i doceniany przez najemców” - podkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania w MLP Group S.A.

"Cieszymy się, że możemy przedłużyć umowę z MLP na 5 tys. m kw. w parku logistycznym. To partnerstwo miało zasadnicze znaczenie dla wspierania naszej działalności, pozwalając nam nadal świadczyć usługi najwyższej jakości. Udogodnienia zapewniane przez MLP nadal mają kluczowe znaczenie dla naszych potrzeb logistycznych i z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie naszej współpracy w nadchodzących latach" – powiedział Eugen Supuran, General Manager Maracana.

"Wieloletnia współpraca z Maracana, której odzwierciedleniem jest również ta znacząca transakcja w parku logistycznym MLP Bucharest West, świadczy o naszym wspólnym dążeniu do doskonałości i innowacyjności w dziedzinie logistyki. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego silnego sojuszu, co zostało potwierdzone licznymi wcześniejszymi umowami zawartymi w różnych innych miastach, takich jak Konstanca i Ploeszti" – podkreślił Ionut Grigoras, Senior Consultant Industrial Department, iO Partners.

MLP Bucharest West położony jest w najbardziej popularnym regionie magazynowym Rumunii. Lokalizacja przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila, zapewnia optymalne warunki dla prowadzenia operacji dystrybucyjnych i logistycznych. MLP Bucharest West to projekt przemysłowo-logistyczny klasy A. Powstaje na działce o powierzchni 18,3 ha i docelowo dostarczy 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej, z licznymi udogodnieniami i doskonałą okoliczną infrastrukturą drogową.

MLP Group rozwija działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim oraz planuje ekspansję w kolejnych krajach.  Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.