Marvipol startuje z nową inwestycją Gardenia Lagom
Sprzedaż mieszkań w nowym Osiedlu Gardenia Lagom przy ul. Głębockiej na warszawskiej Białołęce rozpoczął właśnie Marvipol Development - deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Gardenia Lagom to cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie, obejmujące 286 mieszkań, garaż podziemny oraz tereny zielone, przy projektowaniu których oparto się o zasady szwedzkiej filozofii lagom.
Osiedle Gardenia Lagom powstanie przy ul. Głębockiej w spokojnej części warszawskiej dzielnicy Białołęka. Cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie obejmą łącznie 286 mieszkań. Deweloper oferuje mieszkania 1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowe o metrażach od 25 do 85 m2. Na parterze budynku D przewidziano lokal usługowy.
Inwestycja Gardenia Lagom od Marvipol Development nawiązuje do szwedzkiej filozofii lagom, której istotą jest życie w harmonii i zachowanie równowagi między obszarem zawodowym i prywatnym poprzez rozwijanie pasji i kontakt z naturą.
- Rozpoczynamy budowę mieszkań, a za tym stoi nasze myślenie o podnoszeniu jakości życia w mieście. Równowaga między pracą i wypoczynkiem, obowiązkami i przyjemnościami w bliskim kontakcie z naturą są elementami filozofii lagom, której elementy przenosimy na osiedle Gardenia Lagom. Kameralna zabudowa i zielone otoczenie dostępne na wyciągnięcie ręki stworzą idealne miejsce dla osób ceniących wygodę życia, szukających komfortowych przestrzeni do relaksu i rekreacji – podkreślił Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development S.A.
Niska trzypiętrowa zabudowa, maksymalne wykorzystanie światła dziennego w mieszkaniach, ekologiczne i energooszczędne rozwiązania to najważniejsze walory osiedla Gardenia Lagom. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji miejsca postojowe w hali garażowej, boksy na jednoślady i komórki lokatorskie. Na terenie osiedla zaplanowano duży ogród, zielony dziedziniec ze strefą relaksu, plac zabaw dla dzieci, a także wiaty rowerowe i paczkomat.
W standardzie zastosowane zostaną rozwiązania smart i eko, pozwalające obniżać koszty i dbać o środowisko naturalne. Na osiedlu zaprojektowano proekologiczne rozwiązania w postaci: paneli fotowoltaicznych, pakietu antysmogowego, czujnika powietrza Airly, zbiornika na deszczówkę. Każde mieszkanie w standardzie zostało wyposażone w system automatyki mieszkaniowej, która pozwala na sterowanie oświetleniem, wybranymi gniazdkami i temperaturą.
Lokalizacja Gardenia Lagom daje dostęp do bogatej infrastruktury i rozwiniętej komunikacji miejskiej. W pobliżu osiedla znajdują się przystanki autobusowe, a przy ul. Kondratowicza na Targówku zaplanowano stację metra. Nieopodal położona, droga ekspresowa S8, zapewnia szybki przejazd do innych dzielnic stolicy. Niedaleko osiedla znajdują się szkoły, przedszkola oraz liczne sklepy, np.: centrum handlowe Atrium Targówek, M1, Ikea, Decathlon. Pobliskie parki, rozlegle tereny rekreacyjne oraz trasy rowerowe sprzyjają rekreacji i odpoczynkowi.
Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada pracownia GCK.
Więcej informacji na temat tej inwestycji można uzyskać na stronie internetowej: www.gardenialagom.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.